"приятели" - предатели - как се държите с тях

  • 3 689
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Не мога да простя на една семейна двойка, с които дълги години бяхме в една компания и които се пишеха "приятели" (всъщност той и мъжа ми бяха приятели от деца). Опитвам се да простя, но не става.
Опитват се да ни разделят с мъжа ми, да настроят общи приятели против мен, както се опитаха и да ни провалят сватбата, защото са решили, че трябва да "предпазят" мъжа ми от мен и че му мислят "доброто", което за тях означава той да не е с мен. Те са от типа хора, които единствени знаят кое е правилно, никой друг не може да има по-различно мнение и винаги трябва да се налагат.
Само като се сетя за тях и ми се повдига, сега предстои много официално събитие, на което няма как да не се засечем и то става дума за период от няколко часа да сме на едно място ....Плаша се, че могат да спретнат някое изпълнение и не знам как бих реагирала. Не мога да се преборя със себе си, понякога си представям как ги пребивам - буквално  Tired ........
Как да не ме тормозят образите на тези отровни хора и как да се държа на това събитие, особено ако има провокации, не ми е ясно, помагайте ....

Последна редакция: сб, 14 авг 2010, 12:15 от Ahim_sa

# 1
  • Мнения: 4 916
От написаното оставам с впечатлението, че не са просто предатели, а направо врагове.
С предателите е лесно - можеш да им простиш, но да не връщаш старите отношения на добронамереност и доверие.
С враговете... ми или игнор, или война.

# 2
  • Мнения: 89
От написаното оставам с впечатлението, че не са просто предатели, а направо врагове.
С предателите е лесно - можеш да им простиш, но да не връщаш старите отношения на добронамереност и доверие.
С враговете... ми или игнор, или война.

Права си, има разлика между хора, които извършват целенасочени подривни действия и такива, които са направили някаква издънка еднократно...В конкретния случай няма и помен от разкайване и т.н., дори напротив ....Игнор се опитвам, но при засичане на едно място за повече време, се опасявам да не стане война ... Как се водят такива войни и кой "печели" обаче не ми е ясно  Tired.....
Благодаря ти за подкрепата   bouquet.

# 3
  • Мнения: 35 962
печелиш с игнориране на тези хора

# 4
  • Мнения: 52
Е, едно събиране ще преживееш сега, не е свършекът на света Wink. Но  се постарай да не показваш ни най-малък интерес към тези особи, с други думи дръж се на висота и ги игнорирай. Ако се опитат да подхвърлят нещо или да направят нещо пред всички, накарай ги да изглеждат идиоти в очите на другите. Не знам как точно, но ти ги познаваш и ще се справиш.  Peace А иначе най-вероятно се пукат от злоба към теб и мъжа ти за нещо, такова поведение е типично за завистливи хора. Тъй че горе главата и не се втелявай.  Peace

# 5
  • Мнения: 18
Усмихвай се през цялото време общувай с хората все едно, че те не са там. Аз бих те посъветвала ако злобата им все пак надделее и се опитат да те провокират по някакъв начин не им се давай просто замълчи и се усмихни. Постъпи  разумно и не се излагай да им отговаряш и да падаш по ниско от тях.

# 6
  • Мнения: 7
Мъжът ти на какво мнение ?
Ако мъжът ти е зад теб, не виждам защо да се тровиш с подобни индивиди.
Аз не бих.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
От така описаната ситуация, освен игнор, не виждам друга възможна стратегия.

# 8
  • Мнения: 7 914
Бих им казала право в очите, че знам мнението им за мен и затова не виждам смисъл да контактуваме.
Т.е. да се правят, че не ме познават, както и аз тях. Flutter

# 9
  • Мнения: 1 473
Явно ти е обидно и болно от отношението на тези хора, нормално е. Но ако  целта на тези хора е да те нараняват и да те унижават, значи в никакъв случай не трябва да показваш, че са успели, колкото и да ти е болно и обидно от тяхното отношение.Не им давай повод за злорадство.
 
Мъжът ти ако е с теб, трябва да прекрати контакта си с тези хора и даже здрасти да не казва, още по-малко ако здрасти-то е само към него, а и ти си там и не те поздравяват демонстративно.
Ако мъжът ти реши да говори с тях, в никакъв скучай да не споменава, че на теб ти е обидно, от отношението, което имат към теб.

Запазваш хладнокръвие, правиш се, че не те интересува тяхното отношение и най-важното забавляваш се, все едно те не съсъществуват на събитието.

# 10
  • Мнения: 323
Хубава тема,ше я следя с интерес.

# 11
  • Мнения: 2 401
Шута в гъза, как. И стават (правиш ги) невидими.

# 12
  • Мнения: 2 673
В най-добрия случай мъжът първо игнорира такива "приятели". Така жената ще си остане тази, на която той гласува доверие...И това го намирам за нормално. Тя не обръща въобще внимание на въпросните...
 
В най-гнусния случай мъжлето си вярва на дружките, слушка ги, те успешно му въртят мозъка с простотиите, злобата и завистта си, от което жената е двойно потърпевша. Веднъж обидена от "приятелите" и стократно по-наранена от "мъжа" си... На никой не го пожелавам Sick

Аз лично напълно игнорирам такива хора. Пожелавам им успешно въргаляне в собствените им лайййй...... Flutter

# 13
  • Мнения: 211
Теглиш 1 голяма черна черта, за "доброжелателите на мъжът ти" и си живееш щастливо с любимия!

.....И стават (правиш ги) невидими.

# 14
  • Мнения: 116
Ами зависи за какво предателство става въпрос.Като твоето не ми се е случвало.Имам обаче предателки жени-държа ги близо,за да са ми под око.

Общи условия

Активация на акаунт