Що за глупост е това?

  • 2 561
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 663
Не се безпокойте. Синът ми имаше рускоговоряща госпожа в ДГ цели четири години. Това по никакъв начин не е повлияло на говорът му. Като казвам рускоговоряща, значи не е само акцент, тя трудно говореше български Grinning. Но пък аз съм много доволна от нея, дори си мисля да го запиша на частни уроци по руски при нея след време Grinning.

# 31
Хора, защо изпадате в крайности?

"Да се уволнява учителката!" - ами просто да и се обърне внимание да подобри говора си.
Във всички професии се изисква непрекъснато развитие и подобряване, самоусъвършенстване така да се каже. А какво прави въпросната възпитателка? Полагали изобщо някакво усилие в тази насока?

# 32
  • Мнения: 4 390
О, диалектите да са проблем. Laughing
Аз какво да кажа, като госпожите мед.сестри учат дъщеря ми и останалите в групата, че крокодилите живеят в дълбоките морета и океаните. #Crazy
Ето, това е по-страшното... Grinning

# 33
  • Мнения: 193
Не се безпокойте. Синът ми имаше рускоговоряща госпожа в ДГ цели четири години. Това по никакъв начин не е повлияло на говорът му. Като казвам рускоговоряща, значи не е само акцент, тя трудно говореше български Grinning. Но пък аз съм много доволна от нея, дори си мисля да го запиша на частни уроци по руски при нея след време Grinning.
Благодаря на вас и на всички останали за отговорите/включително и на тези които се изрепчиха/.

# 34
  • Мнения: 228
Аз си мисля ,че вместо да  нападате учителката може да я използвате да научат децата ви втори език ,просто я помолете да им говори на руски и така постепенно от лошо влияние ще се превърне във ваш плюс.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз си мисля ,че вместо да  нападате учителката може да я използвате да научат децата ви втори език ,просто я помолете да им говори на руски и така постепенно от лошо влияние ще се превърне във ваш плюс.

Страхотна идея наистина   bouquet още повече като знам колко е труден.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ей, вярно. Ще взема да помоля и аз нашата госпожа да им говори от време на време на руски(и тя е от бившите руски републики- Казахстан). И без това в групата има деца на рускоговорящи родители и госпожата говори на руски с тях. А дъщеря ми вечер като се върне напразно се мъчи да си преплете езика и да говори като Артур или Саша. Понеже има желание и помагам(доколкото мога-поне разговорно се справям) да каже нещо което е чула от тях.
Много е доволна, че говори на друг език.

# 37
  • Мнения: 1 761
АЗ съм дете от смесен брак- мама е рускиня.Тя е учителка и говори съвсем правилен книжовен български език, но понякога на някои думи има акцент, който с годините не се забелязва толкова.Всичките и ученици ,които са кандидатствали с нейния предмет във ВУЗ са приети студенти,някои от които в чужбина, а някои вече са преподаватели в различни Университети по света.
Аз говоря правилен книжовен български език без руски акцент.Говоря правилен книжовен руски език без български акцент.Говоря и още няколко чужди езика също без акцент, но понякога правя грешки,които и местните допускат.
Според мен различната езикова среда нито в детството нито в по-късни години пречи,особено ако  се изучава паралелно писмено и говоримо някакъв чужд език.

Надявам се въпросната госпожа да продължи да работи в детската градина,ако педагогическите и похвати са добри за децата.И съм напълно убедена,че самата тя полага усилия да се пребори с това, което толкова ви дразни.-Когато си в чужбина винаги работиш по-добре,отколкото в собствената си страна,защото трябва да си по-добър от местните,за да изберат теб и по-важното- да ти се доверят.

Общи условия

Активация на акаунт