Подсъзнанието може всичко 26 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 103 138
  • 657
  •   1
Отговори
# 315
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
...Някакси не мога да приема да се хвърля негативната енергия върху живо същество каквото е цветето.

 Peace

# 316
  • Мнения: 620
Lilibon ,  Hug много изпитания се наложи да преминеш и е нормално така да се чувстваш  Peace Чувството за вина обаче е много неприятно нещо и скапва трета чакра. Трета чакра отговаря за много жизненоважни органи. Не се наказвай миличка, не си виновна за нищо. Много Любов  и светлина по пътя на Софи ......

# 317
  • Мнения: 515
Lilibon spoko момичетата са ти казали това което исках иаз да ти кажа. Hug

Бианkа аз правя това с водата, което са ти написли. Аз съшо съм много емоционална и ми пада бързо пердето,но  напоследък се научих да се владея. Един душ измива всичката мръсотия. Също, бих ти препоръчала да вдишаш дълбоко, като си представяш, че с вдишването влиза чист бял въздух, а с издишането излиза черен, който олицетвореява цялата агресия. Така докато стане всичко в бяло. На мен много ми помага.  Peace

mamka mimka
Разбирам те напълно и аз съм така, само че по зле -имах кератит причинен от стрес(това съвсем сериозно) на едното око и не виждам почти  с него. Tired Единствения начин да си възтановя напълно зрението е трансплантация на роговица(на никой не съм  го казвала).Работя изцяло с компютри и очите са ми ужасно важни.Сега се опитвам  да си държа имуната система и нервите на ниво и то успешно   Peace Бих те посъветвала като, човек приживял подобно нещо да не обръщаш толкова внимание на това какво минава в близкост до очите ти и с какво може да се нараниш. Така само мислиш за проблема, което за мен не е  решение. По добре мисли, че всичко ще е наред, а не какво лошо може да ти се случи Hug Успех

# 318
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
...Някакси не мога да приема да се хвърля негативната енергия върху живо същество каквото е цветето.

 Peace
Цветето (и пръстта) са символ на Земята, която попива негативната енергия и я трансформира в положителна. Така че има логика в това.
Когато искам да се освободя от чернилката, си представям как я изпращам към земята и се моля тя да бъде използвана по най-добрия начин.

# 319
  • Мнения: 105
Добро утро и от мен! Heart Eyes

В този ход на мисли-къде отива водата,с която сте "измили" проблемите си?Нали пак в Земята?Тя попива негативната енергия,както пише Делфина фон Ю.,тя пречиства всичко негативно.

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 07:11 от raliko

# 320
  • Мнения: 13 512
Негативната енергия се изпраща към центъра на Земята, където се трансформира в Божествена и пак слиза при нас. Това е кръговрата .

# 321
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
...Някакси не мога да приема да се хвърля негативната енергия върху живо същество каквото е цветето.

 Peace
А и въобще в/у който и каквото  да било   Peace



......., ако се абстрахираме от връзката си с Източника вероятно си права, но понеже тя реално съществува и енергията която получаваме оттам през живота ни многократно надвишава нашата собствена затова ми е трудно да приема, че сме напълно енергонезависими същности. Когато качеството на тази връзка е добро, когато вършим нещо с вдъхновение и любов не съм забелязал да се уморявам лесно, а и дори да се уморя се възстановявам много бързо - откъде ще обясниш постъплението на енергията на възстановяването.
Peace
Споделям мненията ти  Grinning

Всички ние сме част от Вселената , та така че ползваме една енерия  , но по различни начини  
 Hug някои кипят от енергия и си ползват "собствена"  Wink други са проводници  , трети ползват и двете  Wink
Вселенска , наша ..... всичко е едно ...... един енергиен бульон , както го определя Дийпак Чопра  Hug




На квантово ниво, различните откъслеци от енергийни полета, вибриращи с различни честоти, които ние възприемаме като твърди обекти, са част от колективно енергийно поле. Ако имахме способността да възприемаме всичко, което се случва на квантово ниво, щяхме да видим, че всички сме част от огромен "енергиен бульон" и всичко - всеки един от нас и всички предмети във физическия свят - са просто енергийни струпвания, плуващи в този енергиен бульон.


Hug Хубав ден  от мен с това ....  



Сигурен ли си, че си прав ? Съвсем, съвсем сигурен ? Да бъдеш „прав“ затваря вратите към „правотата“ на другите хора, които считат, че ти грешиш, точно както ти считаш, че те грешат.


 Wink


Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 08:58 от Desss

# 322
  • Мнения: 10 691
Съгласна съм с monda и Делфина  Peace
Енергията сама по себе си е неутрална, подобно на електричеството. Знаем, че то може да се използва и за "добри", и за "лоши" цели - въпрос на гледна точка и оценъчно мислене.

# 323
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Негативната енергия се изпраща към центъра на Земята, където се трансформира в Божествена и пак слиза при нас. Това е кръговрата .

И аз съм съгласна с това. В случая според мен цветето е напълно излишно. Саксия само с пръст, без нищо засадено в нея, мисля, че е по-удачен вариант. А иначе техниката с душа и аз я прилагам.

