Коронките-ползи и вреди

  • 14 399
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 382
За фронтални зъби най-добра естетика се постига с чиста керамика. Дори и циркониевите корони не могат да изглеждат толкова естествено.
За малко повече от сумата, която си определила, спокойно можеш да си сложиш чиста керамика Peace

# 16
  • Мнения: 1 844
Шайн, благодаря!  bouquet Явно това е правилното решение. Peace

# 17
  • Мнения: 84
Вие може би разполагате, което според мен е правилно.Масово обаче не е разпространено.Та да попитам и за моя скорошен случай-правилно ли е след като вече са изработени коронките,да се опилват наново пънчетата ,защото ,,се били вдигнали венците,,???

Ако имате предвид корекция върху изпилените пънчета след като вече е взет отпечатъка - не, не е правилно. Коронката трябва да ляга идеално точно и прецизно към прага на изпиления зъб, което изключва намеса  върху него след отпечатъка.

Д-р Явор Николов

# 18
  • Мнения: 84
След като на предни зъби не може да стане естетично с металокерамика, тогава към изцяло керамични коронки ли трябва да се насоча за предните зъби?
Определено не искам конска усмивка и бих дала повечко парички поне на предните зъби да сложа по-скъпи корони, но моя стоматолог твърди,че металокерамиката щяла да стои естетично. Какво ще ме посъветвате?

Добрите варианти за естетично възстановяване на предни зъби са изцяло-керамичните или евентуално циркониеви корони.  Относно това, кое стои естетично и кое не, всичко е относително и въпрос на критерии за естетика. Ако се видите веднъж с металокерамични корони и веднъж с изцяло-керамични, вие също ще направите разлика.

Д-р Явор Николов

# 19
  • Мнения: 397
Ако имате предвид корекция върху изпилените пънчета след като вече е взет отпечатъка - не, не е правилно. Коронката трябва да ляга идеално точно и прецизно към прага на изпиления зъб, което изключва намеса  върху него след отпечатъка.

Д-р Явор Николов
И аз ги усещам някак разместени и неудобни,но стоматоложката казва,че не била съгласна с мен Rolling EyesИ сега се чудя какво да правя и как може да вземеш на някого толкова пари и да го съсипваш ooooh! TiredИ аз усетих,че не е редно да отнема още от тях,сега тези коронки са ми широки,но не бях сигурна дали съм права.Някакъв съвет?

# 20
  • Мнения: 84
Д-р Явор Николов
И аз ги усещам някак разместени и неудобни,но стоматоложката казва,че не била съгласна с мен Rolling EyesИ сега се чудя какво да правя и как може да вземеш на някого толкова пари и да го съсипваш ooooh! TiredИ аз усетих,че не е редно да отнема още от тях,сега тези коронки са ми широки,но не бях сигурна дали съм права.Някакъв съвет?
[/quote]

Какъвто и да е конкретен клиничен съвет е редно и коректно да се дава само след проведен преглед, а не по преразказ.Така че, за мен това е по-правилният начин да търсите съвет.

Д-р Явор Николов.

Последна редакция: пн, 09 авг 2010, 13:54 от Medical Dent

# 21
  • Мнения: 397
Аз направих вече и ми казаха,че не са добре.Само че ? стомат. заяви,че не е съгласна с това мнение.А пък този който го констатира не ми дава писмено мнението си и....сега накъде?

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Зъбния ми статус е предполагам почти същия като на авторката.  С тази разлика, че имам 6 коронки, като първите 4 са ми поставяни на 16 години, и след това са подменяни с по-съвременни от Вита Омега материал. Категорично обаче мога да кажа, че по отношение естетичността и качеството на коронките е много важна симбиозата между стоматолог и зъботехник. Тъй като две от моите коронки са на предни резци, за да бъдат във вида в който са в момента ми се налагаше да посещавам многократно ателието на зъботехника, да нося снимки, и да се правят множество варианти, за да бъде избран максимално точния за структурата на моята челюст, уста и усмивка. От резултата съм крайно доволна, и сам по себе си той е показателен, защото след финализирането на процеса много мои близки се обърнаха към въпросния тандем стоматолог - зъботехник. А те всъщност са трио, защото с тях работи и хирург.

# 23
  • Мнения: 397
 newsm78 Май трябва не хирург,а ортодонт.....Ама защо не ни го казват е отделна тема.

# 24
  • Мнения: 376
Аз съм на 35 години и имам 8 металокерамични корони. Четири от тях са поставени върху горните предни живи и здрави зъби преди 16 години, защото бяха много криви. Сега искам и на останалите зъби да сложа корони, но проблемът ми е , че 7 от тях са здрави и искам да се поставят корони без да се умъртвяват.  Не мога да открия зъболекар, който да е съгласен да направи това.

# 25
  • Мнения: 397
Откъде си?

# 26
  • Мнения: 376
Живея близо до София.

# 27
  • Мнения: 700
Изключително доволно съм от работата на д-р Георги Вандев - Пловдив, тел. 032/64 87 79. От 15 години ходя при него - лечение на кариеси, операция при гранулом, коронки и т.н. Първата  коронка правих при него преди около 15 г стои ми идеално, не съм имала никакъв проблем. След години се наложи  да правя коронка в друг град - ужас, отзява, събира храна, все почиствам, даже на пръв поглед си личи че няма симетрия с другата страна.  Мисля да я сменям, че дразни даже и венеца.
Д-р Вандев взима мярка и на горните и долните зъби независимо къде ще облича зъб, за да бъде коронката изключително точна.
Мога да дам и повече информация на лични, за да не звучи като реклама.

# 28
  • Мнения: 397
Какво значи взима мярката и на горни и на долни зъби?Нали като захапеш се отпечатват и горните и долните.Инера,не виждам причина да не искат да ти оставят живи зъбите.Това си проличава скоро след изпилването-дали ще се наложи да се умъртвят.Ако са доста криви,наистина няма как да ти го гарантират.

# 29
  • Мнения: 84
Аз съм на 35 години и имам 8 металокерамични корони. Четири от тях са поставени върху горните предни живи и здрави зъби преди 16 години, защото бяха много криви. Сега искам и на останалите зъби да сложа корони, но проблемът ми е , че 7 от тях са здрави и искам да се поставят корони без да се умъртвяват.  Не мога да открия зъболекар, който да е съгласен да направи това.

Здравейте,

Всякакви конкретни съвети са некоректни и неточни, ако се дават само по описание. Съществуват различни варианти на лечение, които са средство на избор в различни ситуации и най-адекватно би било да направите консултация със стоматолог.

Поздрави,
д-р Явор Николов

Общи условия

Активация на акаунт