Как да опека чушките?!

  • 21 763
  • 32
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Как да ги опека пусти чушки, че да не остане и една микроскопична люспичка по тях. Проблемът ми е, че направо ми се повдига ако такова нещо попадне в гърлото ми. По тази причина винаги купувам готова, но скоро ще се сдобия от вилата с голямо количество чушки и домати, та трябва да ги оползотворя. Прочетох много хубави рецепти за лютеница, помагайте за пустите люспи!
В тава и във фурната ще стане ли например?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 22 867
На мен най-чисти ми стават след чушкопека. Направо им се смъква кожата изцяло - пека ги и ги задушавам в някакъв съд, докато изстинат за белене. И във фурната ще станат, просто ще се постараеш при беленето, мокриш ръце и продължаваш - ще се обелят хубаво.

# 2
  • Мнения: 1 777
Aз зимата пека чушки във фурната.Включвам да пече само отгоре(печката ми е на газ) и нареждам чушките в тава.Слагам тавичката по-нагоре на скарите.Обръщам от време на време чушките и като са готови ги затварям в съд с капак.Оставям ги там докато изстинат и хубаво се задушат и после много лесно им падат люспите.

# 3
  • Мнения: 205
Единственият начин по който не съм пробвала за печене на чушки е фурната,но може и това да направя.Напоследък майка ми ги пече в алуминиева тава върху котлон на ток или газ,като ги бърка постоянно съответно...Стават! Като ги опека ги ръся обилно със сол(после тя пада с люспата) и ги задушавам в съд,докато изстинат.За мен е важно да са задушени добре.   Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 341





Аз слагам изпечените чушки с люспите във фризера, после след размразяването люспата си пада много лесно.

# 5
  • Мнения: 24
Във фурната, но аз ги убождам за да не пукат; на котлон или скара; върху ламарина със газова горелка; и най-успешниа и при мен начин като Лабрекс  Peace така се опичат най-бързо и равномерно. А за да ти пада по-лесно люспата пробвала ли си да ги прибираш веднага след изпичането във тенджера или найлонов плик. Целта е да се задушат, аз ги заливам с вода, тъкмо по-лесно изстиват и по-лесно се белят. На мен също ми е гадно ако не са добре изчистени  Rolling Eyes
Успех!  Peace

# 6
  • Мнения: 5 228
Във фурната в плик - хем се пекат, хем се задушават и люспата пада цялата.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Аз пека чушките малко количество на партигрила и голямо на чушкопека.Лабрекс  е права че на чушкопек най добре се пекат ..аз задушавам в тенджера с капак и като почна да беля ,...беля на струя течаща вода и не остава нишо на тях Peace Peace

# 8
  • Мнения: 594
И аз съм за чушкопек - най-лесно (според мен) падат люспите с него  Peace
Печеш, задушаваш, изстиват и белиш ... (аз дори от семките ги почиствам, преди да ги изпека).

# 9
  • Мнения: 66
На фурна или с горелка!След това ги задуши в съд с капак и докато са още горещи ги залей със студена вода!Белят се много лесно така!

# 10
  • Мнения: 397
Момичетата преди мен са ти казали за печенето, аз ще ти споделя за лютеницата  Mr. Green. Когато бях малка правихме много домашни лютенички  Wink, и за да стане по-финна и хубава я минавахме през цедка накрая  Peace. Така дори и да е останала и една люспичка тя ще остане в цедката  Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 6 713
Във фурната в плик - хем се пекат, хем се задушават и люспата пада цялата.

Как се процедира - слагаш няколко в плика и печеш до готовност, това ли е?

Е чак пък с горелка, направо ми се вижда прекалено. Shocked

# 12
  • Мнения: 397
Стават и с горелка, но трябва на открито върху ламарина примерно  Peace

# 13
  • Мнения: 382
в плик се слагат след като са почистени от дръжките и семките,да е по-лесно после/ако количеството чушки е голямо има много хубава "джаджа" за вадене на дръжките/. Аз даже и пълнените чушки вече слагам в плик-става супер.

# 14
  • Мнения: 5 228
Във фурната в плик - хем се пекат, хем се задушават и люспата пада цялата.

Как се процедира - слагаш няколко в плика и печеш до готовност, това ли е?

Е чак пък с горелка, направо ми се вижда прекалено. Shocked

В плик за печене се слагат няколко чушки, но да са на един ред, а не една върху друга. Можеш да сложиш няколко плика едновременно. Печеш около 30-40 минути и готово. И не мирише целия свят на чушки.

Общи условия

Активация на акаунт