Подсъзнанието може всичко 26 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 103 208
  • 657
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Фея Слънчогледка   Hug приемам тази новина като отговор. С положителни мисли и енергия маже да помогнем на Земята  Heart Eyes БЛАГО-ДАРЯ   bouquet

# 631
  • Мнения: 10 703
Какво ви става с тия никове newsm78 Сега пък мижка  Heart Eyes стана Фея Слънчогледка Rolling Eyes /не е упрек, ама направо пандемия настъпи в темата  Joy/

Лени  Heart Eyes да, истинска пандемия настана  Joy
Искаше ми се някакъв нов ник и то от дълго време, но все не намирах такъв, който да ми хареса  Grinning
На този попаднах случайно, докато търсех в Гугъл нещо за желания... Попаднах на сайт с описания на герои от компютърни игри.
Една от героините беш Фея Слънчогледка  Laughing Ето какво пишеше за нея:

Феята Слънчогледка- Слънчогледка е щастлива фея, която винаги се усмихва. Тя живее в голям слънчоглед и обича да се смее и да прави забавни номера на своите приятели. Нейният любим плод са прасковите. Точно като за лятото Laughing

Не знам до кога ще съм с този ник. Може и да е за кратко  Wink
За да не се бъркате, сложих и стария си ник под новия  Hug



# 632
  • Мнения: 2 196
'Фея Слънчогледка' звучи усмихнато и закачливо, по детски. Laughing

Аз не боравя с никакви енергии, освен моята собствена, което съвсем не ми пречи докато се разхождам, да изпращам енергия, заредена с любов и благодарност на Земята с всяка своя стъпка. Моя си измислица, надявам се ползотворна. Grinning

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 16:00 от Бианkа

# 633
  • Мнения: 49
Искам да се включа и аз във вашата темичка, явно доста съм пропуснала и имам да си почета, но точно това търсех - хора с които да споделям различни размисли ....  Hug  Hug  Hug

# 634
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
SIRIUS-F Wink



Щастието няма дълги ръце. То прегръща оня, който се доближи до него.





Хубав петъчен ден   bouquet

# 635
  • Мнения: 10 703
Desss, по-мъдра от обикновено   Wink
От йероглифчето ще да е  Wink

# 636
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Laughing  Хаххах не съм аз , Луций Аней Сенека е ' 


това тоже  Wink


Обучавайки другите, се учим самите ние

    Docendo discimus.






# 637
  • Мнения: 77
темичката е страхотна и много се ядосвам че чак сега ви откривам.дано приемате новички Simple Smile
връщам се назад да ви чета но от няколко дни следя темата и ме зарежда със страшно положителни мисли и съм по-спокойна като цяло.
  bouquet

# 638
  • Мнения: 1 568
Имате ли идея какво мога да чета на децата? Иска ми се да са притчи, но разбираеми за деца. Може би българските народни приказки (както май всички народни приказки) са най-близо до това, което ми се ще.
Вчера започнах да чета "Разговори с Бог", доста има за размишления върху текста.


Като я преполовиш ще ти се стори толкова проста, че докато прочетеш въпроса вече сама ще си дала отговора  Peace

# 639
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
SIRIUS-F и soledad8686a, добре дошли!   Hug

Който е влязъл в тази тема, трудно излиза от нея. Е, понякога временно се отдалечаваме, после се връщаме да четем, за да наваксаме, и пак продължаваме напред заедно. Питаме, споделяме, четем, помагаме си... Най-хубавата темичка във форума...  Heart Eyes

# 640
  • Мнения: 77
SIRIUS-F и soledad8686a, добре дошли!   Hug

Който е влязъл в тази тема, трудно излиза от нея. Е, понякога временно се отдалечаваме, после се връщаме да четем, за да наваксаме, и пак продължаваме напред заедно. Питаме, споделяме, четем, помагаме си... Най-хубавата темичка във форума...  Heart Eyes
благодаря ви  bouquet
и аз вече съм на мнение че е най-хубавата и най-положителната тема. Heart Eyes

# 641
  • Мнения: 18
Това ми хареса и реших да го споделя с вас.

Повечето от нас отлагат щастието. Ние казваме - Ще бъда щастлив, ако еди-какво си стане Или Ще бъда щастливa, ако еди-какво се  случи. Аз ще бъда щастлив, ако издържа изпита. Аз ще бъда щастлива, ако изкарам шестица в училища. Аз ще бъда щастлив, когато завърша университета. Аз ще бъда щастлива, ако намеря работа. Аз ще бъда щастлив, ако получа повишение. Аз ще бъда щастливa, когато се оженя. Аз ще бъда щастлив, когато се разведа.

Повечето от нас смятат, че нещо трябва да се случи за да станем щастливи. В резултат на това ние никога не преживяваме цялостно щастие. За да бъдем щастливи в бъдеще, трябва да сме щастливи сега. Някой може да каже... Но има много неща в моя живот, поради които аз сега не съм щастлива и те трябва да се променят. Ние сме склонни да обръщаме внимание на дребните неприятности и да пропускаме положителните неща в нашия живот. Например, кога истински оценяваме здравето? Когато заболеем. Когато сме болни, здравето е всичко за нас. Парите са нищо в сравнение със здравето, ако сме сериозно болни. Но когато сме здрави, мислим ли за това? Наслаждаваме ли му се истински?

