Традиции и ритуали по света .

  • 22 940
  • 131
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Та провокирана от една съседна тема ,пускам тази за да споделим всеки какво знае за тях от различните краища на света.

Може би най-странният ритуал, свързан с раждането, се спазва от мюсюлманите в индийския щат Мафаращра. Съществува традиция новороденото там да се хвърля от 15-метровата стена на храма върху чаршаф, държан от хора отдолу. Според упражняващите от половин хилядолетие обичай, това е задължително, за да расте детето здраво.

Единствената страна в света, където 14 февруари е официално забранен, е Саудитска Арабия. В цялата страна е забранено на магазините да продават мечета, валентинки, и всякаква символика, свързана с този празник, а в цветарските магазини се препоръчва в този ден да не се предлагат червени рози. Неспазването на тези наредби се наказва с глоби.

 

# 1
  • Мнения: 155


Може би най-странният ритуал, свързан с раждането, се спазва от мюсюлманите в индийския щат Мафаращра. Съществува традиция новороденото там да се хвърля от 15-метровата стена на храма върху чаршаф, държан от хора отдолу. Според упражняващите от половин хилядолетие обичай, това е задължително, за да расте детето здраво.
 

 #Crazy #Crazy
Странности по света много,традиции ,които нямат никаква логика също.
По Natinal Geographic съм гледала филм за някакво африканско племе,при което едно момче да се превърне в мъж трабва да скочи от много висока скала,но забележете не във вода ,а върху камениста земя! #Crazy Много от случайте момчето умира-това означавало,че не е родено да стане мъж.
Откачена работа!

# 2
  • Мнения: 373

Странности по света много,традиции ,които нямат никаква логика също.
По Natinal Geographic съм гледала филм за някакво африканско племе,при което едно момче да се превърне в мъж трабва да скочи от много висока скала,но забележете не във вода ,а върху камениста земя! #Crazy Много от случайте момчето умира-това означавало,че не е родено да стане мъж.
Откачена работа!
Имаше цяла поредица .Пак някакви там племена почитали  крокодилите и се режат с бръсначи ,за да си направят такава кожа и да придобият неговата сила.Много брутално, но вижте http://www.youtube.com/watch?v=ldBk4Jo6daM
Но това ,че ние не намираме логика, не значи не  не са пълни със символизъм и са от огромно значение за последователите.

# 3
# 4
  • Мнения: 431
В Руанда си слагат тежести на срамните устни. Колкото по-дълги - по-добре. Увеличавало значително сексуалното удоволствие и за двамата партньори. По темата ли съм? Simple Smile О, то е и петък.

# 5
  • Мнения: 1 517
Аз се сещам за сега само на нашенското осоляване на бебетата, да не им мирише потта.

Много хубава тема.

Някъде бях чела, че...не помня къде, на момичетата им обгаряли клиторите. Причината също не помня. И май Наоми Кембъл беше едно такова момиче...имам някакви смътни псомени, но ми се губи.

# 6
  • Мнения: 228
В Сомалия в някои племена обрязват жените, като изрязват клитора им и зашиват вагиналния отвор, оставят място колкото да изтича менструалната кръв .

# 7
  • Мнения: 228
Преди полов акт мъжете и жените от племето сирионо от Източна Боливия взаимно обезпаразитяват и почистват телата си. След това сядат на апетитна лека закуска от въшки и дървесни кърлежи, които са събрали от телата си. Едва тогава се отдават на сексуални наслади.. Joy Joy Joy

# 8
  • Мнения: 1 517
Преди полов акт мъжете и жените от племето сирионо от Източна Боливия взаимно обезпаразитяват и почистват телата си. След това сядат на апетитна лека закуска от въшки и дървесни кърлежи, които са събрали от телата си. Едва тогава се отдават на сексуални наслади.. Joy Joy Joy


 Sick

А това за сомалийското обрязване - каква е причината да го правят? На мен това ми е интересно - причината.

# 9
  • Мнения: 47 981
Не е ли ясна причината- жената да не изпитва удоволствие от акта и да не изневерява  Tired И се практикува и до ден днешен, за съжаление, затова има книга и филм за това

# 10
  • Мнения: 228
Преди полов акт мъжете и жените от племето сирионо от Източна Боливия взаимно обезпаразитяват и почистват телата си. След това сядат на апетитна лека закуска от въшки и дървесни кърлежи, които са събрали от телата си. Едва тогава се отдават на сексуални наслади.. Joy Joy Joy


 Sick

А това за сомалийското обрязване - каква е причината да го правят? На мен това ми е интересно - причината.
Вярват, че по този начин ограничават сексуалността на жената.

# 11
  • Мнения: 228
Обществото на остров Инис Бийг, недалеч от бреговете на Ирландия е толкова изостанало по отношение на всякакви сексуални изяви, че там представителите на двата пола живеят разделени както преди, така и след брака.Любовните връзки преди и след брака ,и обсъждането на сексуалните теми са табу..Липсват основни познания за физиологията на двата пола, а оргазмът при жената е буквално непознат. Половите отношения се извършват скришом и потайно с единствена цел- продължение на рода.
 #Crazy newsm78

# 12
  • Мнения: 322
В Сомалия в някои племена обрязват жените



За съжаление не се практикува само в Сомалия, прилагат го в още много африкански държави:

# 13
  • Мнения: 228
В някои части на Индия, когато малките момиченца станат за първи път жени, т.е. когато им дойде  цикъла -устройват някакво парти с  песни танци ,тържества и прочее. Обличат детето в супер скъпи и официални дрехи и накрая на празника го водят в храм където го оставят в ръцете на трима служители, които в продължение на часове извършват непрекъснати полови сношения с детето. Всички останали седят пред храма на опънати маси, ядат и пият и чакат да приключи тази церемония. След като приключи изкарват омаломощеното дете и го предават на родителите му.
От следващия ден започват да я учат как  да готви, да пере и т.на т.

Има  филм с такъв сюжет - Мая.

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
е, това последното вече е...кошмар!!!

Общи условия

Активация на акаунт