Help- упорит алергичен дерматит

  • 1 155
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Здравейте!Много съм притеснена и се надявам на помощ от ваша страна.
Дъщеря ми от 10 дена е със малки мехурчести пъпчици,отначало само по пръстите на краката,после и на ходилото,а сега и по ръцете-почват да обхващат дланите.Някои от пъпките стават на балончета-0,5 см . диаметър,иначе не сърбят и не болят.На завяхналите участъци,кожата е груба и зачервена.Ходихме на дерматолог ,предписа-антихистаминово/зертек/ и кортизоново кремче/алокон/-ефект-никакъв,даже май стана по-зле.Диагнозата е дисхидрозис-алергия на потните жлези на крайниците.
Посетихме друг дерматолог,който потвърди диагнозата.Изписа и кортизон-инжекции,друго кортизоново кремче и спирт"Кастелани" и багрило -пиоктанин.
В чуденка съм какво да правя!Моля ,ако някой е преживял такова нещо,да сподели с какви медикаменти се е повлияло.
Предварително,благодаря.

# 1
  • Мнения: 3 540
Колко е голямо детенцето ви и вследствие каква алергия се предизвиква този дерматит.

# 2
  • Мнения: 245
Благодаря за интереса!Дъщеря ми е на 16 години.Получава се за първи път,а от какво е предизвикано не знаем.Място не мога да си намеря от притеснение.Мисля да потърся помощ от хомеопат.Традиционната медицина за пореден път ме разочарова.

# 3
  • Мнения: 239
Здравей!Аз съм с контактен,себореен и атопичен дерматит.Преди 2 месеца попаднах на много добра дерматоложка и ме оправи.Иначе кортикостероиди и никакъв резултат.Ако решиш мога дати дам координати ,работи със здравната каса.Пиши ми на лични.

Общи условия

Активация на акаунт