детето ми не говори

  • 2 761
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Моля , ако сте имали подобен проблем, да споделите опита си! Стигнали сме до мама баба тата и нищо повече. Правено му е изследване на слуха, водих го на невролог-детето си е съвсем добре. Казаха да го заведа на логопед така че ако някой знае добър логопед в района на Подуене моля за координати.Ще съм много благодарна ако ми кажете как да му помагам и аз.В момента е почти на три години.В къщи са три деца. Често  някой  му пее песнички ,чете му приказки,разглежда картинки с него.Обича да пее, но пее с а-а-а-а.С другите деца е много агресивен. Предполагам ,че това е защото не може да говори.

# 1
  • Мнения: 10
Здравей, тъкмо вчера бяхме при един много добър логопед. Казва се Нина Йорданова, център Пумпелина. Препоръча ми го неврологът ни. Центърът е в Гео Милев и прегледът е 30 лв., но си струва поне за една консултация, а ако се наложи лечение, могат поне да ви насочат към друг добър логопед. Тел. в центъра са: 492 1786 и 492 1754. www.pumpelina.eu 

# 2
  • Мнения: 700
Имам познати с такива проблеми с децата си - не можеха /или не искаха/ да говорят до едно известно време, а после като се отприщят ще те купят и продадат за нула време. Simple Smile

Искам да кажа, че може нищо да му няма на детето, ами да си е такова - по-късно ще си проговори. Например на една позната племенницата беше така - до три годинки само мама и тата, а после като проговори ... направо проговори като "дърто" - така се изразяваше баба ми - т.е. проговори без бебешки лигавщини, а направо като голям човек.

# 3
  • Мнения: 1 484
На каква възраст е детето.?

# 4
  • Мнения: 6
скоро ще стане на три годинки.струва ми се че самият той се срамува и притеснява от това че не може да говори,въпреки че в къщи целенасочено се избягва тази тема.

# 5
  • Мнения: 1 484
Според мен на детето му няма нищо.Просто може да е по стеснителен.Може да направиш консултация за твое спокойствие.

# 6
  • Мнения: 647
Моля , ако сте имали подобен проблем, да споделите опита си! Стигнали сме до мама баба тата и нищо повече. Правено му е изследване на слуха, водих го на невролог-детето си е съвсем добре. Казаха да го заведа на логопед така че ако някой знае добър логопед в района на Подуене моля за координати.Ще съм много благодарна ако ми кажете как да му помагам и аз.В момента е почти на три години.В къщи са три деца. Често  някой  му пее песнички ,чете му приказки,разглежда картинки с него.Обича да пее, но пее с а-а-а-а.С другите деца е много агресивен. Предполагам ,че това е защото не може да говори.

Здравейте!

Щях да ви пиша контактите на логопеда Нина Йорданова, но се оказа, че вече са ви ги дали. Наистина, това е един невероятен специалист. Познавам я лично и мога да гарантирам за това, че ще положи усилия, независимо кой ви праща при нея.

Ако решите, споменете, че имате препоръка от мен Simple Smile


Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 7
  • Мнения: 7 263
Освен Нина Йорданова, която исках и аз да препоръчам, намери и още един невролог за консултация. Не искам да навлизам в подробности, но наши познати установиха наскоро неприятен неврологичен проблем, който всъщност стоеше в основата на неговоренето на детето им на 3 и половина години. Сега след лечението вече върви по-добре.

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
С детето трябва да се работи, детските логопеди си имат методи да го научат.
Не се предоверявайте на истории, че "Много деца се отприщват от веднъж", защото на практика това не става без работа с детето.
Нина е добър специалист и ще ви насочи и към други подходящи специалисти.
За невролог не ви съветвам, защото не всички причини за забавяне в говора са от тяхната компетенция. Те все гледат да предпишат нещо, а хапчета за проговаряне няма.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Не се предоверявайте на истории, че "Много деца се отприщват от веднъж", защото на практика това не става без работа с детето.

Точно! На чужд гръб тоягите винаги са малко. Много е лесно да се успокоява отстрани.

# 10
  • Мнения: 6
Много благодаря на всички  bouquet
Мисля да го заведа като се върне от баба си.

Общи условия

Активация на акаунт