Помагат ли ви мъжете в домакинството?

  • 16 520
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 241
В това предприятие наречено семейство сме всеки с по 50% Simple Smile
Така че никой на никого не помага, ами работата се върши.

Хубаво е, че виждаш позитивно нещата - така и трябва.
Мъжът ти явно е научен лошо - но това може да се промени. Не губи кураж - с малки стъпки и разговори би трябвало да разбере, че ти не си домашна помощница Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 577
Аз лично съм безумно капризна за ядене и обичам аз да си готвя.  Crossing Arms
Аз да си сложа подправките, странното е, че в нас само аз съм така, другите ядат каквото има, но не и аз. Затова готвя аз.
 bowuu

Мъжо например ми 'помага' като ми бели картофите и ми реже лука /то си е половината готвене май май/  Crazy

Има неща, които мразя да правя, без значение дали имам или не време - това са да гладя /не ме бърка да ходя неогладена, и ходя измачкана, няма земна сила, която да ме накара да хвана ютията. Гладя единствено на децата нещата, да не ме коментират с лошо в ДГ/, да разтребвам /подритвам каквото ми пречи на пътя и продължавам/ и да чистя. Сега взехме прахосмукачка с воден филтър, та долу горе е лесно, аз я пускам, той я мие после. Прах не бърша, не знам няма ли прах в нас, но не ми прави впечатление сякаш.  Shocked
В косматата приставка на прахосмукачката минавам откритите повърхности и това е.

Значи той просто няма шанс да не прави нищо, защото няма кой.

А, да кажа какво обичам, значи освен да готвя обичам и да мия тоалетната и банята /това са трите неща, които правя редовно/.
Също така пазарувам само аз, пак защото обичам - обичам да харча пари, а пазаруването си е харчене на пари.  Crazy
Абсолютно всичко слагам в съдомиялната /наското четох, че и полилеите можело, трябва да пробвам/ - вази, частите на хладилника, фритюрника, бебешките шишета и биберони.

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 12:40 от Вергилия

# 17
  • Мнения: 2 474
Моят съпруг е израснал без майка и е научен по неволя да се справя с всичко.Друг е въпросът,че аз предпочитам сама да върша повечето домакинска работа,защото когато имам време това ме разтоварва.Той изхвърля боклука и пазарува.Помага и с простирането и прибирането на прането,понякога готви,чисти и мие чинии.Къпе детето от бебе.Всъщност мога да бъда спокойна ако се наложи да отсъствам от вкъщи. Peace

# 18
  • Мнения: 364
Зависи от настроението му.  Laughing
Понякога пуска прахосмукачка- спонтанно. Друг път се грижи за миялната и сушилнята- пак така спонтанно. Не бих казала, че в неговото семейство баща му помага вкъщи. Моят баща помага малко, но само, ако го помолят.

Когато работехме двамата с мъжа ми, имахме помощ вкъщи от трети човек. После имаше период, в който предимно аз поемах домакинството, защото бях вкъщи. Сега обаче става трудно- аз трябва да полежавам повече, а имам син, който си иска занимания. Мъжът ми работи и не очаквам от него да хваща парцала всеки ден. Помага, колкото може. Отново ще викаме помощ, за да няма препирни.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 589
Ами аз не се чувствам като домашна прислужница ни най-малко. Ако живеех без мъж пак щеше да ми се налага да чистя, нали така... а и някак ми доставя удоволствие всичко да си върша сама за да знам, че е свършено както го искам и както трябва. Обичам да съм независима и финансово и в домакинството. Единствено емоционално не мога да се науча да съм независима, но нали все пак това ме прави човек. Наречете ме еманциПатка, ама съм си такава и така ми харесва. Предпочитам ако някога остана без мъж да го усетя само по липсата на секс и мили приказки (то и това няма да е задълго, де) отколкото по това, че няма кой да ми помогне да си изпера гащите  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 174
NovemberRain, не се сърди, обаче понякога много ме е яд на жени като теб  Wink
Имаме такива познати жени в обкръжението, не им тежи да готвят, да чистят, от мъжете им не се очаква да помагат, и ако аз се опитвам да накарам моя мъж да свърши някаква домакинска работа, първо те с думи и действия, ми пречат, после той като вижда, че техните мъже биват оставени на мира, се сърди на мен и ми казва: "Ами ето еди коя си как може и не кара еди кой си да й помага"  Confused

# 21
  • Мнения: 122
Всъщност аз съм домашният добър дух...  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 2 027
това за общото предприятие и общата работа е пълна глупост. В щатите останах като гръмна когато в съседна къща трябваше да се изкопае отводнителна канавка. Мъжа и жената си я разделиха на две равни части и всеки си изкопа неговата полвина. На мен щеше да ми падне ченето, но ми беше обяснено, че нямало мъжка и женска работа, и лишаването на жената от удоволствието да копа канал, е дискриминация, водеща до нарушаване семейната хармония.

