ФЕВРУАРИ 2007

  • 28 471
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Kyustendil
  • Мнения: 100
sky*    bouquet много хубава темичка си задала. А стихотворението много ми хареса и на мен, но наистина е за по-големички дечица, това с броенето до 10 няма как да стане. Laughing Аз го имам същия проблем с моя син, като го оставя сам да си мие зъбите става чисто мокър, защото пуска чешмата и го обръща на игра. А за паста за зъби и дума не дава да става - купила съм почти 5-6 вида в къщи, но не дава никаква да сложа. "Мие" си зъбките  без паста, т.е. аз взимам четката и уж показвам всеки път как да ги мие, но той не справя сам. Може би още са малки, но не бива да отстъпваме.

# 706
  • Мнения: 2 096
за отстъпване и не мисля.. при Ники не е до нежелание да мие .. по скоро не ще сам да ги мие.. не ще и да се научи.. аз търкам всяка вечер и сутрин.. но незнам как да обясня той да ги търка..

# 707
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
на тази възраст не може да става и дума да ги оставим сами на мивката, не защото не могат да се справят, а защото всичко обръщат на игра, от което полза няма, по мое скромно мнение. но ако иде реч за това да ги оставим сами да се мият под наше наблюдение, това е вече друг въпрос. калина ту иска, ту не иска да се мие сама, но определено още не може добре. е, откак се установи, че има 8 кариеса и се започна лечението им, като че ли е склонна да се старае повече.... и да яде по-малко сладко и повече полезни неща, които не са й противни... Twisted Evil

# 708
  • Мнения: 758
Яна обожава да смуче пастата от четката, което много ме нервира, защото скоро й купих паста с флуорид и не ми се ще да я яде. Иначе аз я оставям да си ги търка сама, като накрая довършвам аз, за да съм сигурна, че са чисти. Не обича много да си ги мие, но пък знае, че това не подлежи на обсъждане, както и миенето на очи сутрин и горе-долу минаваме без много мрънкане. На зъболекар още не съм я водила, но й оглеждам зъбите и не забелязвам проблеми засега.

# 709
  • София
  • Мнения: 974
Петя пък си мие зъбите сама...от около година вече. Не, че се е научила, периодично си обяснявам как аджеба се прави таз процедура, и още не го е схванала и не мисля и че ще е скоро. Но за мен в случая е по-важно да създам стабилен навик, а колкото ги е измила - толкова Grinning Бяга упорито от туй занимание, имам предвид прави се на ударена и ако не я подсетя, хич няма да се сети да си ги измие сама, и наистина става вир вода мокра, ама се преоблича. Сутрин по пижама и в банята, после я меткам на парното или в пералнята /пижамата дее Laughing / ...и така всеки ден. Само, ако много бързаме, тогава влизам да наблюдавам. Като някакъв генерал съм...давам команди откъде да мине четката.
Сетих се нещо, ..Петя доста добре се справя, ако си мием зъбите заедно....имам предвид не я уча, а просто нахалствам и аз да ползвам мивката, не й давам акъл как да го прави, а наблягам на моето миене....и по някое време започва да ме имитира. За съжаление обаче много рядко и то през почивните дни имам време за подобни приятни занимания.
Но пък може и да има резултат...мие зъбите на плюшената котка  Laughing

# 710
  • Мнения: 2 096
Анимски много добра идея.. а кака и кога се научи да си ги мие сама?

# 711
  • София
  • Мнения: 974
Честно...не помня Embarassed
Помня само, че на 5 г. я пуснах да се къпе сама...с Петя тези неща ми се случват по-рано. Просто са различни деца. Петя много имитира сестра си, бори се за същите права Laughing и понякога инициативата си е лично нейна всичко да става по-рано. Ама със миенето на зъбите сме с постоянно напомняне...обича да се мотка сутрин Laughing

# 712
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
...с Петя тези неща ми се случват по-рано.
Това си е явно закон Божи. Същото ми се случва и на мен, Люс се развива по-рано, сякаш зарад конкуренцията със сестра й Wink

При нас туй с оставянето не работи. Халюша тъй и тъй поема инициатива и се мие сама. Но държа да я наблюдава някой, щото... ако я оставиш сама в банята, ще се заиграе с други работи и няма да имаме резултат, а резултатът сутрин е необходим, и то бързо. Вечер може малко и да се пошматка, от мен да мине.

