Време ли е за това?

  • 7 324
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 615
Вишничке,
имам предвид, че определението "детски" се дава твърде смело и се използва като основание за купуване на много неща, които не стават по-полезни от наличието на думата върху етикета. Не знам дете на 2-3 години, което да има нужда от разкрасяваща козметика, но очвАдно има майки, които смятат, че децата им се нуждаят от такава. Вафлите по косите на 4-5 годишни момиченца са доста убедително доказателство. ТИ може би говориш за някаква изкл.маркова и доказано полезна детска козметика, а може би усещането, че си дала някаква впечатлвяваща сума за нея ти е достатъчна, за да вярваш в това - не знам и не ме интересува особено. Но като цяло, забелязала съм, че за повечето потребителки на "детски" артикули е напълно достатъчно някоя продавачка да им каже, че са такива.

# 31
  • Мнения: 15 379
Уилма, като цяло си права.
Много често изключително вредни храни се водят "детски", много родители се хващат за това и купуват за децата си.
Дупченето за слагане на обици на почти бебета-момиченца, лакирането на ноктите им, мазането с гримове и червило аз също не приемам и считам за глупаво, вредно и дори опасно.

Един парфюм няма как да бъде полезен за кожата, но не може и да бъде вреден. Говоря за качествена, скъпа козметика.

Не виждам нищо осъдително, нито просташко, детето да използва качествена парфюмерия понякога.
Да бъде и научено, че само с къпане 2 пъти дневно, смяна на бельо и дрехи не е достатъчно за добрата хигиена и добър външен вид.

ТИ може би говориш за някаква изкл.маркова и доказано полезна детска козметика, а може би усещането, че си дала някаква впечатлвяваща сума за нея ти е достатъчна, за да вярваш в това - не знам и не ме интересува особено.

И макар че не те вълнува, искам да поясня.
Въпросът не е във впечатляващата сума, нито в името на световно известен концерн.
За мен е напълно естествено едно малко дете да използва детски парфюм, ако желае.
И предпочетох да му купя детски такъв, от фирма, на която се доверявам от години, а не да крия под ключ собствените си парфюми от него.

# 32
  • Мнения: 1 615
OK, стискаме си ръцете! Simple Smile
Речта ми с многото кавички не беше по никакъв начин насочена лично към някого, а просто идея за размисъл за хора, възприемащи определението "детски" като индикация, че нещото ТРЯБВА да бъде притежавано от Детето, а не като като нещо, което евентуално би могло да бъде купено на детето с по-голяма вероятност.
В рамките на форума никога нямам за цел нито да обидя някого лично, нито да се "затапвам" с някого Simple Smile
И тъй като се включих по-скоро по алтернативната сюжетна линия на тази тема, моля авторката за извинение за получилото се размиване на въпроса й. Нямам син на споменатата възраст, но мисля, че в ранна тийнейджърска възраст е силно вероятно да включа поне някакъв стик против изоптяване в ежедневния арсенал Simple Smile

# 33
  • Мнения: 3
Благодаря ви на всички отново...добре, че мъжа ми не разбра какво правя..само обикалям около детето и го душкам...май се вманиачих. но ми помогнаха и вашите мнения. Сега подред да ви кажа и на вас.
Първо, в отговор на тази част- за хигиената. Ние живеем на морето и точно този ден, в който го усетих, беше след ходене на плаж и съответно се беше изкъпал после- горе- долу бяха минали 4 часа. Досега си слага 2 сутрини дезодорант и то като го подсещахме, но аз така и не усетих повече миризмата, дори и след като една вечер умишлено му казах да не се къпе, че е късно, а само да си направи тоалет.
 На него му харесва миризмата на дезодорантите и каза, че иска да си слага / заради момичетата, "да мириша на нещо"/, но засега няма да го карам да си слага/ както казах, не ми мирише/, поне да мине лятото и ще видим после... Simple Smile

# 34
  • Мнения: 425
Благодаря ви на всички отново...добре, че мъжа ми не разбра какво правя..само обикалям около детето и го душкам...май се вманиачих.
  Joy

Препоръчвам ти да намериш и някое друго сериозно четиво за промените, които настъпват в детето в пубертета. На сина ти също ще му е интересно.

# 35
  • Мнения: 1 517
И откога дезодорантът и прочие парфюми са част от хигиената? да припомня ли какво е било през Средновековието, когато не са се къпали с месеци, обаче са се поливали с парфюми?

Изобщо не разбирам какви са тези напъни за дезодоранти за деца, които дори още може да не са влезли в пубертета! И на какво ще ги научим, че собствената миризма е нещо лошо?  В допълнение, използването на дезодоранти и парфюми може да предизвика алергични реакции. Според мен тази употреба се насажна зорлем у децата с усърдното съдействие на родителите. За детската хигиена е достатъчно да се мие и къпе редовно и да си сменя дрехите,нищо повече!

