Сайтове с обяви за работа в Белгия, Дания и Швейцария

  • 31 240
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 335
Здравейте,

У дома все по-често се говори за живот извън България и започвам по малко да се оглеждам за това как да превърнем делата в действия Simple Smile

Можете ли да дадете линкове на добри сайтове за работа в Белгия, Дания или Швейцария?
И двамата с мъжа ми се занимаваме с уеб (графичен дизайн, флаш програмиране и т.н.), та ако на някого са му известни специализирани сайтове само с такива обяви (както има тук в БГ) или форум би било чудесно.

Благодаря Hug

# 1
# 2
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
www.careerjet.com това за цял свят, търсите по име на държава, или може само Еurope да напишете и ще излязат един тон  Peace Попътен вятър.  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 004
А не искате ли в Германия  Thinking Мисля си, че тук е по-лесно...пък и защо Белгия  newsm78
Просто ми е любопитно, защо точно тези 3 държави...

# 4
  • Мнения: 27 524
http://emploi.vlanjobs.be/careers/jobsearch?new=1&searchType=quick - има само френски и фламандски, дано се оправите.

Вие с какъв език сте все пак, това е от първостепенно значение при избор на държавата  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 630
www.stepstone.be
www.monster.be/

това са общи сайтове
тук са с разшерения .be , но същите ги има на много места  в Европа

ако е за специализирана работа прабвайте и headhunters
като напишеш в Гугл "headhunters belgium" ти излизат много фирми


# 6
  • София
  • Мнения: 1 335
Благодаря за линковете!

Ние, уви, сме само с английски и това е една от причините да предпочитаме тези държави - според информацията ми (която обаче може да не е напълно достоверна!) в тях било по-лесно да се намери работа за англоговорящи специалисти, особено в Дания.

# 7
  • Мнения: 1 004
За Швейцария се съмнявам без немски, или поне френски  newsm78 Белгия май пак е с френски и немски, а Дания си има собствен език  Simple Smile
Та според мен, работа в ИТ може на много места да намериш без езика, но интересно ми е как ще се оправяте в началото без език  newsm78
В смисъл такъв, че те може всички да знаят английски, но дали ще искат да говорят примерно в институциите, на улицата, при лекарите....незнам...аз мога само за Германия да кажа, че въпреки че всички знаят английски, без немски щеше да ми е супер трудно да се справя..като гледам имате дете, там проблема става още по-голям - при лекарите трябва да обясниш какво му има ако случайно се разболее, в градината трябва да разбираш какво искат да ти обяснят за детето или да ти кажат.......моя съвет е или да си се насочите към англо-говоряща страна или да понаучите малко език, за там където мислите да тръгнете...иначе в самата работа предполагам няма да имате никакви проблеми с английски...и все пак успех и много късмет от мен  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 1 335
 Simple Smile Благодаря, много мило! Simple Smile

За езика, давам си сметка, че е пречка...
Напоследък следя блога на един бг програмист, който работи в Дания от 3 години и той казва, че толкова всички навсякъде говорели добър английски, че изобщо не намирал причина да учи местния език, но понеже щял да изпусне държавната субсидия, крайно време било Simple Smile

Та това ми дава надежди уж...

# 9
  • Мнения: 1 004
Ох, ами незнам, може и така да е..но аз не го приемам точно така, още повече ако човек иска да се установи там със семейство..
макар че Дания ми е тъмна Индия, признавам  Simple Smile Но тук има майки от Дания могат да споделят повече
Тук имам една колежка...тя е дошла от Южна Африка, женена за немец. В началото е мислила и тя така...оо, те всички знаят английски, за какво ми е немски...да ама, после разбрала, че не става така...зависи все пак явно от страната.. Thinking

# 10
  • Мнения: 27 524
Белгия май пак е с френски и немски

В Белгия с немски - не. Вярно, че е трети официален език  Crazy, но се говори в една мъничка част до границата и работа с немски не може да се намери. С английски - само ако предварително има назначение в такава фирма, но тук да търси само с английски - не мисля, че има големи шансове. Френски или фламандски, зависи в коя част на Белгия ще бъдат.
При всички положения според мен английският е временно решение. Просто не може да се живее в дадена държава (не англоговоряща) и да не се говори местния език.  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 1 335
При всички положения според мен английският е временно решение. Просто не може да се живее в дадена държава (не англоговоряща) и да не се говори местния език.  Rolling Eyes

Да, определено е временно решение - за година или нещо такова... докато се освестим от промяната и започнем да понаучаваме местния език и т.н...

# 12
  • Мнения: 1 630
В Брюксел има много хора, които живеят с години само с английски
Не е оптимално, но много хора го правят

# 13
  • Мнения: 2 786
Stelfy, моят съвет е първо да научите езика поне на някакво ниво, тогава да се местите. Животът е много по-лесен и приятен, когато знаеш езика. Чувстваш се малко по-"местен" и много по-лесно се оправяш по институции, и т.н. За работа да не говорим какво предимство е владеенето на местния език. Вече има много квалифицирани хора, които знаят език и търсят работа. Поставяте се в по-неизгодно положение, ако съзнателно избирате да учите езика впоследствие.
"Английският е достатъчен" в англоговорящи страни. Като дойдох и аз бях с нагласата, че само с английски ще се оправям в началото, но често попадах на служителки в администрациите, чийто английски беше много зле. Е, с ръкомахане не може да се обясниш, а все да карам мъжа ми да звъни и да обяснява ... не исках. Ситуацията се подобри значително след като започнах да уча (и научих) езика. В началото като търсих работа ме отпращаха любезно с усмивка и думите: "Чудесни квалификации, обаче ни трябва човек, който знае езика." После това "обаче" отпадна.
Късмет иначе, ако сте решили по трудния начин ...

# 14
  • Мнения: 1 004
Stelfy, моят съвет е първо да научите езика поне на някакво ниво, тогава да се местите. Животът е много по-лесен и приятен, когато знаеш езика. Чувстваш се малко по-"местен" и много по-лесно се оправяш по институции, и т.н. За работа да не говорим какво предимство е владеенето на местния език. Вече има много квалифицирани хора, които знаят език и търсят работа. Поставяте се в по-неизгодно положение, ако съзнателно избирате да учите езика впоследствие.
"Английският е достатъчен" в англоговорящи страни. Като дойдох и аз бях с нагласата, че само с английски ще се оправям в началото, но често попадах на служителки в администрациите, чийто английски беше много зле. Е, с ръкомахане не може да се обясниш, а все да карам мъжа ми да звъни и да обяснява ... не исках. Ситуацията се подобри значително след като започнах да уча (и научих) езика. В началото като търсих работа ме отпращаха любезно с усмивка и думите: "Чудесни квалификации, обаче ни трябва човек, който знае езика." После това "обаче" отпадна.
Късмет иначе, ако сте решили по трудния начин ...
Съгласна съм  Peace Съвсем друго е, когато поне единият знае езика...

Общи условия

Активация на акаунт