Пърлене на венци?

  • 7 871
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Интересуват ме плюсовете и минусите на лазерното горене на венците.

# 1
  • Мнения: 1 589
А с каква цел се прави това?

# 2
  • Мнения: 397
Доколкото разбрах се изрязва проблемната тъкан,за да прорастне впоследствие нов и здрав венец.Чудя се обаче дали има вероятност да не се възстанови напълно и да останат дупки  Shocked

# 3
  • Мнения: 84
Лазерното реконтуриране на венец с лазер, което вие неправилно наричате горене, най-често се извършва комплексно като процедура при естетични реконструкции на предните зъби с фасети. В този случай то има козметичен ефект. Минуси при тази манипулация няма, напълно безвредна и безкръвна процедура е, която извършваме рутинно.

Д-р Явор Николов

# 4
  • Мнения: 397
Благодаря   bouquet.А тази процедура би ли повлияла благоприятно съществуващи джобове около зъба?И доколко мм е допустимо реконтурирането?

# 5
  • Мнения: 1 589
.А тази процедура би ли повлияла благоприятно съществуващи джобове около зъба?

Първо се обработват джобовете и след това евентуално се прибягва до лазер.В този случай(ако има джоб),лазера не може да замести кюретата

# 6
  • Мнения: 397
А в такъв случай няма ли да остане дълбока дупка?А ако не се възстанови напълно?  #Crazy

# 7
  • Мнения: 84
Благодаря   bouquet.А тази процедура би ли повлияла благоприятно съществуващи джобове около зъба?И доколко мм е допустимо реконтурирането?

При наличие на пародонтални джобове е възможна редукцията им с диоден лазер. Доколко мм е допустимо, зависи от биологичното пространство, т.е. разстоянието до костта.

Д-р Явор Николов

# 8
  • Мнения: 397
Още се колебая дали да приложа този метод на двата джоба,които имам и не мога да реша...Но иначе ми създават почти постоянни проблеми.Дълбочината им е 2 мм.

# 9
  • Мнения: 84
Конкретно клинично решение за подобен казус е редно да се вземе след като някой колега ви прегледа, а не във форума!

Д-р Явор Николов.

# 10
# 11
  • Мнения: 1 463
Посещавам моята зъболекарка, която ми обработва венците с нискочестотен лазер. Нужно ли е да отида на обработка с апарата "Вектор", който също е нискочестотен лазер?

# 12
  • Мнения: 397
Би ли ми обяснила по-подробно?Боли ли и т.н. ....

# 13
  • Мнения: 1 463
Не съм пробвала. Мисля че, ако боли слагат упойка. Намерих го в сайта на една зъболекарка от Пловдив - д-р Кирчева. Моята стоматоложка ми каза, че е излишно да си правя кюретаж с апарат "Вектор". Но все пак питам и за мнението на други стоматолози.

# 14
  • Мнения: 84
Посещавам моята зъболекарка, която ми обработва венците с нискочестотен лазер. Нужно ли е да отида на обработка с апарата "Вектор", който също е нискочестотен лазер?


Индивидуална преценка на лекуващия ви лекар е да избере и прецени вида на използвания апарат, както и вида и броя на нужните процедури.

Д-р Явор Николов.

Общи условия

Активация на акаунт