# 713
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
и аз да се включа по темата за зъбките и да си похваля Валето, че и тя сама като Петето си мие зъбите от около 3-годишна, ако не и по-рано. Даже много пъти, ако съм ангажирана с Павчо сама отива, взима си четката, нейната си паста и започва. Над нашата мивка има поличка и там съм сложила един пясъчен часовник като изтече пясъка значи е готова с търкането. Е разбира се по отношение на търкането има какво още да се желае, но аз мисля, че се справя много добре. Пастата отдавна я научих че се плюе, а не се гълта. Но почти винаги заедно си мием зъбките. Примера си е много важен, спор няма. Успех на всички ви с обучението за миене на зъби  Hug

# 714
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
И аз да добавя, че Калина е научена да плюе пастата, на което също много държа, тъй като последната й паста е с флуорид. Тя също си мие зъбите сама, дори от преди да навърши 3, освен ако не се разлигави и не поиска някой да й ги изтърка. Мисля, че е естествено да не могат на тази възраст да търкат хубаво, та то и някои от нас не могат... Съвместното миене винаги дава добри резултати, но невинаги съвпада с плановете ми/ни за сутринта/вечерта.

# 715
  • Мнения: 2 096
За плюенето и Ники плюе пастата.. въпреки че не е с Флуорид.. още е на детската на Ненадент.. и ми се ще въобще да не минаваме на паста с флуор.. в този ред на мисли за сега купувам една и съща и ми се ще да я сменя, но нямам идея с какво..
Това за пясъчния часовник е добро, стига да търка през цялото време.. ако се шматка като Ники, пясъка ще си изтече, а той още ще разказва нещо и ще е засмукал четката..

# 716
  • Мнения: 958
Никол също сама се мие, само сутрин преди детската е кошмар, тя едвам гледа, обличаме я в спящо състояние и в колата така заспива, че едвам я будим пред детската. Така че не всяка сутрин успяваме да мием зъби. Аз я оставям сама в банята, напоследък даже и не се мокри, научих я да слага хавлийката си за ръце, отпред на деколтето като лигавник, запрята ръкавите, и ако не я извадя може и денонощно да е на мивката. Марина е същата, а влязат ли двете  ooooh!
Ние сме със много здрави зъби, аз имам една пломба в устата и то от първи клас, мъжът ми и една май няма. Според зъбарката Никол е взела нашите зъби, ама да видим.
Аз съм купила детски Крест, въпреки че е уж мека, детска, не става за ядене, има леко стипцив вкус, и с тая паста спря яденето.

# 717
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
И аз доскоро купувах безфлуорни, но сега пък взех една на Аквафреш за деца от 0 до 6, с ниско съдържание на флуор, хем за разнообразие, хем пък защото Калина не харесва "ароматните", ами си иска "солени", тоест ментови, и взе да си проси от нашите пасти, а на нейните да дава "игнор". Имаше и на Колгейт някакви такива нискофлуорни.

Иначе, без флуор са едната на Ненедент и тези на Бочко, може да има и други, но Калина само тези е ползвала.

Колкото до зъбите, генът от наша страна е мноо лош, аз съм по зъболекари от ДГ, зъбите ми бяха пълни с пломби още на невръстна възраст, така е и Калина, а като гледам, и Люс се очертава да е "взела" моите зъби. Sad Баща им е средна хубост, но пак е добре, в сравнение с мен.

# 718
  • Мнения: 2 096
Кога ги заведохте за пръв път на зъболекр.. как мина, как ги придумахте.. азсе канехесента, но ме наегнаха други грижи и забравих.. гледам понякога дали има нещо - нищо не забелязвам, ама аз и толкова му разбирам.. задължително ли е да има черно преди да стане дупка или има и бели дупки?

# 719
  • Мнения: 958
Скай,  Никол ходи на зъбар само с баща ми. Явно усеща моя страх и когато аз я водих, отказа категорично да седне на стола.
Баща ми я води веднъж около 2 години, болеше я вечеца след кътника и беше надут, аз реших че може би ще и расте 21 зъб Simple Smile Зъболекаря я е предразположил, подарил и подарък и тя му позволила да я прегледа.
Преди една седмица имаше афта и пак баща ми я заведе, отворила е уста, видяли са и всички зъбки и са и намазали афтата, без никакви проблеми. НАпротив беше много горда и се хвалеше.
СПоред мен си е до зъболекар, аааа и давам баща ми под наем Wink
И Марина беше вече на зъболекар, тя отваря без проблем, оказа се че при едно от паданията си разби устата и венеца на предното и зъбче слезе много надолу, до корена почти. ама щяло така да си остане до смяна на зъбите  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт