Най-после намерих боза със захар

  • 6 722
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 182
Значи можело, да се продава и боза със захар, а не само с подсладител. Беше ми омръзнало по сладкарници да ми обясняват, че било така от грижа за хората с диабет.
Да два пъти по-скъпа е от другата, но 1.60, вместо 80ст. ми се струва поносимо. Ако беше и в стъглена бутилка вместо в пластмаса щях да пратя поздравителен имейл  на производителя  Wink
И все пак ми се струва добра покупка, т.к. няма и консерванти, нищо че е с пшеница, а не с просо.

# 1
  • Мнения: 1 165
А на коя фирма е и в някоя от големите вериги ли я намери?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 182
От Кауфланд - люлин я взехме, но имаше само 2 бутилки. Не знам дали заради краткия срок на годност (10 дни) са заредили малко или се е свършила.

Производителят е "Бомакс" ООД, гр. Хасково. Но тази, която взехме е в съвсем различни опаковки от показаната в сайта им. На тази с големи червени букви пише "СЪС ЗАХАР". Вероятно същата фирма имат и с подсладители.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 890
    Оооооо аз редовно я купувам, синът ми я обожавааа.  Heart Eyes Не съм се заглеждала, че е със захар, а точно от Кауфланд я взимам и аз. Страхотна е !  Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 443
Жива да не бях, вече се бях отказала от бозата. Баща ми е диабетик и въпреки това предпочитам да пие рядко и по малко, но със захар, а не всяка сутрин с баничката с ОТРОВА!

M_I_A, много благодаря, че сподели Simple Smile Като ходим в Кауфланд ще си купуваме   bouquet

# 5
  • Мнения: 15 379
Няма начин да е без консерванти и да издържа 10 дни.
Просто няма начин.
Истинската боза вкисва за ден.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 440
Да, но поне няма изкуствен подсладител,една отрова по-малко.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
В Била също я има тъмно кафява бутилка, при мен два дни преди изтичане на срока на годност беше резлива. Рядко пазарувам в Била, и съм вземала само 3-4 пъти, иначе зимата за пръв път я видях

# 8
  • София
  • Мнения: 6 182
Да, тази е - в тъмно кафявата бутилка. Значи ще знам, че и в билла я има. Днес мъжа ми я остави за няколко часа извън хладилника, да види дали ще стане резлива, но още не я е опитал, пък аз съм на диета, но ще видим какво ще стане.

# 9
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Определено става резлива аз редовна е купувам само за децата (в редките случай когато искат боза).

# 10
  • София
  • Мнения: 6 182
Днес след като купихме поредната бутилка се зачетох по-подробно в етикетите и с изненада открих, че с червени букви пише: съдържа: пшеница, захар и вода, НО на гърба на бутилката, в описателната част пише: Фосфорната киселина, глицерина, млечната киселина и въглеродния двуокис я правят тонизиращо и освежаващо питие.
Това леко ме разочарова, аз вярно че не съм технолог по бозата, но съм химик и ми е ясно, че фосфорна киселина няма как по естествен път да се образува в бозата. А и колкото сега да се тръби около съдържанието и в кока-колата, че е безвредна, не е ясно след 2-3 години дали няма друго да се окаже. Глицеринът пък има сладък вкус...
Чудя се и дали надписът оказващ съдържание не е заблуждаващ потребителите  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 15 379
А и колкото сега да се тръби около съдържанието и в кока-колата, че е безвредна...

Царевичният сироп, който се използва за подслаждане на Кока-кола-та е ГМО, гарантирано.
Та не знам доколко е безвредна.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 313
Да, но поне няма изкуствен подсладител,една отрова по-малко.
Peace

# 13
  • Мнения: 47 982
Последно хубава ли е тази боза или не, тъкмо се засилих да купувам, и прочетох че има някакви киселини и такива неща  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 6 182
За съжаление аз вече не съм убедена, че става. Чудя се как да получа информация за истинското и съдържание.

Общи условия

Активация на акаунт