Сол във водата за къпане...

  • 3 365
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 966
Интересува ме ,слагате ли сол във водата,в която къпете/къпахте бебенцата си...
Питам,защото онзи ден свекървата каза,. че задължително се правило,иначе детето като порасне щяло много да се поти и да мирише потта му..
Та вие прилагате ли още този метод?

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 09:43 от Доня Туфиня

# 1
# 2
  • Мнения: 1 613
Поредната бабина деветина  Twisted Evil Ти вярваш ли й?

Никога не съм слагала сол във водата.

# 3
  • Мнения: 532
НИКОГА! Naughty

# 4
  • Мнения: 5 183
не съм, но и моята свеки, макар и мнооооооооого отдале4 ми даваше подобни акъли по телефона

# 5
  • Мнения: 5 790
Абсолютно НЕ!

# 6
# 7
  • Мнения: X
 Не Simple Smile)))

Свекърва ти като се поти мирише ли? Щото мойта да - явно не и е подействала солта Simple Smile
 Спомени и и за стиковете против изпотяване:)

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 917
Не, пък и ние вече сме под душа в банята  Grinning
А преди малко четях същата тема и в дир-а, ама не помня кой беше попитал  newsm78/ ще взема да погледна/ и бяха едни дебати  Confused

# 9
  • Мнения: 396
Да!
Слагах сол един-два пъти на и баткото и на малкия. Не вреди! Може и да не помага, но и не вреди. Ако, обаче наистина помогне да не се потят много децата и да не им мирише много потта- супер. Тъй или иначе след като ги изкъпах със солена вода ги измих и с чиста и това, че са се покиснали малко в солта въобще не им се отрази по никакъв начин. Не е кой знае какво усилие. Аз също съм солена, мъжа ми и девер ми- също. Братовчеда на мъж ми обаче не е- той излиза от душа и пак си мирише милия. Не знам дали е от това, че не е солен, но е доста неприятно и за самия него!
Така че... малко сол 2-3 пъти- нищо лошо!!!

# 10
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Хайде стига бе #Cussing out!!!
Има няма и ...сол във водата, мас за мазане, ракия за разтриване...
Не, не съм слагала и няма да слагам и за в бъдеще( ако имам второ дете)!

# 11
  • София
  • Мнения: 44 106
В никакъв случай не слагай. То има и по драстични "съвети" - направо да се намаже детето със сол. Преди няколко месеца даваха по новините за  поредният случай на загинало бебе при подобен случай. Наистина с малко сол във водата сигурно не е чак такъв риск, но все пак не бих искала да чуя за дори трошица сол около кожата на бебчо след онази новина...беше много гадно и много тъжно. Дет се вика ако си е миризливчо  бог така си го е създал. Нека. Все пак има козметика - да не забравяме Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 1 357
И мойто свеки и мама искаха сол,обаче ние с атито казахме НЕ!
Било все едно е на море, ама после като им казахме , че ще го водим на годинка на море и те -ааа в тая солена и мръсна вода.

# 13
  • Мнения: 5 103
каква сол бре Naughty
стига глупости абе аз да ви питам как може изобщо да слушате кой какво ви казава и аз съм чувала че детето се маже с жълтък ама мойто не бих намазала.

# 14
  • София
  • Мнения: 378
Сол не съм слагала , но и не вярвам във връзката между солта и потенето Naughty

# 15
  • Мнения: 5 228
Детето може да получи отравяне от солта във водата.

# 16
  • Мнения: 7 803
аман от глупости  #Cussing out

# 17
  • Мнения: 485
Моля ти се, недей да слушаш глупости! Като нищо ще глътне малко от водата по време на къпане! Чела съм за смъртни случаи на бебета когато майките по невнимание са слагали сол вместо захар в бебешката манджа.

