Събирам малко мнения относно детските лекарства....

  • 148 415
  • 335
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 918
ТАЗИ ТЕМА, ПРЕДЛАГАМ ДА СЕ ЗАКОВЕ bowuu, ЗАЩОТО СЪДЪРЖА МНГО ЦЕНЕН ОПИТ!

Аз лично бих се възползвала от доста, от лекарствата изброени тук!

# 16
  • Мнения: 326
Ползвам само и единствено хомеопатия при всички заболявания, включително пневмонии, шарки и прочие вирусни заболявания, за които медицината няма лек.

За хрема - "Алиум цепа" (ние освен вирусна и алергична друга за сега не сме имали) или лучени капки (ефектът е много бърз)
За температура - "Беладона", Панадол и Нурофен
Кашлица - Проспан, "Ферум фосфорикум", лучен сироп (май излязох голям фен на лука  Laughing, но наистина ни помага много) и един път сме пили Мукосолван, а също така и инхалации със сода правим
При червено гърло - "Фитолор" - сироп, "Меркуриус солубилис" и мазане с Цитросепт или Биоцитрин (ако ми даде да я намажа  rotfImbo)
При всяка настинка - изопренозин, вит. С, разтривки с Пулмекс бебе
При разстройство - Смекта, Ентерол
При повръщане - натриев цитрат, мотилиум и горещи молби към Бог да и помогне, защото обикновенно повръщането  ни спира след инжектаране на Деган  newsm17
И винаги - много чай с мед. За болно гърло много помага чай от листа на горска малина.

Деси, само не разбрах как съчетаваш хомеопатия и антибиотици и други химични препарати?  newsm78 Давай само хомеопатия и няма да има нужда от горещи молби Simple Smile Само ще се молиш хомеопатът да може да ви приеме в деня на заболяването.

# 17
  • Мнения: 1 113
Деси, само не разбрах как съчетаваш хомеопатия и антибиотици и други химични препарати? newsm78 Давай само хомеопатия и няма да има нужда от горещи молби Simple Smile Само ще се молиш хомеопатът да може да ви приеме в деня на заболяването.
Сръчке, не ги съчетавам. В началото на всяко заболяване започвам с хомеопатия и ако не помогне и нещата се влошат още повече си позволявам да използвам нещо друго. А за антибиотик - никога на своя глава!
А за хомеопата съм съгласна с теб  newsm10, стига да имаше в нашия град такъв  smile3518. Тогава бих тичала за всяка кихавица, може би, при него, а не да се консултирам по телефона.  phoneuu

# 18
  • Мнения: 1 645
За температура - само НУРОФЕН,към парацитамола е алергичен,другият вариант е ГРИП ХИЛ(хомеопатично лекарство),но то е по скоро за простуда
За хрема  - "Ксилометазолин" или "Коларгол"
За запушено носле - НИСИТА + вит.С
Друго не съм давала(изключвам когато бяхме болни от уши,алергия,възпаления ..... и пиехме антибиотици)       

# 19
  • София
  • Мнения: 488
Мами, случайно да сте гледали рекламата на Нурофен и да сте чули, че не се препоръчва за деца под 12 години. |Знам, че сигурно в голяма част от случайте лекар го е изписал, но ....... А за Панадола- съм категорично против. Аз лично ползвам Калпол- същия е.

# 20
  • Мнения: 918
Мами, случайно да сте гледали рекламата на Нурофен и да сте чули, че не се препоръчва за деца под 12 години.

Ами то и за Еспумизана казват за лица над 6 год., а капките се дават на новородени. според мен става въпрос за таблетките newsm78.

# 21
  • Мнения: 1 113
Мами, случайно да сте гледали рекламата на Нурофен и да сте чули, че не се препоръчва за деца под 12 години.
Това се отнася само за таблетките, а сиропът е за деца над 6 месечна възраст.

# 22
  • Мнения: 120
За температура-Ефералган,за хрема Коларгол или разтвор с Биоцитрин или Цитросепт,за кашлица Проспан и чай Бронхолин,при червено гърло мажа с Гранафорин,при повръщате свещички Волхимус или Натриев цитрат,за разтройство Ентерол,чай от шипки и ако продължава дълго една лъжичка медицински въглен-действа безотказно.

# 23
  • Мнения: 470
За кашлица-Мукоплант на д-р Тайс
за хрема- Макситрол ( капки за очи ), Стеримар
за разстройство - смекта или обикновено нишесте
за температура- Панадол, Ефералган свещички
за зачервено гърло- Гранофурин

# 24
  • Мнения: 6 324
• Детски болкоуспокояващи и антипиретици - пробвали сме Панадол, Нурофен, Калпол...
Предпочитам за малкия - Панадол, за каката - Калпол. Нурофенът нещо не им действа добре и на двамата.

• За висока температура - свещички Ефералган

• Антиалергични - Кларитин, Зиртек или Калергин
В повечето случаи използвам кларитин сироп

• Лекарства против повръщане, разстройство и обезводняване - Смекта, Ентерол, Рехидрин, Вомитусхил (невероятен ефект!)

