Кой може и кой не може да бъде кум?

  • 5 613
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, с годеникът ми ще се женим и сме се спрели на наши много близки приятели за кумуве на нашата сватба. Проблемът е, че годеникът ми е кръстник на потенциалния кум. Ако някой знае нещо повече по темата, моля ви, да ми отговорите. Интересува ме дали при църковния брак има проблем кръщелникът ти да бъде и твой кум?

# 1
  • Мнения: 62
Отивате в църквата където ще бъде церемонията и питате там ще ви отговорят най точно.

# 2
  • Мнения: 0
Благодаря MBM, така и ще направим, просто ни се искаше да сме информирани предварително. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7
Не може .В църквата не може.
В гражданското може.

# 4
  • Мнения: 107
Отивате в църквата където ще бъде церемонията и питате там ще ви отговорят най точно.

Съгласна.

# 5
  • Мнения: 107
Не може .В църквата не може.
В гражданското може.


Вярно, но не навсякъде се спазва.

# 6
  • Мнения: 7
Не може .В църквата не може.
В гражданското може.


Вярно, но не навсякъде се спазва.

Това е моето инфо. Наистина на 100% могат да ви кажат в съответния град и съответната църква.

# 7
  • Мнения: 200
Не може .В църквата не може.
В гражданското може.


Не е вярно това. Попа в нашата църква ни каза,че няма никакъв проблем. 5 дена преди да се венчаем,мъжо стака кръсник на кума,а кумата ми стана на мен кръсница.   

# 8
  • София
  • Мнения: 1 573
Нашият кум не беше кръстен и в църквата където щяхме да се женим питахме отчето дали моят мъж може да му стане кръстник преди сватбата. Той каза, че не може. Кръстникът е духовен баща на кръщелника, а кумът е духовен баща на младоженците. Излиза, че ако младоженецът е кръстник на кума то сам на себе си ще бъде дядо  Laughing Цитирам отчето дословно

# 9
  • Мнения: 200
Кумът е духовен баща на ДЕЦАТА на младоженците  Peace.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 573
Нашето отче каза друго  Rolling Eyes Явно всеки си има негови си интерпретации  ooooh! Най-добре питайте наистина в конкретната църква

# 11
  • Варна
  • Мнения: 957
Кумът е духовен баща на ДЕЦАТА на младоженците  Peace.

Ако им стане кръстник. Родителите могат и друг да изберат за кръстник на децата си.

# 12
  • Мнения: 4 841
Добре де, толкова ли нямате И други скъпи и близки приятели, та трябва с едни и същи да се омотавате в такъв сложен кадаиф от отношения  newsm78 

# 13
  • Мнения: 889
Кумът е духовен баща на ДЕЦАТА на младоженците  Peace.

Това НЕ е вярно! Не и в православието!
Кръщелникът НЕ може да бъде кум на кръстника си. Ако свещеникът в църквата ви каже, че може и ще го направи  просто иска да си вземе парите за службата да не отидете да търсите друг. Sick Ако не ви пука за канона и не сте религиозни  за какво ви е цялата дандания , по- добре само в гражданското хем ще е и по- евтино. Ама вие си знаете, де. Whistling

# 14
  • Мнения: 2 716
Търсите докато намерите църква, в която може  Peace

Общи условия

Активация на акаунт