Събирам малко мнения относно детските лекарства....

  • 148 279
  • 335
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 903
За температура давам - Нурофен, ако е много висока и не спада - свещички Ефералган.
Когато сме със зачервено гърло вдигаме температура, ако е до 37,5 - пръскам тамтум верде, ако е по висока направо ни изписват антибиотик.
Последен летен хит ни са възпалени уши - парацинтеза и антибиотик 15 дена. Много лошо.
От 3 седмици насам с малки прекъсвания за 2-3 дни само сополи - прозрачни и когато спи кашля по няколко пъти. Изписаха ни сироп Димекс, капки за нос Виброцил, Гаризон. Сега пак сме със сополи, няма зачервено гърло, гърдите са чисти, няма температура -лекарката ни обясни, че са станали хронични. Дадени направление за нагревки, няма да слагаме капки за да не увредим лигавицата, ще си пием пак Димекса и ще се мажем с Пулмекс бебе.
За кашлицата - чай от мащерка и подбел с мед.
Разстройство - ентерол и диета - ориз, бисквити, картофи, дренки и др. подобни.
Но всичко това само след лекарска консултация.

# 31
  • Мнения: 6 315
Мами, случайно да сте гледали рекламата на Нурофен и да сте чули, че не се препоръчва за деца под 12 години. |Знам, че сигурно в голяма част от случайте лекар го е изписал, но .......

Не е вярно. Има детски  Stop.

# 32
  • Мнения: 1 038
Благодаря ви момичета,за голяма част от лекарствата не бях и чувала.Решила съм да се доверим на хомеопатията,знам че лечението се провежда по-бавно,но е доста по ефикасно.Вие какво мислите по въпроса за хомеопатично лечение,та в този ред на мисли,какви витамини давате на малчовците? Hug

# 33
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз да питам - как ги слагате тия капки в носа?!!! Снощи се опитах да капна "Биоцитрин" в носа на Мони, че сополите я давеха и не спря да кашля цяла нощ, но настана такава борба, че днес съм цялата посинена и издрана..., а нищо не можах да капна... Като беше бебе, ми беше по-лесно, но отдавна не ни се беше налагало... Със "Стеримар"-а нямаме проблеми - за него позволява и стои мирно. Дайте някакви хватки!  Praynig

# 34
  • Мнения: 918
Със спринцовка newsm78, само се сещам

# 35
  • Мнения: 6 315
И аз да питам - как ги слагате тия капки в носа?!!!

По същия начин - с борба  Tired.

# 36
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Когато Танти реши, че няма да слагаме капки, са ми нужни поне още двама човека. Ако някой от др. държава ни види в такъв момент, със сигурност ще си останеме без дете. Ходи, че обяснявай после, че я лекуваме. То е не борба, а жив кеч. Но напоследък малко се е поочовечила, та не е проблем( пу-пу-пу)

# 37
  • Мнения: 2 452
И аз да питам - как ги слагате тия капки в носа?!!!

По същия начин - с борба  Tired.
Аз отдавна съм се отказала от капките в носа...... 

# 38
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
И аз да питам - как ги слагате тия капки в носа?
Пресипвам ги в шишенче с пулверизатор.

# 39
  • Мнения: 1 645
И аз да питам - как ги слагате тия капки в носа?!!

Задължително трябва да има поне още един човек,иначе е невъзможно

,та в този ред на мисли,какви витамини давате на малчовците? Hug[/b]

До сега съм давала само веднъж КИДИ - курса беше 1месец.Педито ни ги препоръча и каза че са много хубави.Сега смятам пак да направя един курс.(и като си помисля че всяка сутрин ще има борба,лошо ми става - така и не можа да свикне със вкусът им - много силен концентрат и с вкус на портокал май беше)

# 40
  • Мнения: 687
chockolina, преди време в една тема боболента беше споделила следното:
Оооох, питате ли ме мен с тоя ечемик, дето имаше Емо как капах капки в око всеки ден по 4 пъти в продължение на 3 месеца? И мажех с Гентамицин... Обаче позата е ужасна и трудна за обяснение, но ще опитам: Детето ляга на леглото Arrow сядате отгоре му с разтворени крака /ама не с тежест разбира се, само да го обездвижите/ Arrow със свитите си колене му "защипвате" ръцете Arrow с едната ръка застопорявате главата Arrow с другата капете капките. Когато е за око има още един елемент /защото за око трябват и двете ръце/, ама ще ви го спестя, щото звучи ужасно така написано. Надявам се да ме разберете, не е нужно да го пробвате, ама мен неволята ме научи Sad ...
От тогава само така действам с Румен, защото иначе ми е невъзможно да се доближа изобщо до него с капки или спрей. Малко брутално звучи, но няма друг начин.

# 41
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
При първите симптоми винаги давам Осцилококцинум - и при мен и при бебка действа много добре.
При хрема - стеримар или Виброцил;
Температура над 38 градуса - Ефералган сироп или свещички, Виброкол;(хомеопатични свещички) или Нурофен; Беладона 9; Беладона 30 против гърчове.
Кашлица и хрема -  мажа гърдичките и гръбчето с Пулмекс бейби;
Чай от лайка и бронхиален чай на Хип, витамин С.
същите лекарства единствено разликата е при Т давам Панадол и Нурофен или Адвил и  при  кашлица Мукосолван.

# 42
  • Мнения: 1 464
Ами досега ни се е налагало само панадол при Т /под 38.5 нищо не давам/,веднъж я свалихме с ефералган свещи4ки
за кашлица пихме проспан ,после вентолин
капки за нос-мукосептонекс

# 43
  • Мнения: 1 214
И аз да питам - как ги слагате тия капки в носа?!!! Снощи се опитах да капна "Биоцитрин" в носа на Мони, че сополите я давеха и не спря да кашля цяла нощ, но настана такава борба, че днес съм цялата посинена и издрана..., а нищо не можах да капна... Като беше бебе, ми беше по-лесно, но отдавна не ни се беше налагало... Със "Стеримар"-а нямаме проблеми - за него позволява и стои мирно. Дайте някакви хватки!  Praynig

Аз давам първо витамин С-то и докато сладко го преглъща  (а то все пак свършва взимам с капкомера  от другите капки(в нашия случай Цитросепт -1 капка в две супрени лъжици вода) и хооп,докато се усети в едната ноздра,а после малко сборичкване(ако я борим двама по-лесно,ако съм сама  ooooh!  И така  Laughing 
Айде да не ви се налага(поне не твърде често).

# 44
  • Мнения: 5 577
Суметролим за кашлица.

Доволна съм. Някои мами казват, че е АБ.

Общи условия

Активация на акаунт