# 18
  • Мнения: 8 505
Ц! NaughtyИ през ум не ми е минавало.

# 19
# 20
  • Мнения: 1 866
Мисля че вече трябва да престанем в Б-я с маста, солта, а да не говорим с ракиите. Излагаме се! Няма въобще да говоря че има и смъртни случаи с тези масажи с алкохол а сега чувам и за солта. Време е да вземем да четем повече и да се държим като съвременни майки, да решаваме сами как да гледаме децата си а не непрестанно да робуваме на разни баби с дивашки методи!(в никакъв случай не искам да обидя всички баби, да са живи и здрави) Дори и майка ми не е позволила на баба ми да ме натърка със сол а това е било преди близо 30 години!  

# 21
  • София
  • Мнения: 752
Попринцип не слагам. Слагала съм само 2-3 пъти когато Ева беше понастинала и то морска сол...както ние големите си киснем краката в топла вода с морска сол така и нея я понакисна, но иначе това с потта е оляма глупост всички които се потят миришат а едно време са ги къпели със сол във водата.

# 22
# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не не съм слагала,макар,че скоро разбрах,че(когато се роди бебо,живеехме при свеки)свеки докато топлела водата и тайно от мен е слагала,тъй като аз бях твърдо против.Направо побеснях идеше ми да я утрепя,слава Богу ,че му няма нищо,явно е слагала малко.Аз не съм солена и определено не ми мирише потта.

# 24
  • Мнения: 3 611
Аре стига с тея глупости- не умаляхте, ей  ooooh!


Натъркай го хуууубаво със сол, поразтрий го да му попие хуууууууубаво в нежната кожица и след това задължително го увий в пелена- да се позатопли малко...
После отвиваш и бум- във фурната, на 220


П.С. Горе в дясно има Търсачка- ще намериш най-малко стотиnа теми ЗА и ПРОТИВ осоляването.   Wink

# 25
  • Мнения: 2 255
НЕ!!!!

По този повод като се роди малкия и джипито ми вика : "И да не почнеш да слушаш бабите да го къпеш със сол, че ще те утрепя!"
Малко преди аз да родя е имала такова бебенце къпано със сол и получило нещо на кожата(не разбрах какво, ама то все тая), едва го оправили. Та ме подбра още щом дойде у нас, за всеки случай  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 197
Сол не съм слагала , но и не вярвам във връзката между солта и потенето Naughty

Аз също не вярвам във връзката между солта и потенето, затова не съм и помисляла да слагам.

В интерес на истината, обаче, и в защита на солта: кисненето във вана с морска вода е много полезно. В крайна сметка, ако не беше, хората нямаше да дават пари за тези соли за баня, които се продават, и които, макар и ароматизирани и оцветени, са си чиста морска сол.

Разбира се, трябва да се улучи съотношението сол/вода, за да прилича наистина на морска вода. Освен това не мога да кажа със сигурност дали се препоръчва за новородени.

# 27
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Отново поредната бабина рецепта.Категорично не...............Абе тия хора що не си гледат собствената работа , а се бъркат  навсякъде #Cussing out

# 28
# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Всеки път се чудя дали темата не е отишла в историята...и тъкмо си помисля "ДА"...и тя ХОП се пуска от някоя мама заобиколена от знаещи всичко баби...Simple Smile

Ами...би ли потопила новороденото си бебе в морето?
Същото е.
От 1-2 щипки сол едва ли ще му стане нещо лошо, но няма никаква логика да има този ефект.
Напълно излишно е.
Смъртните случаи с бебета се случват само ако се прекали със солта. Едното бебе е беше с втрита в кожата сол....

# 30
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Добре го е казал човекът: Затова, ако някоя ''знаеща'' баба или съседка ви посъветва да направите тази глупост, предложете й да наръси със сол своята кожа, и то на най-нежните места.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз първоначално не знаех нищо за солта,но след като прочетох,че е вредно за бъбреците(нали заради това не се дава и сол в храната на бебетата)и,че може да изпадне в шок,да получи гърчове и съответно като разбрах ,че свеки му е слагала тайно направо #Crazy #Crazy Sick Sick #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out

# 32
  • София
  • Мнения: 4 966
Благодаря на всички ви за отговорите!!! Simple Smile
Показах ги на мъжлето,та това ми беше нужно.Той каза"никаква сол".Сега остава и със свекървата да се справим.
Още веднъж мерси много Hug

# 33
  • Мнения: 2 381
 newsm25 Според мен това са бабини измислици

# 34
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Никога не съм слагала,но нито свеки,нито майка ми са ме карали. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 46 515
Аз повече не бих приела съвет от тази баба!
Чети, питай педито и си гледай детето, бабите да му се радват и толкоз ...

