Октопод vs. Папагал (или тема за ФУТБОЛ) :)

  • 21 457
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 111
Много яко заглавие.  hahaha
Честито на испанците.
Толкова безлично и безразлично първенство не съм имала в досегашната си фенска кариера.

# 46
  • Мнения: 78
ох, ох  Heart Eyes
Аз за анкетата гласувам с 2те опции - "не, слабичко беше", и "оплакнах окото"  Mr. Green (особено с Роке Санта Круз  Heart Eyes)
Всъщност, като се замисля, само представянето на Уругвай и Парагвай за мен беше хубавото на това световно, исках Бразилия да отпадне, да, ама не исках Англия и Италия да прекратяват толкова рано. Ама това е то - кой играл, играл  Laughing
Айде да почва Висшата Лига!

# 47
  • София
  • Мнения: 6 963

И аз знам, че му е гадже, но много готино се е получило  Laughing

За анкетата ли питате? Ами на мен ми хареса Световното и темата за Мондиала, изобщо предоволна съм. Имаше някои скучни мачове, имаше и съдийски грешки, но това са си нормални неща.

# 48
  • Мнения: 2 280
Като отминат страстите от Мондиала ще пусна и анкета за различните отбори, че да се ориентираме кой-къде  Grinning Само не знам мачовете как ще гледаме - едни гледат едно първенство , други - друго. Аз гледам само Английската висша лига. В Бг се излъчват по 3 различни мача в един и същи час. Диема , Диема 2 и Нова Спорт излъчват мачовете всяка събота и неделя, като мачовете са от 14.30 , 17.00 , 18.00 и 19.30 , по някой път има късен мач в Понеделник от 22.00 ч. Направо не знам как ще гледаме и кометнираме Simple Smile
За другите първенства дори не знам по кои телевизии се излъчват . Аа да, Нова спорт май от този сезон ще излъчват и Бундес лигата. По ТВ7 пък май дават Ла лига. Но не знам от колко часа са техните мачове.
Това ,за който не е следил тези мачове до сега, но за по-напред ще се поправи  Laughing Laughing

# 49
  • Мнения: 2 487
Признавам си,аз следя само Мондиала..НО..сега ваша воля ще започна да гледам и другите,все пак трябва малко да се образовам  Sunglasses Laughing И футболисти много,много не знам  Confused Но покрай вас се надявам да ги науча  Hug

# 50
  • Мнения: 471
Триумф на грозния, ялов и безидеен футбол за сметка на прагматичната, опростена и атрактивна игра. Испанците са последният отбор, който заслужаваше световната титла, изхождайки от футбола, който показаха на това световно. Като добавим и съдийската подкрепа във всеки един мач - много жалко за тази велика игра!

Накратко за финала - съдията Хауард Уеб и нападателят на Холандия Ариен Робен направиха Испания световен шампион.

# 51
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Гласувах и аз...
Много съм доволна от това световно!
Силни емоции,голям купон тук,много изпита бира,ще го запомня с хубаво и благодарение на всички вас!  Mr. Green

Viva España!