Иначе в къщи помагам само когато съм изрично помолен. Така си спестявам куп забелжки от рода "Е така ли се прибира прахосмукачката", "как успя да нацапаш котлона", "Що забрави омекотителя" и т.н. Вместо да ме хвалят, че съм се сетил, ми намират кусури.  Затова както в казармата - правиш това което ти е наредено и нищо друго за да си нямаш ядове.

# 23
  • Мнения: 4 916
Милото единствено не може да пуска прахосмукачката и пералнята - желание има, но не може да схване схемата на зареждане по цветове, според температурата и т.н. Всичко останало го върши който има време. Всъщност не съм попадала на мъже, които да клинчат от домашни ангажименти и като чуя, че нечия половина не иска да изхвърли боклука или да нареди чиниите в миялната, ми се струва много странно.

# 24
  • Мнения: 5 577
... аз предпочитам сама да върша повечето домакинска работа,защото когато имам време това ме разтоварва...

...някак ми доставя удоволствие всичко да си върша сама за да знам, че е свършено както го искам и както трябва. ...

 Shocked Без да ви обиждам, но за мен вие нямате въображение, щом ви доставя удоволствие и ви разтоварва да вършите домакинка работа, и то сами. 

# 25
  • Мнения: 92
В момента съм в майчинство и аз си върша цялата дом.работа ,но и като ходех на работа съпруга ми определено не ми е помагал.Мисля ,че е въпрос на възпитание,майка му като не го е научила аз да го променям на 30г няма как да стане,както и да е свикнала съм и не ми тежи особено

# 26
  • София
  • Мнения: 8 002
Взаимозаменяеми сме за всичко от домакинската работа, с изключение на пералнята и сушилнята. Моите умения в "мъжката" работа се свеждат до смяна на крушки и гумички на чешми, но откак живеем заедно, не ми се е налагало да го правя.

# 27
  • Мнения: 5 370
Не го карам. Не ми се обяснява защо, имам си жена, дребните работи вкъщи си ги правя сама , доколкото успея.
Не че не може, но не го прави.

# 28
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
домакинската работа си я върша сама,така предпочитам... Peace
иначе половинката пуска прахосмучкачка,мие тераси,хвърля боклук,чисти хладилници и фризери - и това,без да му казвам или напомням  Peace

# 29
  • Мнения: 46 572
това за общото предприятие и общата работа е пълна глупост. В щатите останах като гръмна когато в съседна къща трябваше да се изкопае отводнителна канавка. Мъжа и жената си я разделиха на две равни части и всеки си изкопа неговата полвина. На мен щеше да ми падне ченето, но ми беше обяснено, че нямало мъжка и женска работа, и лишаването на жената от удоволствието да копа канал, е дискриминация, водеща до нарушаване семейната хармония ...

Тези неща са били така конкретно в това семейство или в друго, но не във всички. Има жени, накоито им е приятно да правят нещата с двете си ръце, заедно с мъжете си, други само с ръцете на мъжа си, трети сами, четвърти викат майстор. Подобни неща дори може да са хоби. Все пак говорим за нещо посилно за нормален здрав човек, не да вдига щанги  Simple Smile и там има жени, които по-тежко от цигарата не вдигат, всеки, както му е удобно  Simple Smile
Но това са извънредни неща, които нямат значение или мъжът й трябва да си клати кратата 1 г., защото евентуално може да се наложи да изкопае дупка  Joy

Не ти ли е неприятно да правиш, каквото ти наредят в собствения си дом? Не те съдя, чисто любопитство. Аз си признамвам, че бих се чувтсвала ужасно някой да ме храни, чисти, принася и изнася, а от време на време да ми нарежда  Tired

Общи условия

Активация на акаунт