Епетен у гъбите залитаме: бебешки парфюми, детски презервативи  #Crazy  Че то на 3 г. още на бебе мирише, бе .
Аз пък не разрешавам на 7 годишната си дъщеря да се пръска когато и скимне. Има си нейно дезодорантче, подарено за РД, но се пръска рядко. Желание никак не и липсва, но аз не давам. Точно от хигиенна гледна точка: няма нужда толкова рано да вкарва в кожата си и в тялото си допълнителна химия.
Баткото е на 12 и от скоро забелязвам да му намирисва косата. Тялото не, колкото и да е потен. Само косата  (пък за краката д не говорим  Mr. Green ). Той си има от скоро личен дезодорант и се пръска, когато излиза някъде (не да играе).

# 36
  • Мнения: 11 962
Вярно, че малките деца още на бебета миришат.
Оня ден излизам от банята , пръскам се с дезодорант/ просто навик, като се замисля, не че има особена нужда/ и случайно детето беше много близо до мен.Намръщи се и "Мамооо, на какво лошо замириса" Joy

# 37
  • Мнения: 165
Аз също мисля, че по-важно е да научим децата си да се къпят всеки ден, а не толкова да ползват парфюм или стик. В момента провеждам тази борба с двамата ми сина - 10 и 11г.

# 38
  • Мнения: 637
И моят 7годишен син ползва парфюм и душът всяка вечер е задължителен. Но парфюм по дрехите, не директно върху кожата.

# 39
  • Мнения: 1 517
Не разбирам - каква е нуждата малко детенце, в чието тяло не бушуват хормони и няма миризми да мирише на парфюм. Къде е логиката  newsm78 Не е ли по-добре да си мирише на естествено?

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И моят 7годишен син ползва парфюм и душът всяка вечер е задължителен. Но парфюм по дрехите, не директно върху кожата.
По кожата не, но в носа му със сигурност отива.
Никога ли не сте чували, че миризмата може да дразни детето? Че може и до алергии да доведе?

# 41
  • sofia
  • Мнения: 8 945
Баткото е на 12 и от скоро забелязвам да му намирисва косата. Тялото не, колкото и да е потен. Само косата  (пък за краката д не говорим  Mr. Green ). Той си има от скоро личен дезодорант и се пръска, когато излиза някъде (не да играе).
На мъжа му се поти главата, на големия ми син също, но тялото не. Аз пък точно обратното.

Силата на миризмата пък е абсолютно индивидуална.
Само не съм съгласна с мнението за окосмяването. Космите под мишниците задържат миризмата и я правят по-силна (със себе си съм правила проби). Аз основно там се потя.
Стик не ползвам, защото ми се дразни кожата и сърби, но с пръскащите дезодоранти - не

# 42
  • Мнения: 1 517
Мойта 7 год. пикла наскоро искаше да си маха космите на ръцете  ooooh! Отложихме момента де  Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 7 242
Имам дъщеря на почти 10 години. Никоя от приятелките й или съученичките й, или момичетата, с които играе балет не ползва (или поне не споделят и не миришат на дезедорант - в противен случай съм сигурна, че щях да буда уведомена и да припкам до най-близката козметика). За мен децата трябва да миришат само на сапун/душ гел, т.е. да се къпят редовно. Ако наистина се потят много, което в тази възраст не е типично, може и ролл он. Дезедорант - когато почнат да се момеят. Малко предизвикателно ми звучи. Също и ползването на лак, червило и т.н. в тази възраст.
Да бъде и научено, че само с къпане 2 пъти дневно, смяна на бельо и дрехи не е достатъчно за добрата хигиена и добър външен вид.
ъъ..това не е ли малко пресилено. Лично аз 2 къпания при учебната програма на дъщеря ми не мога да вмъкна, а и не смятам за уместно.

# 44
  • Мнения: 7 161
Здравейте! Имам син, който скоро ще навърши 10 години и днес усетих, че вече леко замирисва на пот. Всъщност има вече и доста окосмяване...Веднага му купих дезодорант, но все пак още се чудя дали не е рано?  newsm78
Не, не е рано.
Моята дъщеря също е на 10 г. Хормоните бушуват с пълна сила. Доста се поти и въпреки, че се къпе всяка вечер понякога мирише неприятно.
Ползва дезодорант на Dove. Дори мисля да си го слага в раницата за училище, особено в дните, когато имат физическо възпитание.

И аз искам дъщерите ми да миришат само на сапун и бебе, но всъщност е невъзможно.
Не, защото не се къпят, а защото пораснаха.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт