Сини петна по венците

  • 22 307
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Някой знае ли защо посиняват венците? А как се лекува това-само оперативно ли?

# 1
  • Мнения: 397
Да нямаш коронки на тези зъби?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Благодаря ,че се включи Hug

Най-синьо е петното точно над единия ми мост(поне 15-годишен е,ама засега няма проблем).Други петна имам там,където са корените на умъртвени зъби.Обаче имам и петна до зъби,които са само с малки пломби т.е. не е бъркано и лекувано в каналите.
Ако някой знае как да ги махна тези петна(или поне  какво да правя,за да не се получават нови),да ме посъветва.
Въобще това болест на венците ли е,от зъбите ли е? newsm78

# 3
  • Мнения: 397
Пломбите амалгамени ли са?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Знам само ,че на живите зъби пломбите ми са фотополимерни.Постепенно си подмених старите пломби с нови.Нямам метални (от старите) пломби.

Rol,въпреки,че устата ми е пълна с пломби,май не зная достатъчно за видовете Embarassed,но пък винаги съм искала от зъболекарите да са възможно най-качествени.Да не би от някои материали да посиняват венците?

# 5
  • Мнения: 397
Трябва да се консултираш със лигавичен специалист тогава.Чувала съм,че при натрупване на желязо в организма става така,но има и други причини.Най-добре скоро се насочи към преглед.А много ли са тъмни тези петна  newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Изброих поне 9,някои са по-тъмни,други-по -светли.Между другото ги забелязох преди няколко месеца.Понеже имам страшно много интервенции в устата(по зъбите) си мисля ,че е от това.Последният път,когато водих дъщеря ми на зъболекар,се сетих да питам за сините венци,но понеже нямаше време за разговор,зъболекаря каза само ,че това се оправя оперативно. newsm78

Ще ми се да мисля ,че има и други начини .Тези сини петна не болят,обаче картинката е грозна,а и ме притеснява да не станат повече.
Наесен ще ходя на профилактичен преглед и смятам да обсъдя проблема,но ми се искаше да посъбера информация предварително.  bouquet
rol,какъв специалист е лигавичния-стоматолог ли е?

# 7
  • Мнения: 397
 Thinking Защо да чакаш?Обикновено промяната в цвета на тъкан не е на добре...Да,стоматолог е -лигавични и пародонтални заболявания.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Като се замисля ,май по-скоро трябва да отида на преглед.Ще пиша какво са ми казали .Между другото,с търсачката не намерих никаква информация за сини венци,пък ми се искаше да науча повече защо се получава така.

rol,благодаря ,че се включваш  bouquet

# 9
  • Мнения: 397
Няма защо.Да не те плаша,може и да не съм права,но обикновено посиняват места където е нарушено храненето на дадена тъкан...Като ги пипнеш имаш ли запазена чувствителност?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 315
rol,имам чувствителност навсякъде,нормална.Тези петна не се усещат и човек разбира за тях случайно.Все си мисля ,че зъболекарят щеше да ми приложи някакво лечение,ако беше опасно Rolling Eyes.Имам усещане,че го приемат за козметичен дефект,пък мен ме гложди нещо-права си ,че промяна в цвета не е на добро.

# 11
  • Мнения: 397
Дано всичко е наред.Все пак не отлагай прегледа за да си спокойна,че е само козметично.И пиши непременно.Всъщност от къде си?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Непременно ще пиша какво са ми казали.От Варна съм .Досега ходих по лекари за друг здравословен проблем и тъкмо се успокоих-айде пак трябва да ходя #Cussing out

  bouquet

# 13
  • Мнения: 397
Сподели го този проблем при прегледа,възможно е да има връзка.Много от заболяванията на организма имат прояви в устната кухина ,както и системния прием на лекарства  Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 315
В организма всичко е свързано.Е ,в случая ходих по гинеколози и ми правиха разни изследвания,гориха ми раничка.Пия дуфастон и фолиева киселина-само това.Но нищо не ми пречи да питам дали не е от някое лекарство.Много правилно ме насочваш,благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт