Главоболие при малки деца

  • 7 280
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте, майчета! Бих искала да ви попитам дали ви се е случвало вашите дечица, когато са били малки, напр. 3- годишни някъде, да са се оплаквали понякога от главоболие. И ако да по колко време е траела болката, от какво е преминавала, водихте ли детето на лекар и т.н.

# 1
  • Мнения: 27 524
Моят не се е оплаквал. От стомах да, но от глава не. Кога се оплаква, да не е свързано с опит да промени или да избегне нещо?

# 2
  • Мнения: 541
Не не се е оплаквало детето ми. Заведи го на лекар. Може да е нещо не толкова сериозно, но все пак трябва това да го прецени доктора.

Кога се оплаква, да не е свързано с опит да промени или да избегне нещо?
Не мисля, че толкова малко дете ще се е научило да манипулира така родителите си.

# 3
  • Мнения: 530
Детето от 3 месеца е с очила. На 3.6г. е. По принцип има проблеми с очите, чувства болка, според лекарите се касае за алергична проява, силно зачервени очи, очите са по- чувствителни  и по- лесно се измворяват от гледане на телевизия напр. На 2- 3 пъти се е случвало да си притиска челото с ръце, аз като я питам боли ли я, тя казва да, след секунда като я питам, вече казва не. Та затова ви попитах ей така случвало ли се е. Знам, че от носенето на очилата колкото и да е има известен дискомфорт, особено като гледа телевизия си напряга очите, но исках и вас да попитам евентуално дали се е случвало.

# 4
  • Мнения: 1 567
Здравейте, майчета! Бих искала да ви попитам дали ви се е случвало вашите дечица, когато са били малки, напр. 3- годишни някъде, да са се оплаквали понякога от главоболие. И ако да по колко време е траела болката, от какво е преминавала, водихте ли детето на лекар и т.н.

1. Да, оплаквала се е от главоболие. За мен това е сигнал, че може да има Т.
2. Случвало се е и когато гледа детски повече от разрешеното време...
3. От недоспиване... Tired

# 5
  • Мнения: 1 677
Може да е от очите, заведи го отново на очен. Ако причината не я откриете с личния лекар и педиатъра, може да направите консултация и с невролог.

# 6
  • Мнения: 774
Сияние, заведете я отново на очен лекар да се провери хубаво диоптъра и разстоянието между зениците. Може да не са направили очилата както трябва.

# 7
  • Мнения: 305
Предполагам очилата не са подходящи за нея.

# 8
  • Мнения: 530
Абе и аз имам съмнение за очилата, водих я преди да ги сложи  на 2- ма очни и така се застраховах с еднаквото мнение и на двамата. Но след това след 3 месеца вече пак се появиха същите оплаквания, които описах като преди да сложи детето очилата. Но пък очния казва, че не е възможно да  е от диоптъра, да се коригира за толкова кратко време. Ще водя детето и на друг.

# 9
  • Мнения: 530
veselinap, и товето дете лби е било на същата възраст /3г./когато е имало подобни оплаквания. Често ли се е оплаквалои след колко време е минавала болката?

# 10
  • Мнения: 348
Моят син преди 2г. се оплакваше от време на време от главоболие.Заведох го при личната,тя се усъмни за синузит,направихме снимка и се оказа точно това.

# 11
  • Мнения: 530
Ох, мисля си само лоши неща, и тази болка в очите.... Преди да сложи очила се оплакваше пак така, но като ги сложи спря. Ето сега пак. Нощес се събуди да пие вода и пак каза, че я болят очичките за момент.

# 12
  • Мнения: 1 567
veselinap, и товето дете лби е било на същата възраст /3г./когато е имало подобни оплаквания. Често ли се е оплаквалои след колко време е минавала болката?

Ами, доколкото си спомням  Embarassed да...
не, не често.
 Embarassed не знам след колко време е минавала болката...но винаги съм я карала да си легне и съм й давала панадол...

# 13
  • Мнения: 41
Главоболието в детска възраст може да се дължи на различни причини, то може да бъде първично /когато не е свързано с друго заболяване/ и вторично /когато се дължи на друго основно заболяване/ има доста информация по въпроса в интернет - http://forum.zdraveto.com/viewtopic.php?t=420. Това е инфо от един МЦ, където работят доста детски невролози. За съжаление децата също боледуват от различни форми на мигрена, очите също може да са причина за главоболието. Главоболие съчетано с повръшане, особенно сутрин без облекчение може да е симптома на Т., така, че най-добре потърсете консултация с невролог за да сте спокойни. Успех и не се притеснявайте най-вероятно е нещо безобидно.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
аз бих те посъветвала да отидете отново на очен. Peace Ако проблема не е там вече консултация с невролог.

Общи условия

Активация на акаунт