Кога истински оценяваме любимите ни хора?

Когато са далеч от нас или когато вече не са живи. Но ценим ли ги, когато са сред нас?

Защо веднага не решите да бъдете щастливи именно сега? Защо не се радвате на всеки момент, на всяко събитие, на всеки човек?

Бъдете благодарни на това, което имате и което сте. Това ще ви улесни да изпитате щастието и в бъдеще. Когато имаме нещо, винаги искаме повече, но ако винаги искаме повече, никога няма да имаме достатъчно.

Добре е за нас да искаме нещо да стане, но ако то не стане, ние можем да продължим да се чувстваме щастливи, защото нестаналото не е условие за нашето щастие. Чудесно е, ако се случи, но ако не се случи, ние ще си останем щастливи. Повтаряйте си често тези изречения.. Аз съм щастлив именно сега. Аз се усмихвам и се смея лесно. Аз виждам положителните страни на всяка ситуация.

# 642
  • Мнения: 77
Това ми хареса и реших да го споделя с вас.

Повечето от нас отлагат щастието. Ние казваме - Ще бъда щастлив, ако еди-какво си стане Или Ще бъда щастливa, ако еди-какво се  случи. Аз ще бъда щастлив, ако издържа изпита. Аз ще бъда щастлива, ако изкарам шестица в училища. Аз ще бъда щастлив, когато завърша университета. Аз ще бъда щастлива, ако намеря работа. Аз ще бъда щастлив, ако получа повишение. Аз ще бъда щастливa, когато се оженя. Аз ще бъда щастлив, когато се разведа.

Повечето от нас смятат, че нещо трябва да се случи за да станем щастливи. В резултат на това ние никога не преживяваме цялостно щастие. За да бъдем щастливи в бъдеще, трябва да сме щастливи сега. Някой може да каже... Но има много неща в моя живот, поради които аз сега не съм щастлива и те трябва да се променят. Ние сме склонни да обръщаме внимание на дребните неприятности и да пропускаме положителните неща в нашия живот. Например, кога истински оценяваме здравето? Когато заболеем. Когато сме болни, здравето е всичко за нас. Парите са нищо в сравнение със здравето, ако сме сериозно болни. Но когато сме здрави, мислим ли за това? Наслаждаваме ли му се истински?

Кога истински оценяваме любимите ни хора?

Когато са далеч от нас или когато вече не са живи. Но ценим ли ги, когато са сред нас?

Защо веднага не решите да бъдете щастливи именно сега? Защо не се радвате на всеки момент, на всяко събитие, на всеки човек?

Бъдете благодарни на това, което имате и което сте. Това ще ви улесни да изпитате щастието и в бъдеще. Когато имаме нещо, винаги искаме повече, но ако винаги искаме повече, никога няма да имаме достатъчно.

Добре е за нас да искаме нещо да стане, но ако то не стане, ние можем да продължим да се чувстваме щастливи, защото нестаналото не е условие за нашето щастие. Чудесно е, ако се случи, но ако не се случи, ние ще си останем щастливи. Повтаряйте си често тези изречения.. Аз съм щастлив именно сега. Аз се усмихвам и се смея лесно. Аз виждам положителните страни на всяка ситуация.
много си права.винаги отлагаме щастието и чакаме "уж" да дойде.а защо не се опитаме в настоящия момент да сме щастливи?...и в малките неща има щастие.а пък ако искаме по-голямо може би трябва да променим нещо за да сме щастливи и да му се наслаждаваме.но поради страх и предразсъдици понякога само чакаме "някой друг да ги промени вместо нас"!

# 643
  • Мнения: 105
Щастието е  да живеем в настоящето  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 22:10 от raliko

# 644
  • Мнения: 730
Тук и сега- с усмивка и весело намигване  Laughing Heart Eyes

И тъй като много често тук пишем за парите ето какво казва Лиз Бурзо:

Задачата ни не е да търсим на всяка цена пари – задачата ни е да открием страховете си и препятствията вътре в нас, които пречат на изобилието да се прояви и в материалния ни живот.

“Нямам окончателния и единствен отговор на всичко, но преди да си кажете – това няма да ми помогне – ви препоръчвам да го изпробвате поне три пъти” – така ни съветва Лиз Бурбо в своята книга. И, отговаряйки на въпросите за парите и изобилието, ни кара да се замислим за много неща и да видим собствените си бариери.

Защото усещането за изобилие е вътрешно съзнание и не зависи от парите. В същото време постигането на благоденстващо съзнание променя неусетно и света около нас. Ако изобилието и парите са само част от материалния свят, те или бързо ще си отидат, или няма да ни донесат щастието и удовлетворението, които очакваме от тях.

Материалното богаство трябва да отговаря на вътрешното ни състояние и едва тогава добива истински смисъл и ни изпълва с радост. Най-важното е да развием съзнанието си за благоденствие...

Общи условия

Активация на акаунт