# 324
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Много ми харесва тук и се престраших да заявя присъствие. От доста време само чета. Първоначално бях очарована от синтезираната информация на първа страница. Но тъй като повечето от нещата познавах, се зачетох в темичките. Първо в ранните и после по-нататък... Някои от вас станаха за мене като любими литературни герои, радвах ви се, страдах с някои от вас, бях щастлива, когато за пореден път се измъквахте, виждах как се променяте... Като стигнах до последната тема - изведнъж установих, че всъщност сте реални и може би сте някъде близо до мене, може да сте в съседния блок, може дори да ви срещам всеки ден и да не подозирам това...  Истинската проявя на Енергията не е в книжките, там всеки търси своя си път и се изкачва по своята стълба - а тук, във вашите разговори, в живото чувство, което изливате ежедневно. В позитивизма ви, в опита да се върнете, когато нещо случайно ви отклонява от пътя ... Бъдете благословени!
 Hug всички ви

# 325
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Негативната енергия се изпраща към центъра на Земята, където се трансформира в Божествена и пак слиза при нас. Това е кръговрата .

И аз съм съгласна с това. В случая според мен цветето е напълно излишно. Саксия само с пръст, без нищо засадено в нея, мисля, че е по-удачен вариант. А иначе техниката с душа и аз я прилагам.
Съгласна  Hug
По тази логика са излишни и бялата/черната свещ, и душът. и китайските монетки, и списъците по новолуние... Всички те са просто реквизит, който има за цел да срита мозъка ни в определена посока. Всичко може да с постигне и само със силата на мисълта. Въпросът е, че повечето хора не вярват достатъчно силно в собствените си сили и имат нужда да се опрат на реквизита (няма лошо, нали пак успяваме  Laughing ). Човешката психика има убеждението, че колкото е по-сложно, толкова по-добър резултат се постига Wink

В този ред на мисли:
yahoo, имам въпрос. Мисля, че по-напред каза, че КТ не ползва канали външна енергия, а работи с нашата собствена жизнена сила, т.е. колкото и да е нейното количество, можем да го използваме максимално чрез правилно разпределение. В книгата на Гордън обаче чета, че той категорично подчертава, че КТ не ползва собствена енергия, а енергия от Вселената. Какво имаше предвид, като каза, че ползваме нашата собствена енергия при КТ, или аз не съм те разбрала?  Simple Smile
А не е ли възможно създателите на Рейки и КТ да са открили една и съща топла вода? Съвсем начинаеща съм в Рейки, но от това, което чета, Рейки и КТ се основават на  все същата Ки/Прана/"дъ Форс Wink" - еднакъв принцип, еднакъв източник, еднакъв ефект. Само дето при Рейки нещата са по-формални и ритуализирани (реквизит Wink), докато КТ е на принципа на максималната простота. М? Само разсъждавам, не натрапвам мнение, но пък искам да чуя вашите.

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 10:57 от Делфина фон Ю.

# 326
  • Мнения: 10 691
Via31 , само 26 теми ли ти бяха нужни, за да установиш, че сме реални?  Wink Laughing
Добре дошла  Hug

Делфина, не знам дали тези неща са само и единствено реквизит...  Thinking
Напоследък сериозно се заинтересувах от Уика. Пробвах някои неща с естествени материали и мога да кажа, че работи на 100%  Grinning
Не знаем всъщност какви скрити природни сили се задействат при правенето на определени стъпки  Wink

# 327
  • Мнения: 554
Via31, добре дошла  Hug Не сме страшни, само от време на време изкукуригваме, но продължаваме да се обичаме  Mr. Green

Делфи, енергията е една и съща, тя вибрира в диапазон с различни честоти и ние дефакто работим с тези честоти, защото физическото ни тяло не може да понесе наведнъж целия диапазон. Прави се формална разлика между Ки и Рей(Ки). Ки, Чи, Ци, Прана обикновено наричат жизнената енергия, която си тече във всичко живо (нещо като "собствената" енергия, която коментирахме по-горе). А Рей е космическата, божествената енергия. Термините са формални, за да станат по-ясни понятията, т.е. термините разграничават отделните честоти от целия този диапазон на единствената енергия. А Рейки е система с най-малко условности, там всичко е творчество, както и при КТ. Всички техники, които се дават, са само за ориентация на начинаещите.  Wink

П.П. И все пак - да, Земята трансформира "негативната" енергия и това е кръговратът, но я помислете. Земята като живо същество си има предел. Не може ние само да цапаме, а тя да е задължена да чисти. Ако нямаше предел, нямаше да има катаклизми, чрез които Земята се чисти и в които катаклизми загиват хора. Затова можем да помогнем на Земята, като изхвърляйки "негативните" си истории, я помолим с любов и благодарност да ги трансформира, а не да чакаме тя сама да го прави по нейно желание. Ние също участваме в този кръговрат и е добре да си носим отговорностите. (В предния си пост не уточних, че негативната енергия се изпраща в канализацията с намерение да се трансформира, защото мислех, че това се подразбира - все пак доста сме говорили по въпроса тук)

# 328
  • Пловдив
  • Мнения: 76
eldivine, ♥VIKI♥ БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet
Не бях чувала до сега за ГНМ, първо ще прочета сайта, после и темата дано да намеря отговорите и решението на проблема. Опитвам се да утвърждавам всеки ден, че имам идеално зрение и съвършено здрави очи. Но дълбоко в себе си знам, че това си го причиних сама и то за да науча някакъв урок. Дано всичко да завърши добре.
Любов и щастие за всички   bouquet

# 329
  • София
  • Мнения: 1 724
nvesela Блгодаря ти за труда да достигнеш до отговора. Наистна мног сърдечно  bouquet Hug Hug
Lilibon, прегръщаме те силно, не бих се осмелила да давам съвети, тук се разменя страшно много информация, търсенето за всеки е лично...  Щом като си тръгнала към отговора, според мен това решение е най-важното,  останалото е пътуване. Прегръщам те отново

Общи условия

Активация на акаунт