• За хрема - капки Ксилометазолин, спрей Стеримар, по-рядко Виброцил-гел или Коларгол капки

• За кашлица - сиропи Проспан (с бръшлян) или на д-р Тайс (с бръшлян), по-рядко Хустагил, отхрачващ сироп - Мукосолван

• При настинка - мажа с мехлема на д-р Тайс

• За алергичен конюктивит или замърсяване, зачервяване на очите - капки - Natural tears и Spersalerg

• Болки в ушите - Отипакс или Фуроталгин (него го избягвам, защото аз явно съм алергична към някоя от съставките му и се издувам, но хлапетата засега не са дали реакция)

Естествено, като са болни - повече течности, витамин С, чайчета с лимон и т.н.

Както беше написал Tatti в стихчето за БГ-Мамма:
"...
станали сме като секта
в джоба с ентерол и смекта
..." Joy

# 25
  • Мнения: 1 645
Мами, случайно да сте гледали рекламата на Нурофен и да сте чули, че не се препоръчва за деца под 12 години. |Знам, че сигурно в голяма част от случайте лекар го е изписал, но ....... А за Панадола- съм категорично против. Аз лично ползвам Калпол- същия е.

Да ама ние като не можем да пием друго,какво да му дам тогава newsm78
Последният път когато вдигна Т.(беше от ре - имунизация)се видях в чудо какво да му дам - щом и нашата аптекарка не можа нищо да ми предложи,както писах по горе всички лекарства съдържат парацитамол,а ние сме алергични към него.
А тези КАЛПОЛ  -  какви са?

# 26
  • Мнения: 2 452
Мами, случайно да сте гледали рекламата на Нурофен и да сте чули, че не се препоръчва за деца под 12 години. |Знам, че сигурно в голяма част от случайте лекар го е изписал, но ....... А за Панадола- съм категорично против. Аз лично ползвам Калпол- същия е.

Да ама ние като не можем да пием друго,какво да му дам тогава newsm78
Последният път когато вдигна Т.(беше от ре - имунизация)се видях в чудо какво да му дам - щом и нашата аптекарка не можа нищо да ми предложи,както писах по горе всички лекарства съдържат парацитамол,а ние сме алергични към него.
А тези КАЛПОЛ  -  какви са?
Те също съдържат парацетамол. Не се притеснявай за нурофена. Имай предвид, че в другите страни много отдавна няма аналгин и амидофен, които доскоро се използваха поголовно в България и основното температуропонижаващо средство освен парацетамол е ибупрофен (нурофен).

# 27
  • Мнения: 4 473
Mamma, действам абсолютно по идентичен начин като теб Wink!

В допълнение искам да ви споделя за един разтвор от четири съставки, а именно капки за нос при всякакъв вид хрема:
-1 ампула Na hlor.
-1 ампула Адреналин
-1 ампула Алергозан
-1 ампула Гентамицин

Четирите ампули ви ги приготвят в аптека, стига да имат шишенца или вие сами в къщи ги смесвате в стерилно такова.Слагат се 5 х 2-3к.Комбинирам ги със Стеримар или физиологичен разтвор, който впръсквам през 30мин. Wink

# 28
  • Мнения: 1 645
Мами, случайно да сте гледали рекламата на Нурофен и да сте чули, че не се препоръчва за деца под 12 години. |Знам, че сигурно в голяма част от случайте лекар го е изписал, но ....... А за Панадола- съм категорично против. Аз лично ползвам Калпол- същия е.

Да ама ние като не можем да пием друго,какво да му дам тогава newsm78
Последният път когато вдигна Т.(беше от ре - имунизация)се видях в чудо какво да му дам - щом и нашата аптекарка не можа нищо да ми предложи,както писах по горе всички лекарства съдържат парацитамол,а ние сме алергични към него.
А тези КАЛПОЛ  -  какви са?
Те също съдържат парацетамол. Не се притеснявай за нурофена. Имай предвид, че в другите страни много отдавна няма аналгин и амидофен, които доскоро се използваха поголовно в България и основното температуропонижаващо средство освен парацетамол е ибупрофен (нурофен).

Laura, Благодаря ти за отговора  bouquet

# 29
  • Мнения: 6 315
За Температура: Панадол (ако не е много висока), Нурофен (ако е по-височка и не може да я свали само от Панадол), Ефералган свещички и в изключително краен случай - течен Аналгин (последното, ако в продължение на час има много висока Т, която не се повлиява от други лекарства и след консултация с педиатърката).

Кашлица: Сироп на д-р Тайс, Мукосолван, Бромхексин или Стодал. Зависи от кашлицата по принцип и сироп пак давам след консултация.

Хрема: Виброцил, Коларгол и адреналинови капки, които се правят в аптека. Промивки със Стеримар при всяка хрема.

Разстройство: Ентерол, Смекта, супа "Моро", чай от шипки.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт