Трябва ли плодовото пюре да замества хранене?

  • 4 109
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте, бебето ми яде 5 пъти на ден, като едното хранене  - следобяд е  190 гр. плодово пюре - това правилно ли е, защото получавам различни съвети. единия ден му давам цяло плодово пюре а на другия каша - 120 гр.  и добавям 80 гр. плодово пюре. Чудя се дали да не му давам всеки ден каша  с плодово пюре вместо само каша или само плодово, но незнам да не му е много кашата? Вие по колко каша давате, защото на опаковката пише някакво огромно количество, а пък няма табличка за различните месеци както на АМ?

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Плодовото пюре НЕ замества хранене. Ако е в комбинация с каша - да  Peace
Каша давам колкото му се яде. Обичайно слагам 3 лъжици сухо в-во и вода колкото поеме.Но пък когато давам каша тогава и кърмя.

# 2
  • Мнения: 147
А всеки ден ли даваш каша с плод?

# 3
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами доскоро следобяд давах винаги млечна каша, като гледах самата каша да е плодова, защото той пресни плодове отказва. Наскоро започна да яде плодове. Следобяд вече давам или каша, или нишесте, или кисел. Гледам да има разнообразие. Сутрин задължителна си остана кашата със сирене и масло. Какво те притеснява? Давай всеки ден каша. Доскоро давах по 2 пъти на ден, а детенце е едва 10кг  Crazy Ако това ти е притеснението.

# 4
  • Мнения: 147
Да, страх ме е да не напълнее много от кашата! Аз сутрин давам АМ, на обяд зеленчуково или месно пюре, следобяд каша с плодово пюре, в 18 часа АМ  и в 22:00 часа АМ. Не е ли много?

# 5
  • Мнения: 27 524
Не е много. От кашите не се пълнее.

# 6
  • Мнения: 9 814
Плодовото пюре НЕ замества хранене. Ако е в комбинация с каша - да  Peace
Каша давам колкото му се яде. Обичайно слагам 3 лъжици сухо в-во и вода колкото поеме.Но пък когато давам каша тогава и кърмя.

Това е и моето мнение.

по принцип до навършване на една година на детето не трябва да има заместено млечно хранене, т.е. вариантите са два- първо, или на детето да се дава винаги след твърдата храна кърмя/АМ или второ, да се дава винаги храна, съдържаща мляко.

# 7
  • Мнения: 1 424
Плодовото пюре Не замества хранене. Когато давах плодови пюрета дохранвах с АМ. Сега правя плодово пюре с извара, но моят син е по-голям. ....И да, от кашите не се пълнее - за мен това е някаква градска легенда Peace

# 8
  • Мнения: 397
На вашата възраст следобед давах елда, ориз или просо с плодове. Когато въведох глутена разнообразявах с овес, ечемик и ръж. Правих различни комбинации с плодове, като задължително и кърмех  Peace.
Според мен се води по детенцето, колко изяжда, но да има и мляко в следобедното хранене  Mr. Green.

# 9
  • Мнения: 15 379
Да, страх ме е да не напълнее много от кашата!

От каша не се пълнее, нито много, нито малко.
Млечната каша е пълноценна храна, която е нужна и полезна.

Плодовото пюре не замества хранене.

# 10
  • Мнения: 351
По принцип плодовото пюре не бива да замества хранене. Давай и каша с пюре в нея, например.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 761
Както са писали момичетата, не замества хранене. Давала съм плодово пюре и след това АМ. Или пък с каша.
Давала съм и само пюре ако сина ми стане късно. След пюрето е обядвал след час или час и половина.

# 12
  • Мнения: 299
Моя позната по съвет на педиатърката заместила обедното хранене с плодово пюре  #Crazy Детето й огладнявало много бързо и тя се чудеше какво става. Обясних й , че според моята педиатърка плодовото пюре е десерт и не замества хранене .Тя съответно коригира грешката. Обадила се на нейната педка да я пита защо й е дала този съвет , а тя й отвърнала , че по нейната схема така се правело  ooooh! Явно има доста застреляни педиатри  #2gunfire , които дават и ненужни и погрешни съвети .

# 13
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
аз давам каша и плодово пюре

# 14
  • София
  • Мнения: 1 426
И аз давам плодово пюре с кашата,не отделно.Мисля,че количеството е напълно достатъчно,дъщеря ми е на 7 месеца и давам колкото теб Peace.

Общи условия

Активация на акаунт