закон за етажната собственост

  • 4 609
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 838
Как мислите,редно ли е за да отглеждате животно,или да направите преустройство на дома си да искате разрешение от съседите? Ами ако съседите не са дорожелателни към вас и напук не дават съгласие какво остава-да се изнесете ли? Смятам,че всеки си е господар в собствения дом,и няма нужда да пита съседите за каквото и да е било.може би има хора с мнение по въпроса.
Мдаа, господар си на своя дом, но при неразумни преустройства има вероятност твоя дом да се срути върху моя и заради твоя кеф ще сме бездомни и двете, а  за да не се случи това ще трябва да ме попиташ щом живеем в една сграда, ако не ти се нрави-пустинята е на твое разположение.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 508
Неразумните преустройства, при които може нещо да се срути, слава Богу, са забранени, със или без съгласието на съседите. Трябва само да се надяваме, че на преустройващите ще им стигне акъла в главата.

# 32
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Има носещи стени,които не трябва да се къртят,което значи,че не можеш да правиш каквото си искаш,ако живееш в блок,кооперация... Simple Smile

# 33
  • Мнения: 13
Да ви имам и таланта! Как ги откривате тези "пързалки" под път и над път?! Аз не виждам нищо странно или подвеждащо във въпроса, нито смятам,че е губене на време. Това с отглеждането на животни и преустройството на апартаменти ми се вижда много по-резонен въпрос , отколкото друга тема, която четох...за  сватба,на която авторката и друга поканена се оказали с подобни рокли, та в не знам колко страници се обсъждаше, трябва ли да смени роклята илри не трябва...

# 34
  • Мнения: 9 990
Значи-не е редно да се нарушава и фасадата на сградата.Това остъкления, къщички, тентички и навеси не са по архитектурен план май.
Принципно, ако живееш на пук на всичките си съседи и против всякакви писани и неписани правила-няма да те обичат особено по комшийски.Излишни войни сами си разпалвате.То не са лисваници на води, пикаещи котки в общите части, лаещи и хапещи кучета, мирис на зеле, изтупани боклуци, хвърлен фасс отгоре , прани гащи и подобни чудесии.Тема след тема с подобна тематика.И принципно, последните години всеки живее на принципа-ти ли ше ми кажеш на мене бе, аз каквото искам това ще правя, избиват го на ограничени права и бла-бла-бла простотии.И независимо дали е Сухата река или Борово-градът ни е една клоака.Ликувайте, гражданя!В кутийките си, в прахта, сред мизерия и гнус газим, но сме броили по 1000 и кусур Евра на квадрат за невероятни архитектурни недомислици на пишман Виасаджии, непосещавали и половината си лекции.Това е най-важно -после, като влезнем в кутийката-да направим така, че да сгорчим животеца на останалита будали.

# 35
  • Мнения: 13
По повод прасетата и преустройствата само да вметна, че дори в къща не може да си гледаш прасе или да си строиш както си искаш, ако това пречи на съседите. Има си някакви законови норми, че не може да се издига постройка на еди колко си метра от оградата на съседа или пък да си гледаш животни. Представям си да съм си направила къщичка барбекю в единия край на двора (без съседът да ми е разрешил) и той да си реши пък да построи къщичка за прасето от другата страна (без аз да съм му разрешила) и да ме обгазява с прасешки аромати. Картинката ще е чудесна просто. Нали ще трябва да хвана направо маркуча и да го лискам с вода постоянно, за да му мия хубаво двора и да не ми вмирисва пържолките прасенцето.
Та колкото и да е странни, дори живота в къща не е толкова свободен и човек трябва да спазва някакви норми и правила. В този ред на мисли, май само това би удовлетворило Дидка, защото и на село няма да може да си прави каквото си иска (поне в двора):
ако не ти се нрави-пустинята е на твое разположение.

# 36
  • Мнения: 9 990
Мнооо сте гнусливи бе-ама прасе хапвате, а? Laughing CrazyИли ви притеснява-от едната страна рови и мърда живо, от другата сте го метнали на скарата. Wink
Без диалог и нормални съседски взаимоотношения-където и каквото да направите-все ще сте в скандал.

Общи условия

Активация на акаунт