Отговори
  • Мнения: 5 370
В една друга темичка, тази за Синеморец, се заканих, че ще подема темата за лошото състояние на пътя след Царево.  Докато бяхме тази година на Синеморец, хванах с половин око репортажа за протестите на хората от Ахтопол по повод на лошото състояние на пътната настилка.

В частен разговор, обаче, изплува една теза - че това неоправяне с години има една конкретна цел - просто да спре притока на туристи надолу. Стори ми се леко конспиративно, но като се замисля, има логика. В много теми за Синеморец и Ахтопол винаги е изплувал въпросът "а как е пътят дотам' и съм убедена, че немалко хора се отказват по тази причина.

Как иначе да се обясни фактът, че ремонт там не е имало последните десетилетия? newsm78

Едит - ето материал със снимки:

http://www.gramofona.com/index.php?mod=article&cat=bulgariac … &article=2210

# 1
  • София
  • Мнения: 7 190
Добре заварила в темата, Жоз Simple Smile
Много съжалявам, че тази година не снимах, за да покажа, че има и по-зле: пътят при влизането в Лозенец.
Там вече тотално се хващаш за главата, понеже явно преди не малко време, са дошли и изрязали шахматно едни правоъгълници (ама през 3 метра са буквално) - да кърпят настилката ли, да сменят някакви проводи ли - не знам.
Това поне няколкостотин метра.
И така са си ги оставили.
Пък Лозенец също е под опеката на милия царевски кмет.
Аз като му следя изявите на човечеца, и всичките му кретении, като напъните да излизат земи от Натура и прочее, мисля, че т'ва дето е изплувало и е уж конспиративно за спирането на туристи, си е вярно.
Още повече, че от дълги години, са ми го казвали местни жители, пак в частни разговори.
Иначе ремонт на пътя (в участъка Ахтопол-Синеморец) имаше преди може би 5-6 години, и го направиха един път!
За да спестят и пооткраднат асфалтец, стесниха платното с по 50 см от двете страни, така че дет' се вика е невъзможно да се разминат две коли без особено внимание и висш пилотаж в маневрите.

# 2
  • Мнения: 10 604
И ние имахме удоволствието да почиваме в Синеморец и неудоволствието да пътуваме по този път, и надолу до Резово.
Аз пък през цялото време си чудех тези чужденци, които идват в Бела Виста какво ли си мислят като пътуват?
Теориите за конспирация и умишлено поддържане на пътя в този вид ми изглеждат съвсем логични и истински. И да ви кажа все пак има и нещо положително в цялата работа - заради лошия път малко хора отиват и Синеморец си остава едно спокойно местенце.

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Жози, много добра тема, макар че и мен ме е страх, че ако го направят "царски" пътя, ни отиде спокойствието! Hug

Преди време една много добра моя приятелка и съфорумка от този край, ми изпрати линк към същата тема във Фейсбук:

Пътят Царево - Ахтопол се нуждае от неотложен ремонт!!!

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 09:50 от natalyna

# 4
  • Мнения: 5 370
Наталинка, ако гледаме от наша лична точка - да, и на мене са ми минавали тези егоистични, хм, мисли.
Обаче.
На хорицата там тези 2-3-4 месеца им правят годината. Говорила съм със собствениците на 2 ресторанта, просто...само с това се занимават, есента и зимата няма нищо друго.

И не мисля, че чак толкова ще се пренасели. Просто...там ходят едни и същи хора с години, по-специфичен контингент, така да се каже.

# 5
  • Мнения: 1 849
С години се занимавам с природозащита и реално не съм видяла работещи някакви мерки за спиране на корупцията. Дори да затворят едни, идват други и докато им хванеш спатиите и разрушили достатъчно много от природата ни... Работила съм в общинска администрация и постоянно получавах заплахи за саморазправа от почистващата фирма, защото исках да не им плащат пълния размер то възнаграждението заради несвършена работа. Накрая натиснаха кмета и ме уволниха. Но аз сериозно се замислих на какъв натиск са подложени кметовете, областните управители, та дори и министерския съвет от мафията и какви сили им трябват на тези хора, да пренебрегнат заплахите за сигурността си и за сигурността за семействата си.
Аз съм убедена, че ремонтирайки пътя, нищо няма да е в състояние да спре потоците недобросъвестни туристи да започнат нашествието си и там. Нищо няма да е в състояние да спре застрояването с огромни хотели. Може би това нямаше да е съвсем зле, ако имаше някакъв шанс да се спазват законите, да има добра система за събиране и извозване на битовите отпадъци и изхвърляне на отпадните води. Но за жалост това не го вярвам. Станаха твърде много колегите които се продават и пишат в ОВОС ( оценка въздействието на околната среда), това което иска инвеститора.
Знам колко много колеги които са държали на истината и са "воювали", за да се спазват законите и да не се допуска унищожаването на природата са под постоянен натиск от мафията. И в същото време се приемат инвестиционни предложения, които са в ущърб не само на природата, а и застрашават здравето и живота на местните хора.
Може би нещата биха се получили, ако имахме малко съзнание поне да не оставяме битовите си отпадъци навред и не рушихме всичко до което се докоснем, но с годините все повече се убеждавам, че манталитета на голяма част от народа ни е тотално изкривен. Знам, че от там трябва да се започне, но как да стане не знам.

# 6
  • Мнения: 139
По-добре да не го оправят пътя, за да се спре този масов туризъм, върлуващ в по-северните региони. Тук не става дума за егоизъм, а за опазване на природата от недобросъвестни бетоностроители. Който го е страх от мечки да не ходи в гората, дано са повече тези които ги е страх от пътя. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 139
И не мисля, че чак толкова ще се пренасели. Просто...там ходят едни и същи хора с години, по-специфичен контингент, така да се каже.

Така говореха и за Созопол, Приморско, Китен, Лозенец и Царево преди години. Видяхме какво се им случи...

# 8
  • Мнения: 21
Доживяхме да започне основен ремонт на пътя Ахтопол - Синеморец - Резово.
Царево - Ахтопол само ще го кърпят.
http://btvnews.bg/bulgaria/udarni-remonti-na-ptya-km-moreto.html

# 9
  • Мнения: 7
 smile3501  тази година сме се запътили към Ахтопол.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 190
Инфо от последния уикенд: нещо не видях да се ремонтира. Поне до Силистар.
Може нещо в участъка до Резово да правят.
Така или иначе пътят е пълна скръб.
Черният път до Силистар е още по-ужасен - стърчат някакви камъни.
Паркингът беше 2 лв, шатрите - 10. Но от понеделник шатрите стават 25 лв.  Rolling Eyes
Хора няма особено много.
Логично - явно се прехвърлят към дестинации в съседни държави.
Изобщо доста е зле - вече не бих стъпила на нашето море за повече от уикенд.

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Хора на Силистар няма дори в разгара на сезона, поне не сравнявано с Несебър и Радва, напр. Но не заради таксата от 25лв и заради черния път до плажа и не заради дестинациите в съседни държави. Районът е за хора, търсещи един по-друг вид почивка, без барове и бетонна цивилизация. Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 7 190
Хора на Силистар нямаШЕ преди 5-10 години.
Количеството, което се подвизаваше на гореспоменатия плаж миналата и по-миналата година да речем, за мене беше кошмарно огромно.  Grinning

Иначе за по-различната почивка, която описваш - именно, именно! - аз си я открих, обаче точно в съседно-държавна дестинация. Уви.

Общи условия

Активация на акаунт