пъшкане при дете

  • 5 641
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 94
Здравейте, детенцето ми е на 2 години и от вчера каквото и да прави издава звук сякаш се напъва да ака..не знам как да го определя, примерно като пъшкане.Няма запек.Носът и е леко запушен, но нищо повече.
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?или някакви идеи на какво може да се дължи..

# 1
  • Мнения: 192
Моето дете пъшка, когато вдигне температура, но тогава той е и отпаднал и си личи, че е зле. Иначе може и нещо да го боли, не се ли опитва да каже ? А може просто да е открил "пъшкането" и сега да му харесва да го прави. Дано не е нещо сериозно. Ако продължава така и те притеснява по-добре го заведи при педиатър.

# 2
  • Мнения: 94
Тя говори вече доста добре и определено ако я боли нещо си казва. Няма никакви други притеснителни промени в поведението-играе, яде...

# 3
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Два-три пъти е издавала подобни звуци спейки, нощем. Отдадох го на това, че бе хапнала повечко преди заспиване и не сгреших. Така беше.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 006
А случайно детето да е било при баба и дядо?
Не е шегичка, а наблюдение. Синът ми е на година и осем месеца. Каквото и да прави деде е чудо на чудесата и се имитира на момента. Преди няколко дни забелязах, че като се навежда да вземе някоя играчка казва "Ох, оох" едно такова театрално  Laughing После дядо му се навежда за нещо и издава същия звук. Да не би детенце просто да имитира някого?

# 5
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
А случайно детето да е било при баба и дядо?
Да не би детенце просто да имитира някого?

Ама то не охкало, а пъшкало ...

# 6
  • Мнения: 2 447
А случайно детето да е било при баба и дядо?
Да не би детенце просто да имитира някого?

Ама то не охкало, а пъшкало ...
Е то не пречи този някой,да не е охкал, а да е пъшкал....

# 7
  • Мнения: 925
Моят син от както се е родил е "машина за звуци"  ooooh! . То не е ръмжене, не е пъшкане и охкане /особено докато заспива/, не е сумтене ...
А иначе конкретно по въпроса - дали детето не е открило нов начин за издаване на нови звуци и да му е интересно ?!?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 259
Аз пък бях забелязала че моята дъщеря издава такива звуци като я болеше гърлото и и беше трудно да преглъща и това беше по цял ден докато не и мина.

# 9
  • Мнения: 94
Благодаря на всички, които се опитаха да дадат някакво обяснение на странното явление "пъшкащо дете" Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 39 771
Спря ли да пъшка? Simple Smile Разбра ли от какво може да е?
Аз съм била пъшкаща като бебе. Имитирала съм доста успешно баба ми. Мама ми каза, че много се ядосвала на това Simple Smile

Честит празник Simple Smile

# 11
  • Мнения: 94
Simple Smile Продължава да си пъшка..в същност ту го прави ту не. Причината май е някакъв проблем в нослето. В понеделник ще звъня на педиатъра да видим какво ще каже. След седмица отиваме на море искам да ми е спокойно на 100%, ако може разбира се  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 928
Синът ми пъшка единствено когато е вдигнал температура Sad

# 13
  • Мнения: 3 122
И моето дете на около 2-3 годишна възраст, когато е болно или със запушен нос, издава такъв пъшкащ звук, най-вече вечер като си легне в леглото.
Когато бяхме на преглед, педиатърката го чу, и ни изписа течен Зиртек, защото този звук бил индикация за вид много слаба астма, която се проявявала само по време на настинки и вирусни инфекции.
Тя наистина го издава понякога когато е болна само, но и без да пие зиртек, нищо повече от пъшкане не се случва, да чукна на дърво.

# 14
  • Мнения: 1 170
Moят син преди да му махнем третата сливица дишаше много странно: сякаш си задържаше въздуха и при издишването се чуваше като изпъшкване Rolling Eyes . Той също имаше проблем с носа.
То така е трудно като не мога да чуя, не знам доколко е добре да правя сравнение, но... като каза за носа ме подсети за това, което беше при нас

# 15
  • Мнения: 94
Moят син преди да му махнем третата сливица дишаше много странно: сякаш си задържаше въздуха и при издишването се чуваше като изпъшкване Rolling Eyes . Той също имаше проблем с носа.
То така е трудно като не мога да чуя, не знам доколко е добре да правя сравнение, но... като каза за носа ме подсети за това, което беше при нас
Начина, по който го описваш много прилича на нашето "пъшкане"...педиатъра не би ли трябвало да ми каже ако имаме проблем с трета сливица??Ходиме редовно на прегледи, но нищо от сорта не са ми казвали.
Днес пак бяхме, казаха 4е с дишането всичко наред, но ако продължавала така може да й направят и снимка Confused
Другия вариант е просто да си го прави ей така-без причина..не знам Simple Smile
ще пиша ако разберем нещо окончателно...мерси на всички Wink

# 16
  • Мнения: 1 170
Начина, по който го описваш много прилича на нашето "пъшкане"...педиатъра не би ли трябвало да ми каже ако имаме проблем с трета сливица??Ходиме редовно на прегледи, но нищо от сорта не са ми казвали.
Днес пак бяхме, казаха 4е с дишането всичко наред, но ако продължавала така може да й направят и снимка Confused
Другия вариант е просто да си го прави ей така-без причина..не знам Simple Smile
ще пиша ако разберем нещо окончателно...мерси на всички Wink

Aми той заради носа дишаше така. Махнахме сливицата, защото тя задържаше проблема прекалено дълго. На мен ми изглеждаше сякаш се опитваше да не диша много-много, защото заради постоянната хрема процеса не беше много приятен Crazy . Аз много му правех забележка "да не спира да диша". В крайна сметка проблема изчезна заедно с проблема в носа/гърлото/ушите.
Пожелавам ви скорошно решаване и на вашия Peace

Общи условия

Активация на акаунт