Кога и как избрахте детегледачка

  • 7 868
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Понякога се замислям, че лудвам вкъщи и имам нужда да ме замести някой за някой друг час, но не виждам как да се доверя на чужд човек. Кога взехте детегледачка и как я намерихте?

# 1
  • Мнения: 1 463
Първата беше от бюрото по труда. Не съм я познавала преди това. Напусна ме след 6 месеца. Втората беше пак от бюрото по труда. Тогава в действие беше програмата, по която държавата плащаше. Третата е моя позаната, бивша детска учителка. Доволна съм от нея донякъде. За детето се грижи добре. Но и тя гледа сериали и дори го научи да заспива на ТВ. Поне съм сигурна, че няма да ме окраде, защото първата точно така постъпи и след това духна.
Все пак, има и свестни, съвестни хора.

# 2
  • Мнения: 371
Много е трудно да попаднеш на свесна жена. Преди около месец ми се наложи да наема детегледачка. Трябваше да гледа дъщеря ми за около 2 месеца. След много търсене и чудене накрая наех леля ми ( сестрата на майка ми ).Хем е роднина и уж близка и пак не останах доволна #Cussing out Скоро ще трябва пак да търся, защото ще започвам работа и няма кой да гледа малката, надявам се да попадна на честна и добра жена, че какви детегледачки съм виждала в парка... да му се изправят косите на човек. Това, което знам със сигурност е, че ще търся препоръчана, с агенции и т.н. изобщо не ми се занимава.

# 3
  • Мнения: 5 370
Приятелка на свекърва ми, която гледа детето 2 години, плътно, и до ден днешен, ако се наложи, я викам, за кратко, само на нея имам доверие.

# 4
  • Мнения: 2 556
Имах бебе на 1 годинка и ми трябваше жена за целодневно гледане. Казах на всички познати, че търся, питах и личната ни лекарка дали не може да препоръча някоя жена. Точно лекарката ни ми препоръча гледачката ни - тъкмо се освобождаваше, беше гледала едно детенце 2 години и то тръгваше на градина. Голям късмет. Жената е пенсиониран педиатър, така че дори преслушва и преглежда децата, ако леко се разболеят. Целият квартал я познава, защото е лекувала децата им. Отделно, че е супер свястна и много се разбираха с детето от първия ден. И досега я викам да помага някой път. Иначе е гледала дъщеря ми 3 години. Тя за нас си е като член на семейството  Peace

# 5
  • Мнения: 3 641
Когато детето беше на 8 месеца ми поставиха ултиматум да се връщам на работа.Бъдещето на служителите и цялата дейност зависели от това и т.н.  Дойде ми като "гръм от ясно небе". Мислех поне до годинак да си гледам детто, после евентуално майка ми да поеме. Но нещата не стават така както ги планираме .СЛед много сълзи и обвинения към самата мен започнах да чета обявите. Тук и по специализирани сайтове за детегледачки. Срещнах се с три жени. Само едната ми вдъхна доверие, дама от форума ми я препоръча. Да с икажа честно имам доста забележки, но няма за момента по-подходящ човек. В момента съм точно в период, в който незнма какво да правя. Не е гаранция ,че друга жена ще е по-добре. Много ми е неспокойно общо взето и ще следя за споделени мнения в темата Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 59
За мен беше важно да познавам тази жена отпреди,а не да
пусна чужд човек вкъщи.
Разбрах за такава и се зарадвах,че даже е гледала и други
деца.
Пуснах я спокойна в къщата си и детето свикна с нея.

# 7
  • Мнения: 2 457
Понякога се замислям, че лудвам вкъщи и имам нужда да ме замести някой за някой друг час, но не виждам как да се доверя на чужд човек. Кога взехте детегледачка и как я намерихте?
И аз лудвам понякога, но така и не успях да взема това решение, въпреки че мъжът ми постоянно ми предлага. За почистването на къщата викаме фирма понякога, но детето не мога и не мога да си поверя на друг човек. Докато тръгне на градина ще си я гледам.

# 8
  • Мнения: 364
Много труден избор. Аз също съм от лудващите понякога. Няма и минутка, в която синът ми да е бил при друг освен при мен и баща си. А сега ми се налага да лежа повече и тъй като това е неъзможно, трбва спешно да намеря някоя дама, която да извежда сина ми на детската площадка, за да не лудне и той с мен  Laughing

Не съм намерила подходящ човек, защото двете дами, към които съм се насочила, отсъстват от страната до септември. Едната ми помага в домакинството понякога, а другата е с препоръки от позната. Засега сме си само аз и татето.. Ще видим по-нататък.

Непознат не мога да ангажирам. От познатите ми няма кой да има интерес към такова работно място. Само на препоръките разчитам. В началото ще видя как се справят с него вкъщи и чак тогава да реша. Мисля, че ще е едно от най-трудните решения, които съм взимала.

# 9
  • София
  • Мнения: 337
Нашата детегледачка намерих тух във форума.
Пуснах обява няколко месеца, преди времето, за което бях решила да тръгвам на работа и я намерих.

# 10
  • Мнения: 803
Мм... и аз се чудя... От следващата пролет сигурно ще ми се наложи да тръгна на работа и изборът ми е сведен до ясла или детегледачка.... поне за няколко часа на ден... Не знам, малката ще е на 1год и 3-4 месеца...

# 11
  • Мнения: 2 885
Намерих я чрез форума и сега е с титла "трета баба на децата". Гледа голямото 1 г., но все още поддържаме връзка.

# 12
  • Мнения: 593
Аз не вярвам на детегледачки, много ще ми е трудно да си избера, ако ми се наложи.  Sad

# 13
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз не вярвам на детегледачки, много ще ми е трудно да си избера, ако ми се наложи.  Sad



Аз също. А случаите, в които ставам свидетел на грижата на гледачки по детските площадки тотално ме е разколебала. Stop

И слава Богу, че поне такава дилема нямам!

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, случайно попаднах на тази тема, малко след избора който направих. Така сега да разкажа моята история.
Работя в една фирма( име няма да пиша), която създадох т.е. аз бях от самото създаване и работя като мениджър. Преди 8 месеца излязох по майчинство, детенцето ми е на 7 месеца. Преди време шефа ме постави пред голяма дилема. Фирмата имала нужда от мен, трябвало да се върна или ще назначат нов човек по заместване. Като преди това постоянно ми се повтаряше колко съм незаменима и т.н. След дълго обмисляне реших ,че ще остана да гледам детенцето си, но ми стана криво, че не съм толкова незаменима  Embarassed Реших да остана и да гледам детенце до 2 години, е ще караме с една заплата след навършването на 1 годинка на детенце, но какво да се прави. Може и да не съм права, но сърцето ми така подсказа. Jeny не ви зная положението и не искам да давам съвети, но не мисли, че си незаменима за фирмата защото ще останеш много разочарована.  Аз зная, че съм незаменима за детенце и ще огранича разходите( сенки, парфюмчета, ФТ, дрешки и такива глезотийки).

Общи условия

Активация на акаунт