метален мост или металокерамичен мост :)

  • 13 855
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Въпрос: Метален мост и металокерамичен мост..
Кое е по добре за дъвкателен зъб който ще е назад метал или металокерамика..Казват ми , че по здраво от метала в случая няма..И е по добре от металокерамиката за дъвкателен зъб. Че разликата е единствено в естетиката..Ако е металокерамика отвън е с порецлан и ако се напука? Това възможно ли е или да се олющи...? На него ми казват , че е хубаво да не си позволявам да ям твърди неща имам предвид за металокерамика..Че при металокерамика се пили повече отколкото само при метала.. newsm78 Simple Smile  newsm78

# 1
  • Мнения: 397
 newsm78 незнам при какви стоматолози ходиш,имам металокерамики от години без проблем.Ще се спука,ако е калпава керамиката.Метала освен,че е грозен е неприятен и като усещане.А ако имаш и амалгамени пломби става просто картинка-получава се биметализъм.

# 2
  • Мнения: 174
Ами да ти кажа жената ми го предлага с цел да не давам един куп пари.. Не за друго.. Simple Smile Поне аз така мисля..За първи път зъболекар седна да ми рисува кое как ще стане и да ми обяснява.. на листче..Но ще питам и друг зъболекар.. другата седмица , че най-сетне събрахме паричките..и ги почвам стига надявам се да е зараснало както трябва мястото вече..Свестен зъболекар е ... Дори макети ми вади да ми показва.. Simple Smile Бях ходила при един друг за който знам , че работи с много добри зъботехници та ще избирам между него  и нея.И той много добре обяснява..Все пак аз избирам какво да сложа там.. Simple Smile Хубавото е , че се оказва , че зъбките които ще пилят са с 1 по-малко Simple Smile а останалите 2 зъбчета са мъртви отдавна в случая само един  ще жертваме но ще се мъчим да го пилим колкото са можее по-малко..А твоята металокерамика на кои  зъбчета е ? Simple Smile Интересува ме защото колкото по малко ми пилят зъбите толкоз по-добре.. като се замисля....Ще питам..все пак благодаря ти.. Simple Smile Боже направо не ми се влиза в зъболекарски кабинет. Confused Но няма как.. Simple Smile Ще трябва...

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 08:51 от didiyordanova

# 3
  • Мнения: 397
Имам на много зъби.Е,добре ще е да се пили по-малко,за да остане жив.Всъщност не бяха ли ти казали,че има още някакъв за вадене?Да не сложиш моста и отдолу да не са добре зъбите  newsm78

# 4
  • Мнения: 4 068
Чакай,чакай,чакай!
Доколкото се ориентирах от постинга, някой ти е казал, че за металокерамична корона (мост) трябва да ти умъртвят зъбите!?
Ако не са предните 4 долу или силно наклонени други, бягай с 200 км. от там. Показания за умъртвяване с изключение на вече описаните има само при натоварване на изключително малко зъби носещи например цяла "подкова" поради факта , че в областта на кореновото връхче при хранене се получава прекомерно натискане върху съдово - нервния сноп и се стига до некроза на зъбната пулпа и т.н.

# 5
  • Мнения: 174
rol долу си ми седят всички зъбки.. Simple Smile имам само 2 много малки кариесчета..сега гледах точно долу в ляво а бе имам празно място за седми зъб..и мъдрец няма още дали да го снимам да видя ще поникне ли нещо или не..и ми излиза мъдрец ...  но горе малко се е показал...в дясната  страна за сега няма проблем с него...м да има за вадене но още не сам го извадила..

# 6
  • Мнения: 174
renci спокойно още не съм решила при кого ще ходя....в смисъл искам да кажа , че само един здрав зъб ще се пили другите два единия има пломба няма му мищо а другия и той е с пломба и са мъртви отдавна...

# 7
  • Мнения: 397
Пази си и мъдреците,някой ден ще ти дотрябват  Peace

# 8
  • Мнения: 174
rol  те не са ми поникнали още  Grinning само един е тръгнал да излиза...ако не ми прави проблем невиждам защо да го вадя... Rolling Eyes за мост освен пак Grinning

# 9
  • Мнения: 397
Казвам ти,защото те обичат да ги вадят.В момента ползвам точно един останал ми мъдрец.Добре,че тогава попаднах на свястна стоматоложка та го лекува.Другите обаче заминаха даже не помня да съм се подувала,пък защо са ги извадили незнам.

# 10
  • Мнения: 174
Малей...и защо да речем да се е счупил прогнил заминал да нестава за нищо е как така незнаеш значи утре да ти кажат кръка ти нестава дай да го отрежем ти ще дадеш ли.. ? Cry божеее като не ти прави проблем няма да даваш!! М не! Аз сега даже ме е страх зъболекар да ми бръкне в устата....  Аз сам чувала , че се вадят но понякога неизрастват не на място или няма място за тях някакви ей такива неща ...но като неправи бела оффф Cry

# 11
  • Мнения: 690
Казвам ти,защото те обичат да ги вадят.В момента ползвам точно един останал ми мъдрец.Добре,че тогава попаднах на свястна стоматоложка та го лекува.Другите обаче заминаха даже не помня да съм се подувала,пък защо са ги извадили незнам.
Защото са трудни за лечение. Защото често кореновите им канали са непроходими/криви/ с невъзможност за качествено ендодонтско лечение.

# 12
  • Мнения: 397
Съгласна съм,че са криви,но все пак и така изкарват доста години.Да не говорим,че на времето никой не правеше снимки докато лекува зъб.А за съжаление има такива стоматолози и с днешна дата.Решила съм този останал мъдрец да го прелекувам при д-р Йовчев с микроскопа.

# 13
  • Мнения: 690

Аз лично съм много против рентгенографиите и всеки може да се сети защо. Друг е въпросът, че ендодонтистите държат много на графията, преди лечение и след лечение. Mr. Green

Съветвам авторката да сложи мостова конструкция от злато-керамика в артикулатор и мярката да се вземе с лицева дъга.

# 14
  • Мнения: 397
Може и без златото,ама съм за лицевата дъга  Peace

# 15
  • Мнения: 174
защо със лицева дъга? Simple Smile къде в случая пада фокуса от цялата работа? Simple Smile

# 16
  • Мнения: 690
защо със лицева дъга? Simple Smile къде в случая пада фокуса от цялата работа? Simple Smile
Взимането на регистрат с лицева дъга и използването на прототип включен в артикулатор има голямо значение за:
1/ Пресъздаване на сагиталните и транзверзалните движения на долната челюст
2/ Откриване на наличието на предварителни контакти
3/ Анализ на Овърджет и овърбайт
4/ Пресъздаване на ъгъла на Бенет и ъгъла на кондилно водене.

Аналъзът на прототипа включен в артикулатор има голямо значение и за възстановяване на естествените размери на зъбите при зъбно изтриване, и евентуално коригиране на захапката.

# 17
  • Мнения: 397
И освен това ще ти спести звучната диагноза Миофасциален дисфункционален болков синдром ,с която аз се сдобих след работата на стоматоложка за която още се чудя кой е дал диплома  #Cussing out #2gunfire

# 18
  • Мнения: 174
добре ще го предложа на стоматолога Simple Smile да видим Simple Smile днеска си взех час ще умра от страх #Crazy rol ти на колко си години бе ? Simple Smileявно си на доста 40-50?

# 19
  • Мнения: 397
Не съм чак на толкова  Simple SmileТо си е за страх вече  #CrazyНе знаеш при какъв ще попаднеш-всеки ти препоръчва различен и при който идеш получаваш различни мнения по въпроса.Е днеска една женица пострадала ми се оплаква и плаче  ooooh!Освен да те посъветвам първо да направиш временен пластмасов мост да видиш дали ще ти е удобен и после да си хвърляш парите.

# 20
  • Мнения: 690
rol, с най-добри чувства, но не си права.
Обстоятелствата са много, за да се работи на това ниво. Всеки иска да се самоусъвършенства в професията си, но има професии, като денталната медицина, където това се прави с много пари. Качествените курсове и лекции са скъпи, много скъпи. Да не говорим, че в някои тясни специалности курсовете и лекциите се провеждат в чужбина.
Да кажем, че ти имаш възможност да си позволиш най-доброто лечение, но има хора, които не могат да си позволят и средното такова, а тези хора са 80% в нашата страна.  Peace

# 21
  • Мнения: 397
Съгласна съм,но тогава да насочват адекватно хората към конкретния специалист.Защото като направят беля се оказва,че не разбират за какво става въпрос и как да те оправят и чак тогава се сещат да те пратят където е трябвало.Защото тази цена вече е твърде скъпа за нас-пациентите.Това е здравето ни,това са зъбите ни,които са ни дадени веднъж за цял живот!Напоследък например едва ли не всеки слага импланти.Интересно ми е всички ли тези стоматолози са специализирали хирургия?

# 22
  • Мнения: 174
Аз не съм на мнение , че всеки слага импланти..Много малко хора могат да си го позволят  според мен в нашата страна..И се набляга повече на мостове и коронки..До сега никой зъболекар не ми е предлагал имплант от нашия град.. rol за  това си права което си написала..Явно доста си патила от зъболекар.. newsm78

# 23
  • Мнения: 174
Да кажем, че ти имаш възможност да си позволиш най-доброто лечение, но има хора, които не могат да си позволят и средното такова, а тези хора са 80% в нашата страна.   

Това е много вярно!!

# 24
  • Мнения: 397
Вярно е разбира се.Ако не ми се беше случило така и аз нямаше да бъда придирчива.Ама е казано:Парен каша духа.Имам-нямам, вече само по правилата ,иначе нямам доверие.Пък за имплантите,много се слагат въпреки цените им.Абе хората вече са принудени да си вадят зъб като ги заболи и то не при хирург,а по касата...Скъпи са си тези неща,ама икономии със здравето вече не ми се правят.Както са казали - евтиното винаги излиза по-скъпо... Sad

# 25
  • Мнения: 174
Ами и аз да имах няколко хиляди лева и аз щях да сложа.. Но на тоя етап това е невъзможно колкото и да ми се иска..Като завърша ако си намеря доходна работа ще сваля моста и ще сложа импланти.. Simple Smile До тогава като ми направят моста ще го пазя.. Simple Smile Твърди храни няма да ям! Когато ти се каже , че един зъб е за вадене ще ходиш още при няколко зъболекаря! И аз така вече неправя икономии общо взето от икономии загубих 3 зъба не ми се губят повече..Отивам да простра прането Simple Smile после пак ще пиша..И по ведро.. rol..  Simple Smile Я да се усмихваш повече не ти отива да си тъжна знаеш ли какво слънце грее навън.. Simple Smile  dancing

# 26
  • Мнения: 397
 Grinning Тъй де,като я докарахме дотук вече ще внимаваме  WinkИначе има и по-евтини импланти.По-важното е кой ще ти ги слага .Слагай си моста и си дъвчи спокойно,не се чупи никак лесно  Peace

# 27
  • Мнения: 174
Ми....уж така Grinning ....  e ще внимаваме все пак ... то както може мост да падне така и зъб така и самолет никой никога не е застрахован .. Simple Smile спомням си викам на един зъболекар ами ако моста падна той вика ами и самолета може  да падне  Laughing Laughing Laughing

# 28
  • Мнения: 397
 Joy Ако падне,значи е неточно изработен.Не ги мисли тези работи ,избери добър стоматолог и действай,всичко ще е наред.По-добре избери керамичен мисля и да не ти слагат никел в метала,някои хора правят алергии към него.

# 29
  • Мнения: 174
Мисля да отида да се изследвам за алергии към метали..Имала съм метална корона но не ми е правило проблем но все пак..Ще питам и за керамиката.. Днес ще ходя.. Simple Smile #Crazy  А никела защо може да направи проблем.. ? Simple Smile Стоматалога е добър доволни са хората от него и работи с добри зъботехници... Спокс Simple Smile Но аз пак умирам от страх..  Shocked Laughing

# 30
  • Мнения: 174
Прословутия стоматалог ме кара да ги отлагам след месец.. Shocked Иначе много внимателно работи грешка няма.. newsm78 Но не ми се чака колкото повече чакам толкова повече кост се  губи  newsm78

# 31
  • Мнения: 397
Споко за мост се чака около месец.Ти май скоро го извади  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 174
станаха вече почти 2 месеца  Naughty

# 33
  • Мнения: 397
Да не би още да не се е възстановила костта?Или стоматолога да излиза в отпуска?Не ти ли обясни защо  newsm78

# 34
  • Мнения: 174
Ми.. да отпуска общо взето..още небил влязал в график..отивам при друг и той отпуска и пак при друг след 10-ти ав. ще е на работа там ще вървя...   Naughty ами заздравяло е мястото даже ми се струва сега по добре..тук от няколко дена Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 397
Най-добре изчакай най-добрия.Няма толкова бързо да се събере мястото.Костта се възстановява за около 6м след ваденето.

# 36
  • Мнения: 174
Аз като четох напред назад нетрябва да се отлага..ако се  раздалечат другите зъбчета става още по сложно 2 месеца сам чела поне най-много минимум дават 20 дена зависи кога ще засдравее коста де но ми казват , че може да се направи вече.. Thinking

# 37
  • Мнения: 397
Спокойно,1.5г. съм ходила без мост.Не си струва от бързане да идеш където ти падне.Нали проблема ще се реши до края на месеца.

# 38
  • Мнения: 174
М да спокойно .. Почти събрах паричките вече.. Simple Smile :*

# 39
  • Мнения: 397
Колко ти искат?

# 40
  • Мнения: 174
за металокерамика на зъб варира от 150-170 лева зависи от зъболекаря за метал от 70-80 лева не е голяма разликата

# 41
  • Мнения: 397
Прилични са цените,а ти на кой вид се спря?

# 42
  • Мнения: 174
Все още не съм решила окончателно.. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 559
А колко време средно отнема направата на мост с един липсващ зъб?

Има ли някаква вероятност понеже зъба е счупен след паднала коронка и има части към бузата да се запълни дупката, да се доизгради и да му се сложи коронка или задължително  се слага мост?

# 44
  • Мнения: 174
Ами на мен ще ми правят за в бъдеще първоначално на един липсващ зъб като ще го захванат на 1 зъб само вика му се висящ мост.. Зависи от много неща колко време ще отнеме..Мост се слага на съседни зъби  ако тези които ще играят ролята на мостоносител имат нещо за лекуване първо трябва да се излекуват..Вземат ти отпечатък пилят зъба за да го направят за мостоносител не знам коя процедура от двете е по ред попринцип..Но направата на мост може да отнеме и само 1 седмица... Simple Smile

# 45
  • Мнения: 174
Мост се слага само на липсващи зъби само когато има празно място..

# 46
  • Мнения: 174
Има ли някаква вероятност понеже зъба е счупен след паднала коронка и има части към бузата да се запълни дупката, да се доизгради и да му се сложи коронка или задължително  се слага мост?
 
 
Та значи короната паднала отиваш на зъболекар няма какво да чакаш..Според мен ако корена е здрав няма причина да неможе пак да се дозигради и да ти сложат корона ..А за да ти сложат мост.. това ще е евентуално ако от зъба ти нищо нестава и корена не е здрав в тоя случай зъба трябва да се извади..Това ще се установи със снимка на зъба когато се види какво е положението.Но аз небих бързала дори и да ти каже че трябва да се извади отиди при няколко стоматолога все някой може друго да ти каже.. Ако ти извадят зъба не е хубаво..пак оставиш ли празно място  зъбите се разместват..В случая е наложително да сложиш  изкуствен зъб!И моста се слага само на липсващи зъби демек като ти извадят зъб и мястото зарасне добре .. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 559
Благодаря!

# 48
  • Мнения: 397
didyordanova,защо ще ти слагат мост само на един зъб?Така май много се претоварва този,който ще носи висящото тяло  Thinking

# 49
  • Мнения: 174
за да пилят по малко зъби ... амии ще го пазя твърди неща няма да ям и без това не ям твърди работи Simple Smile от няколко месеца Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1
моят зъболекър ми е оставил под металокерамичен мост жив зъб и сега трябва да бъде свален за да се лекува зъба и наново цялата процедура нов мост  и тн така че сами преценете  newsm78

# 51
  • Мнения: 174
Ами за това преди да се сложи мост на даден зъб  първо зъба се гледа дали няма някакъв проблем и се лекува и тогава се прави за мостоносител..Трябва зъба да няма никакви проблеми за да се постави мост на него...

# 52
  • Мнения: 690
    Доколко зъбът  има някакви проблеми преценява единствено зъболекаря.  Щом той е преценил, че зъбът може да остане жив, има своите важни основания затова. В редица случаи, мостът трябва да се свали и да се проведе лечение на зъба, като се отстранява неговата пулпа. Това пак е част от лечението, защото не винаги пациентите отиват на време при зъболекарят. В такъв случай, зъболекарят предпочита да премахне пулпата на зъба, след като последният е толкова възпален, че не може да остане жив. Критериите затова, дали зъбът да остане жив или не се предмет на сложна наука която се изучава от лекарите по дентална медицина. След като пациентите нямат нужните знания, за да определят критериите за лечението е по - добре да не оспорват мнението на университетският авторитет. Зъболекарите изучават тези неща 6 години, преминават редица квалификационни курсове, струващи много средства и пак не могат да кажат с категоричност доколко един зъб трябва да остане жив или да се лекува. Важно е зъбът да се наблюдава и ако зъболекарят реши  го лекува, като му премахва нервите. Може последният да направи това предварително. Преценката се извършва по сложни критерии и е смешно пациента да дава мнение за тях. Това не значи, че зъболекарят се мисли за по - велик от пациента  и се надува.  Ако лечението се усложни, пациента трябва да го заплати, все пак става дума за здраве а не за покупко-продажба на акумолаторни батерии. Въпреки, че съзнанието на българският пациент е такова, че е по - склонен да заплати за последната без да възроптава.