# 52
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Намерих една интересна статия... финалът по минути.

# 53
  • Мнения: 4 555
Не се отваря.

# 54
  • Мнения: 2 280

Копирай текста тук, че линка не се отваря Simple Smile

# 55
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Странно...както и да го публикувам не излиза...
Да я копна?

# 56
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на мача
3 - Центриране на Серхио Рамос отдясно, Матайсен изчисти
5 - Стекеленбург отрази удар на Серхио Рамос с глава след центриране на Шави
8 - Далечен удар на Кайт, Касияс лови без проблеми
11 - Серхио Рамос навлезе в наказателното поле, но ударът му бе избит в корнер от Хейтинга
12 - Давид Вия засече от воле центриране отдясно, топката се удари от външната страна на мрежата
15 - Жълт картон за Робин ван Перси за фаул срещу Капдевила
16 - Жълт картон за Карлес Пуйол заради фаул срещу Робен
18 - Касияс лови опасен удар на Снайдер от фаул
22 - Жълт картон за Ван Бомел заради грубо влизане в краката на Иниеста
23 - Жълт картон за Серхио Рамос за опасно влизане срещу Кайт
28 -  Жълт картон за Де Йонг заради удар с крак в гърдите на Шаби Алонсо
33 - Серхио Бускетс предотврати опасна контраатака на Холандия, след като фаулира Робен в центъра на терена
34 - Икер Касияс едва не допусна куриозен гол. Испанският вратар изкара топката от игра заради проблем с Пуйол. След това холандците опитаха да я върнат на Касияс, която отиваше към вратата и той едва я достигна и изби в корнер
35 - При изпълнението на корнера Робин ван Перси подаде на Касияс
37 - Матайсен се размина с топката в чиста позиция пред вратата на Испания след заучено изпълнение на корнер
38 - Педро напредна от центъра и опита удар от 30 метра към вратата на Стекеленбург, топката мина встрани от рамката
43 - Удар на Шаби Алонсо от фаул от около 35 метра, топката минава встрани от вратата
45 - Две минути добавено време
45+1 - Удар на Робен от границата на наказателното поле, Касияс избива в корнер
45+3 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
48 - Капдевила се размина с топката на метри от голлинията на Холандия, след като Пуйол игра с глава след центриране от корнер
52 - Удар на Робен от 25 метра, Касияс лови насочената към левия му долен ъгъл топка
54 - Жълт картон за Джовани ван Бронкхорст за фаул срещу Серхио Рамос
55 - Удар на Шави от фаул, топката минава над вратата на Холандия
57 - Жълт картон за Хейтинга за фаул срещу Вия
60 - Първа смяна за Испания. Хесус Навас заменя Педро Родригес
61 - Удар на Ван Перси с глава, встрани от вратата на Касияс
62 - НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК  на Ариен Робен. Той бе изведен в коридор от Уесли Снайдер, напредна към наказателното поле директно срещу Касияс, но ударът му бе избит в корнер от испанския вратар
67 -  Жълт картон за Капдевила, който фаулира откъсващия се Робин ван Перси
70 - НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК на Давид Вия. Удар на испанския нападател от вратарското поле бе блокиран от легналия Хейтинга
71 -  Смяна за Холандия. Елия заменя Дирк Кайт
74 - Удар на Давид Вия от фаул, над вратата на Стекеленбург
76 - Давид Вия засече от воле центриране на Капдевила отдясно, топката минава далеч встрани от вратата на Холандия
77 - Неточен удар на Серхио Рамос с глава след центриране на Шави от корнер. Ситуацията бе повторение на испанския гол от полуфинала срещу Германия, когато се разписа Пуйол
81 - Иниеста навлезе с дрибъл в наказателното поле на Холандия, чудесна игра в защита на Уесли Снайдер, който отне топката и предотврати опасността
83 - НОВ ПРОПУСК на Ариен Робен, той надбяга двама испански защитници и стигна до наказателното поле където не успя в опита си да излъже Касияс
83 - Жълт картон за Ариен Робен заради реплики към Хауърд Уеб след претенции за нарушение срещу себе си
86 -  Втора смяна за Испания. Фабрегас ще играе вместо Шаби Алонсо
90 - Робин ван Перси попадна в изкуствената засада на испанската защита
90 - Три минути добавено време
90+3 - Край на редовното време

Това е шестият финал на световно първенство, който ще има продължения. За втори път мач за световната титла завършва 0:0 в редовното време. Единственият предишен случай е на Мондиал`94, когато Бразилия побеждава Италия с 3:2 след дузпи. Холандия няма победа в мачовете си на световно първенство, когато се стига до продължения и дузпи

91 - Начало на първото продължение
95 - НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК на Сеск Фабрегас, който се озова сам срещу Стекенбург. Холандският вратар с крак парира удара испанеца
96 - ПРОПУСК на Матайсен, който във вратарското поле засече с глава центриране от корнер. Ударът му минава над вратата
98 - Неточен удар на Пуйол с глава след центриране на Шави от корнер
99 - Ван Бронкхорст блокира Иниеста, който проби в наказателното поле
99 - Смяна за Холандия. Ван дер Ваарт ще играе на мястото на Де Йонг
100 - Хесус Навас стреля от наказателното поле, след рикошет в крака на Ван Бронкхорст топката излиза в корнер
103 - Удар на Фабрегас от границата на наказателното поле, встрани от вратата
105 -Трета смяна за Холандия. Едсон Браафхайд сменя Ван Бронкхорст.
105 - Една минута добавено време на първото продължение
105+1 -  Край на първото продължение

106 - Начало на второто продължение. Последна смяна и за Испания. Фернандо Торес заменя Давид Вия
109 - Втори жълт картон за Хейтинга за събаряне на Иниеста пред наказателното поле
110 - Удар на Шави от фаул, над вратата на Холандия
111 -  Жълт картон за Ван дер Вийл за фаул срещу Иниеста
112 - Далечен удар на Хесус Навас, над вратата на Холандия
115 - Удар на Снайдер от фаул, топката излиза в корнер след рикошет в стената. Съдиите отсъждат засада
117 -  ГОООЛ!!! Испания поведе с 1:0. Андрес Иниеста вероятно вкара шампионския гол за Испания. Той получи топката в чиста позиция в наказателното поле от Сеск Фабрегас и с диагонален удар вкара в десния долен ъгъл на Стекеленбург
117 - Жълт картон за Матайсен
117 - Жълт картон за Иниеста
118 - Удар на Снайдер, встрани от вратата
120 - Две минути добавено време
120+1 - Жълт картон за Шави
120+3 -  Край на мача. Испания е новият световен шампион. "Червените фурии" вече едновременно европейски и световен шампион.

Жълти картони: Робин ван Перси, Марк ван Бомел, Найджъл де Йонг, Джовани ван Бронкхорст, Джони Хейтинга, Ариен Робен, Грегори ван дер Вийл, Йорис Матайсен (Холандия); Карлес Пуйол, Серхио Рамос, Жоан Капдевила, Андрес Иниеста, Шави (Испания)
Втори жърт картон: 109 - Джон Хейтинга (Холандия)

# 57
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
В самата статия там където има картони са сложили жълтичко и е супер нагледно.
Като погледне човек,отгоре до долу все жълтичко!  hahaha

# 58
  • Мнения: 2 280
напиши адреса на български Simple Smile)

# 59
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
блитз.бг/sport/article/65562  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт