Задължителна предучилищна ???

  • 2 973
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41 368
Предлагам да НЕ ме задължават.
Няма да плащам за това, че другите оставят децата си да са недоразвити.

Ще плащаш, ще плащаш. Но по-късно и повече. Всичко се плаща.

# 16
  • Мнения: 23
Предлагам да НЕ ме задължават.
Няма да плащам за това, че другите оставят децата си да са недоразвити.

Ще плащаш, ще плащаш. Но по-късно и повече. Всичко се плаща.
Много мъдрост е събрана в казаното от теб.
Благодаря ти. Преписах си го в тефтерчето, отнова от чекмеджето.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 8 946
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=411734.0
Темата се нищи от миналата година.....150 страници. Вече е надлежно заключена.

Милко, ти пък що рИвеш Wink

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Това дали е задължителна или не още не се знае. Ще видим на есен. Дано дадат гратисен период, че лудорията ще е пълна  ooooh!.

# 19
  • Мнения: 23
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=411734.0
Темата се нищи от миналата година.....150 страници. Вече е надлежно заключена.

Милко, ти пък що рИвеш Wink
Моля?

# 20
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нещо не мога да схвана причината за вълненията около предучилищната подготовка дали да бъде от пет- или от шестгодишна възраст. Щом в толкова страни по света започва на пет години - не ми се вярва българските деца да не могат също да бъдат подготвяни за училище на 5 години. Освен това, децата ми на пет години бяха в детска градина и доколкото знам имаше някакво обучение, което естествено продължи и на 6-години. Как ще се нарече това обучение е чиста проба формалност.

От друга страна, родителите негодуват и съвсем с право, че няма достатъчно места в детските градини. Значи, въвеждането на предучилищно обучение задължава общините да създадат условия за децата да бъдат приети било в детски градини, било в училищни стаи. Така че и в това не виждам проблем.

В "другите' страни и първи клас е като нашите градини. Само дето не винаги има условията на нашите градини. Или с две думи за нас, това стъпка към по-лош стандарт на децата. Проблемът идва точно от училищните стаи, които вървят с училищен режим. Или полудневна форма, или липса на сън, придружени с училищни тоалетни, липса на помещение за игра, никакви условия за игра навън и т.н. Дори самото хранене не може да е на нивото в градините най-често.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Последно какво решиха за набор 2005? Ще е задължителна ли 2годишната предучилищна подготовка? Конкретно за Варна ме интересува.

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Още не са доприели всичко. Нека да почне сега новия политически сезон Simple Smile

Варна ще е в 2-годичшния гратисен период със сигурност.  И глобите уж ще се снижат до предходните нива. Изнфо от радио предаване вчера.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря!
Аз не напирам да давам детето в ПГ, но и не ми се плащат глоби. Постоянно излиза противоречива информация по въпроса и съвсем се обърквам какво да правя. Дано това с гратисния период се задържи като решение!

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ами то няма как да не се задържи, защото има 4 големи града, където държавата и общините не могат да изпълнят това, което искат да направят. Как да задължат, като няма къде да ги вземат децата? Без бурна реакция, де...

Е, в училище може, но условия няма, пари също.. И така... това е предрешено от практична гледна точка.

# 25
  • Мнения: 440
Това са най-пресните новини за Бургас
http://www.bourgas-news.com/news/view/19865/
До колкото аз разбирам остава да се гласува на Общинския съвет.

Общи условия

Активация на акаунт