# 36
  • Мнения: 144
Стига вече с тези глупостииииииииииииииииии. ooooh!]

# 37
  • Мнения: 153
Не. Такова нещо чувам за пръв път.

# 38
  • Мнения: 4 176
Ай стига дееееееее
Това е обсъждано 100 пъти до сега.
Сол никога не се слага. Опасно е!
Потърси повече информация с търсачката.

# 39
  • Мнения: 1 599
За първи път чувам за такова нещо. Виж свекърва ми ми казваше за жълтъка, но ние и двамата с мъжа ми бяхме против и тя не се месеше повече.

# 40
  • Мнения: 2 531
Не вреди! Може и да не помага, но и не вреди.
С това не съм съгласна! Солта изсмуква водата от организма на бебето!

# 41
  • Мнения: 4
не сам сагласна!
солта изсу6ава кожата,сигурно за това бабите смятат 4е предпазва от изпотяване  #2gunfire #2gunfire

# 42
  • Мнения: 217
И аз смятам,че не трябва да слагаш. Naughty.И мой съвет не слушай много бабите

# 43
  • Мнения: 5 393
Според мен това е престъпление,писна ми от тези глупостиииииииии #Cussing outНикаква сол newsm11

# 44
  • София
  • Мнения: 2 901
Сол не съм слагала , но и не вярвам във връзката между солта и потенето Naughty
Принципно, има връзка. Ако след връщане от плажа си наложиш да не се изкъпеш докато не стане по-хладно времето, се потиш по-малко! Но важи, докато се изкъпешл  Naughty То не се наслагва в организма за годините напред!

Но на бебета да се прилага солна баня тенденциозно -  ooooh! моля ви!

# 45
  • Мнения: 2 242
Не, не съм Naughty
 
Колкото и да си говорим – пак има такива случаи http://www.bg-mamma.com/site/content/view/682/0/

# 46
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Честна дума, за пръв път чувам Shocked

# 47
  • София
  • Мнения: 4 966
Благодаря на Слави за статията...
наистина,ако има раздразнени мами,че съм повдигнала темата,съжалявам,просто и аз никога не бях чувала за осоляване на водата...Затова попитах..
И мерси още веднъж за отговорите!

# 48
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Slavi, благодаря за статията. За съшжаление тук в Смолян все още го правят, познавам интелигентно семейство, което не само слагат сол във воата, но и го намазаха за един час със сместа сол и мас едно към едно  Shocked
Моята свекърва също е на мнение, че трябва да се слага  Naughty, но няма думата, за съжаление обаче мъжа ми мисли като нея, сега като му прочетох статията взехме решение, че бебо няма да се соли  Hug

# 49
  • Мнения: 3 537
 NaughtyНе,не съм слагала ,няма и да слагам.

# 50
  • Мнения: 528
Не-е-е!Какво е това  newsm78.Ако му сложиш сол трябва да му сложиш и други подправки ако го мажеш със зехтин то направо да го готвиш според свекито.Не вербувай на бабините девитини.Всеки човек след време си има собствна миризма.Едни миришат много, други по малко а някой пък ептен.То си е до ген .Така мисля

# 51
     При мен моята баба, а не майка ми или свъкърва ми , беше на мнение, че детето трябва да се къпе в солена вода. И не само това, а и да слагам яйце в коритото на детето. Но за мен това са бабини девитини относно тяхната полза , а след консултация с педиатърката ни - се убедих и в тяхната вреда./най-вече относно солта/ #2gunfire

# 52
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Каква сол бе. В Шуменската болница преди месеци докараха едно бебче от селата - осолявали го - цялото беше в рани и изгаряния. Ей, бой за такива #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт