Подсъзнанието може всичко 26 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 103 139
  • 657
  •   1
Отговори
# 345
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Внимателно с уика! Разбирам че изкушението е голямо да постигнеш нещо незабавно, но според мен по-голямо удовлетворение би имало то да е резултат от личностното/духовно израстване, иначе рано или късно ще достигнем до прозрението на Киприян.
Кой е Киприян и какво е прозрял? Питам сериозно,  не се заяждам.

Наистина не ми се иска да превръщаме прекрасната тема е спор чия вяра е Правилната. Във връзка с това, ето един цитат от Уейн Дайър, който ми хвана окото:

Най-ценното, което ни дава религията, е учението, че човекът има духовна същност, че всички притежаваме душа, която е част от човешката природа. Най-големият недостатък на религията е, че учи душата да се подчинява на правила и ограниченията, на които душата е подложена, произтичат пряко от догмите на конкретната религия и нейните представители. Но душата не се съобразява с наложените й граници или закони. Тя е безгранична, безплътна и невидима. Дори да се пише за нея е много трудно, защото изреченията имат край, а душата е безкрайна.
Уейн Дайър „Истинска магия”

# 346
  • София
  • Мнения: 5 566
krem-karamel, признавам, че мнението ти ме изненада... В моите представи за света нещата са по-опростени... Имам по-малко информация, но имам чувството, че това в някои случаи е по-скоро добре...  Mr. Green

Има много ритуали, при които се използва свещ. Например в нашата православна църква се счита, че има Божествено присъствие тогава, когато кандилата са запалени. Освен това палим църковна свещ при посещението си в храма, когато се молим... Невероятно ми звучи, че това би могло да доведе до  "никаква енергия не може да оцелее в огън" ......  И други примери има, но този ми се струва достатъчен. Все пак... ще проследя отговорите на този въпрос, които ще дадат останалите...  Simple Smile

# 347
  • Мнения: 2 988
Делфина, изглежда с малко думи оставам неразбран, но нямам намерение да споря.

Уейн Дайър ми е любим автор и споделям всичко казано от него. „Истинска магия” беше единствената книга от него която бях пропуснал подведен от заглавието и, но в последствие се оказа че и тя е поредната му подтикваща към подобряване на качеството на връзката ни с Източника за сътворяване на чудеса - точно това имах в предвид и аз по-горе.

# 348
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Като каза Киприян това ли имаше предвид http://www.pravoslavieto.com/molitvoslov/molitvi/sv_Kiprian.htm
Приеми, че от християнство разбирам колкото и от мозъчна хирургия и ми трябва помощта на Гугъл, наистина не се заяждам, а искам да разбера
Peace

# 349
  • Мнения: 554
Киприян е бил магьосник-жрец, който е можел много неща. По-късно става християнин. Канонизиран е за светец. Неговата молитва се чете против уроки, магии и нечисти духове. Чували сте за Киприянови молитви.

П.П. Не виждам нищо лошо в това да си магьосник - става въпрос за добър магьосник де  Wink

# 350
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Май съм чувала, но не знаех, че е бил бивш езичник. Мерси за инфото.

П.С. Сега прочетох молитвата му и ми се изясни.

# 351
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Момичета, благодаря за отговорите и съчувствието. Ще пробвам някои от предложенията.   bouquet

# 352
  • Мнения: 29
mijjjka, Yahoo,

обръщам се към вас, защото вие сте писали последно по темата. Може би въпросът ми е малко глупав, но уика, за която говорите е wicca на английски, нали? Нямах идея какво е и се зарових в гугъл Simple Smile Строи ми се доста интересно. Единствения начин, по който съм се докосвала до това за сега е доста комерсиален и повърхностен - една книга на П. Коелю, в която вещицата носи името Вика (предполагам различна транскрипция). Ще се радвам да споделите повече.

# 353
  • Мнения: 2 988
О, не - не ме намесвай с това  Simple Smile
Wicca е религия като всяка друга, но доста популярна и с магическите си ритуали с които по-лесно се усеща Силата и още по-лесно би могло да се злоупотреби с нея. Има инфо достатъчно в нета.

# 354
  • Мнения: 10 691

ilkiki   bouquet

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 09:26 от mijjjka

# 355
  • Мнения: 29
Извинявайте, момичета, че ви замесих с това  Hug
Просто иска да съм сигурна, че говорите за това, което открих. А интересът ми е по-скоро изследователски. Далеч съм от мисълта да изпробвам практики и ритуали. Едвам се навих да потупвам точките и да си тананикам с ТЕС  Joy

# 356
  • Мнения: 0
Пак се включвам и искам да споделя едно мое наблюдение - винаги, когато кажа нещо абсолютно категорично: "Това е така!", още на другия ден животът по някакъв начин сякаш иска да ме опровергае. Сякаш иска да ми каже да не бъда толкова сигурна, защото нещата са многоизмерни и не могат да бъдат затворени в теснотата на фразата. Не знам защо се получава така, някак си това противоречи на теориите, че трябва да сме наясно какво искаме, че изричайки нещата с цялата си енергия ги материализираме. Докато не съм го изрекла, сякаш всичко е наред - наясно съм, че всяко нещо съдържа в себе си всичкото. Но когато го поставя на рафта и му сложа етикет, става изведнъж очевидна теснотата на възприятията ми... Ей такива мисли ми се завъртяха тази сутрин! Дано не съм отегчителна! Пожелавам ви съвсем недвусмислена радост! Многосмислена! Hug

# 357
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Пак се включвам и искам да споделя едно мое наблюдение - винаги, когато кажа нещо абсолютно категорично: "Това е така!", още на другия ден животът по някакъв начин сякаш иска да ме опровергае. ...

Via31, сигурно ти сама се опровергаваш. Може да не го казваш гласно, но най-вероятно несъзнателно го мислиш. И животът просто изпълнява мислите ти.

# 358
  • Мнения: 0
Да- би могло да бъде и така... Аз си изградих веднага теория, че не бива да недовиждам останалите страни на живота и да се вторачвам в тази, която виждам. И затова, единствено с цел да ме научи на всевидство, животът прави това... В момента, в който кажа - Ето този е умен! - и той извършва някаква глупост. Ако кажа - Е, това е много глупаво! То веднага се разкрива откъм някоя умна страна... Не ме притеснява този факт естествено. Просто избягвам да слагам етикети толкова лесно. И така ми е по-леко да не съдя. Когато нещо ме притесни си казвам - Може би има и друга страна, която в момента не виждам. Т.е. да не съдя... не да не осъждам, а да не съдя за нещата по видимостта.
Абе, уроци всякакви. Simple Smile

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 10:52 от Via31

# 359
  • Мнения: 39
И аз съм забелязала, че лесно слагам етикети на хората. Като разбера зодията на човек и казвам Той е еди си какъв си! и в повечето случай търся в поведението на хората характеристиките от зодията им или търся клишета, които съм възприела преди ( за мъжете става въпрос). Опитвам се да си отворя къргозора, да чета по-малко зодиите, да приема, че нещата са многостранни, хората са различни .. В процес съм Simple Smile
П.П Четох за намаляване на важността. Работи Simple Smile Като се вторача в нещо , ако го мисля цял ден и очаквам да се случи - не става и не става. Като си кажа: Както си прецени, не е толкова важно и хоп -изненада Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт