Куче без каишка

  • 11 661
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 710
Естествено, че има тъпи кучета.
До колкото знам, интелигентността на едно куче се измерва по броя на повторенията, след което разбира какво се иска от него.
Има кучета, които разбират и от 1 повторение, и други, които не разбират и след 100ното.
Тази скала едва ли има някакъв смисъл в кучешкия свят, но за човешкия има.

Много завиждам на тия стопани, които са си научили кучетата да са като роботчета - стои пред магазина чинно, няма нужда от каишка, не проявяват никаква индивидуалност, не лаят, не посягат да се запознават и дори не взимат салам от непознат -
не знам как става тоя номер, но съм сигурна, че цената на това да го направиш такова е потискане, в което не виждам никаква царственост. Резултатът е впечатляващ, обаче. Моето куче ако може ще се хвърли и на Круела Девил да й се радва ...

# 46
  • Мнения: 73
Момичета,няма грозни и тъпи кучета.
Кучето е олицетворение на стопанина си.
Не е вярно . Доказано е , че има породи които са не толкова интелигентни колкото други  Peace

И сред не толкова интелигентните се отнася точно английския булдог. Освен да спии да точи лиги по цял ден нищо друго не прави. Намерила кого точно да сочи като пример за умно куче. Laughing

За външния вид също може да се поспори. На теб ти харесват дебели и сбръчкани, на други малки и пухкави. Въпрос на вкус.

# 47
  • Мнения: 73
Цитат
Много завиждам на тия стопани, които са си научили кучетата да са като роботчета - стои пред магазина чинно, няма нужда от каишка, не проявяват никаква индивидуалност, не лаят, не посягат да се запознават и дори не взимат салам от непознат -
не знам как става тоя номер, но съм сигурна, че цената на това да го направиш такова е потискане, в което не виждам никаква царственост. Резултатът е впечатляващ, обаче. Моето куче ако може ще се хвърли и на Круела Девил да й се радва ...

Това може да стане с голяма умна порода специално обучавани, кучета водачи и прочие... Нашите дребосъци е абсурдно да ги научиш  да стоят когато около него се разхождат куп дразнители.

# 48
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Кучето изисква много повече грижи от едно дете и възпитанието му започва още от бебешка възраст,след отделяне от майката.
Така ,че колко ще е интелигентно си зависи от собственика.
Посочете ми порода,която не подлежи на дресировка,аз не съм запозната.

# 49
  • Мнения: 73
Кучето изисква много повече грижи от едно дете и възпитанието му започва още от бебешка възраст,след отделяне от майката.
Така ,че колко ще е интелигетно си зависи от собственика.
Посочете ми порода,която не подлежи на дресировка,аз не съм запозната.

Всяка порода подлежи в различна степен. Има един чудесен документален филм на Анимал планет -DOGS 101. Там всяка порода е оценявана по няколко критерия:

адаптивност
здраве
нужда от грижи за козината, груминг
възможности за обучение и дресировка
дружелюбие с малки деца


Ето я малтийската болонка, може да се убедите, тя е квалифицирана като умна и лесно дресируема. Но не се препоръчва за семейства с малки деца.


http://animal.discovery.com/videos/dogs-101-maltese.html

# 50
  • Мнения: 5 710
Едва ли има порода, която не подлежи на дресировка.  Особено, ако по каишката тече ток, например.
Но доколкото помня на далматинците хич не им е лесно да усвоят нещо или да се подчиняват.
Ето например тук има класиране на породи кучета, според което интелигентността е  функция на
подчинението на 1ва команда и разбиране на нови команди
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Intelligence_of_Dogs
Породите са класирани в групи, като пудела до колкото виждам е в първата група:–)

Съгласна съм, че можеш да имаш и най-интелигентното куче ( като предразположеност), но ако не работиш с него едва ли ще разбереш това. От др. страна съседа може да притежава най-тъпата порода "Афганска хрътка" ( виждам, че е в дъното на тази класификация) , но ако работи с кучето си търпеливо, нищо чудно да постигне чудеса.

# 51
  • Мнения: 4 668
Естествено, че има тъпи кучета.
До колкото знам, интелигентността на едно куче се измерва по броя на повторенията, след което разбира какво се иска от него.
Има кучета, които разбират и от 1 повторение, и други, които не разбират и след 100ното.
Тази скала едва ли има някакъв смисъл в кучешкия свят, но за човешкия има.

Много точно си го казала  Peace

Аз съм имала болонка / като дете / , после пекинез ... гледани са по еднакъв начин със сегашния булдог .
Болонката беше най - тъпа , честно . Пекинеза беше кротък и послушен , но също не блестеше с особен интелект .
Сегашната девойка просто ме изуми с послушността и подчинението си , без да е обучавана специално и без да са и прилагани специални методи .

# 52
  • Мнения: 73
Послушание и подчинение не е равносилно на интелект. И моя мопс е адски послушен и с дни наред не му се чува гласа, но това съвсем не значи че е супер-умен. Най-умните кучета като правило са с буен характер.

Ето го английския булдог- труден за дресировка.

http://animal.discovery.com/videos/dogs-101-english-bulldog.html

# 53
  • Мнения: 73
И според таблицата за интелигентност е трети от края. Laughing  Joy


Lowest Degree of Working/Obedience Intelligence
Understanding of New Commands: 80 to 100 repetitions or more.
Obey First Command: 25% of the time or worse.


69.Bullmastiff
70.Shih Tzu
71.Basset Hound
72.Mastiff
73.Beagle
74.Pekingese
75.Bloodhound
76.Borzoi
77.Chow Chow
78.Bulldog
79.Basenji
80.Afghan Hound


Мойто на 57 място Simple Smile не е толкова зле. Но по-тъпо от твойто Пепинка е трудно да се намери. Laughing

# 54
  • Мнения: 5 710
Ами според тази точно класификация, за която говоря има връзка.
Освен това, много ми хареса ето това : Dog trainers, owners, and researchers have as much difficulty agreeing on a method for testing canine intelligence as they do for human intelligence.

Да не говорим , че самото понятие 'дресировка' директно препраща именно към подчинение и послушание.

# 55
  • Мнения: 73
Хахаха Бишон Фризе е на 45-то място.  Joy

Пепинка, със самолет да я гониш, не можеш да я догониш. hahaha

# 56
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Моя тибетски шпаньол(тоест повече наподобява хин и пекинез,защо са ги регистрирали тази порода към шпаньолите през 1983 година нямам обяснение) го няма в списъка. Sad

# 57
  • Мнения: 5 710
А моето пък изобщо го няма в списъка, защото е безпородно  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 73
Моя тибетски шпаньол(тоест повече наподобява хин и пекинез,защо са ги регистрирали тази порода към шпаньолите през 1983 година нямам обяснение) го няма в списъка. Sad

Има го на 46-то място.  Wink

# 59
  • Мнения: 25 610
Послушание и подчинение не е равносилно на интелект.

Точно така е. Но човекът, като самопровъзгласил се за цар на природата, счита за по-интелигентни тези същества, които по-безропотно му се подчиняват. По тази логика робите са най-интелигентните хора.  Laughing

А относно каишките, да не забравяме, че те гарантират не само безопасността на околните, но и тази на самото куче. Както и предпазват от увеличаване популацията на бездомните кучета.

Общи условия

Активация на акаунт