# 53
  • Мнения: 174
И да се пъчиш , че един зъболекар ми учил 5,6 години и колкото и да е дипломата нищо недоказва!!!Това си е доказано по простата причина , че има куп зъболекари , които не си разбират както трябва от работата за това и пациентите нямаше да сменят зъболекари ако си разбираха от нещатата както трябва.Аз имам 2 зъба некъдърно лекувани и без тях си останах..Сега нямаше да имам грануломи по зъбите ако беше обратното..

# 54
  • Мнения: 690
И да се пъчиш , че един зъболекар ми учил 5,6 години и колкото и да е дипломата нищо недоказва!!!Това си е доказано по простата причина , че има куп зъболекари , които не си разбират както трябва от работата за това и пациентите нямаше да сменят зъболекари ако си разбираха от нещатата както трябва.Аз имам 2 зъба некъдърно лекувани и без тях си останах..Сега нямаше да имам грануломи по зъбите ако беше обратното..
   Пациента трябва да се интересува какво лечение ще му бъде извършено. Освен това ендодонтското лечение/ кореново лечение/, ако зъбът позволява да се направи качествено е доста скъпо. Поне 3-4 пъти по скъпо от лечението с евтини материали. Няма как евтиното лечение да е по -добро от скъпото. Това е все едно да си измиеш ръцете без вода и сапун.

# 55
  • Мнения: 174
Чакай сега гоовориш ми скъпо-евтино..В случая това няма значение цената ако ще и 3000 лева да е .. Въпроса е да се направи както трябва..А това става с добър зъболекар..в практиката.. Naughty Защото има такива пак си вземат скъпо ама пак нищо нестава от тях като зъболекари..За това нямаше да реват пациенти тоз ма осакти тоя ме "окипази" и т.н... или от неточни контрукции защото и това се среща... Laughing

# 56
  • Мнения: 420
ако отдавна е паднал зъба,преди 2 години примерно ще може ли да се направи мост?  newsm78

# 57
  • Мнения: 174
ами може и да може но нека стоматолог прецени след преглед аз съм пациент Naughty

# 58
  • Мнения: 397
Xylometazolin да ме извинява,ама ако иска да му покажа снимката на два зъба върху които стоматоложка УЧИЛА 6 ГОДИНИ ми сложи мост-резултата е,че тези зъби аз вече ги нямам,а тя въобще не ме беше уведомила за състоянието им.Сега АЗ ПАЦИЕНТА се научих да разчитам рент. снимки по-добре от някои учили 6 год.,защото не се знае  кой с колко си е взел дипломата,особено след като направиха обучението платено,и дали стимула да се вземе тя не е  единствено от финансов интерес,което напоследък мн.често се доказва от многото пострадали  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 174
Подкрепям те rol и с двете си ръце..Защото и аз съм много препатила от зъболекар..Сега ме лекува друг най-добрия  в града ни плащам като арабин но ще ме оправи и пак ме е страх..Да невярваш на зъболекари в днешно време... Cry

# 60
  • Мнения: 397
Ти докъде стигна с моста?Изпилиха ли вече зъбите?

# 61
  • Мнения: 174
Лекуват ми сега зъб до края на месеца ще стане..После ще мисля за мост..Просто този  зъб ми беше много спешен и гледам да го запазя..

# 62
  • Мнения: 2
може ли да ми кажете колко струва направата на един мост

# 63
  • Мнения: 174
зависи на колко зъба ще се прави за метален зъб 60-80 металокерамика 150-170 лв поне в град варират така нещата отделно сложи прелекуването на мостоносителите ако се налага към цената

# 64
  • Мнения: 2
един липсващ зъб имам долу от ляво и един горе в дясно  Grinning

# 65
  • Мнения: 397
Значи 6 бр.ги смятай.

# 66
  • Мнения: 174
и аз имам един липсващ от едната страна но се колебая дали и там да слагам мост расте ми мъдрец или да сее надявам мъдреца да заеме свободното място не е невъзможно

Общи условия

Активация на акаунт