От кога шоколад?

  • 1 426
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 596
Ако може, от никога  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 507
Давала съм но гледам да е мноооого рядко. Инъче Валери е права, че нищо полезно не получават от шоколада, но понякога давам.

# 17
Давала съм много рядко. Но съвсем малко колкото грахово зърно. Но той няма голям интерес и не търси като го види. Надявам се да не си пада по сладкото и завбъдеще. Аз не съм привърженик на сладките неща, ще се радвам ако и той е така. Подкрепям напълно, че децата не получават кой знае какво от шоколада. Naughty

# 18
  • София
  • Мнения: 2 856
Незнам от кога може,но аз дадох съвсем скоро и станах пишман ,че съм дала-сега постоянно иска ooooh!За второто дете ,живот и здраве,ще отложа много познаването вкуса на щоколада Crossing Arms


аз поради тази причина
не че ми е второ дете, но понеже предполагах какво ще се случи
му дадох шоколад за първи път на 2 години и 7-8 месеца /и то първото нещо си беше вафла/

нищо му е нямало като не е ял до тогава  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 464
Ние сме яли пък  Crossing Armsно не ни хареса особено,на рожденни дни и др поводи сме хапвали по една бонбона и тва е

# 20
# 21
  • Мнения: 603
Още не съм му давала. И смятам първия да е след като стане поне на 2 год. Докато не се е научил какво е шоколад, няма как да му липсва Mr. Green Инъче, аз доста обичам и ми е трудно, че не мога да ям пред него шоколадови бисквити Rolling Eyes
Всъщност, аз не му давам, но той веднъж си беше взел - шоколадови бисквити - 2 в ръцете и 1 в устата. Оставих му едната да си я доизяде. Оттогава много внимавам. Мисля, че лесно ще се пристарсти. Определено обича сладко, като повечето деца и като мен Laughing

# 22
  • Мнения: 655
Инъче Валери е права, че нищо полезно не получават от шоколада.

За това , че в шоколада няма нищо полезно въобще не сте прави. Просто и с него , както и с всичко останало не трябва да се прекалява. Ще се опитам да намеря нещо по въпроса и ще го пусна тук.
Не мисля да ограничавам чак толкова сина ми-нали знаете, че забранения плод е най-сладък. На мен никога не са ми забранявали да ям шоколад и нищо лошо не ми се е случило все пак.

# 23
  • Мнения: 414
Аз давам много отдавна. Ама айде няма да казвам от кога, че да не ме емнете Simple Smile В интерес на истината моите са захранени с шоколад още от утробата, изяждам промишлени количества Simple Smile Цоко получава шоколад винаги щом поиска, ами не е станало "страшно", изобщо не иска толкова много, колкото си мислите Simple Smile Даже често отказва шоколад като му предложа, че аз ям непрекъснато Simple Smile Мисля си, че ако не му давах и го спирах да яде шоколад, едва ли щеше да ми отказва.... Освен това аз съм на мнение, че шоколадът е много полезен Simple Smile Айде ето ви и една статия за него http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=64.

# 24
  • Мнения: 2 000
На около годинка го зарибихме с шоколада  Laughing Аз и баща му много обичаме да си хапваме шоколад, така че няма начин и Митко да не е така. Не мисля, че е вреден.

# 25
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз и дадох почти на годинка.

И аз.

Досега е яла два-три пъти и ти по скоро само се мажеше,но общо може да е изяла едно малко шоколадче. Не съм имала проблем с това ,засега. Все още не се тръшка,но като ме види и ми каже "ам-ам" какво да правя-давам й разбира се. Гледам да хапвам по-сладки неща обаче докато не ме гледа-или спи или да е в друга стая.

И аз така. Досега нито се е изривала, нито нещо й е ставало.

# 26
  • Мнения: 410
Още не съм давала шоколад, както и нищо с шоколадов/какаов вкус. Смята да го избегна максимално!
Разбира са докато не види у друготе деца.
И сладкото избягвам.
ПО-добре солени бисквити и солети, отколкото сладки и бинбони.
На мен ( или на сестра ми , не се сещам точно )на времето ми казваха, че ескимото е лекарство Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
Не знам защо е тази "мания" за не даване на шоколад? Близалките например са къде-къде по-вредни.

Аз още не съм давала на Дариа шоколад /ако не броим трохите, които бавачката й дава/, но нямам намерение да я ограничавам както мен навремето. Баща ми е върл противник на шоколада - ще кажеш - че е отрова. Когато накрая се освободих от забраната му се тъпках с шоколад поне година. Сега ям умерено /мисля/, но мъжът ми е голям любител и вкъщи шкафа с шоколадови неща е по-голям от този за чиниите.

Ще дам на Дариа, когато започне да иска съзнателно и ще оставя тя да прецени колко да яде. Не такова ми е мнението за близалките обаче Wink

# 28
  • Мнения: 2 655
Няма да чета другите отговори.
На мен в Америка ми казаха, след като навърши 3 години, а и тогава не е желателно. Същото се отнася за ядките, риба, раци и др. рибнии продукти, рапани, захар и сол.
Така и възнамерявам да правя.

# 29
  • Мнения: 5 577
Баба свеки ни даде една 4анти4ка в "Баунти", "Милкиуеи"...4удя се дали да му дам да си опита?

Общи условия

Активация на акаунт