Турската кухня *4*

  • 220 038
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 934
Някой ще ми помогне ли със съвети за казан дибито   bouquet
Нямам оризово нишесте и не знам откъде да купя, с обикновеното не става ли  newsm78
Досега пудра захар не съм стопявала, особено пък в тава  newsm78

Скоро ще ходя в Турция и искам много да си купя комплект за гюлаач /май не го изписвам правилно/ Къде да го търся в Истанбул?

# 706
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Скоро ще ходя в Турция и искам много да си купя комплект за гюлаач /май не го изписвам правилно/ Къде да го търся в Истанбул?

Моите кори ( ако за кори питаш) са купувани от Мигрос (http://www.migros.com.tr/). Най-вероятно има по всички хранителни магазини.

# 707
  • Мнения: 22 867
Нямам оризово нишесте и не знам откъде да купя, с обикновеното не става ли  newsm78

В моята рецепта е оризово брашно, а такова можеш да си направиш, като смелиш ориз с кафемелачка.

# 708
  • Мнения: 6 243
Не съм сигурна дали ще има кори за гюллач по това време. Принципно ги има по Рамазан, а в края на месеца ги пускат с намаление, от което съдя, че е сезонна стока.

Иначе ги има в хранителните магазини.

# 709
  • Мнения: 4
оризово брашно има във фантастико

# 710
  • Мнения: 1 934
Мерси за отговорите.

То и нар не знам дали вече има ...

Между другото, на първа страница в темата няма рецепта за гюллач, някой дали не може да пусне?

Маги от Пловдив беше правила преди доста време и много апетитна снимка беше пуснала  Simple Smile

# 711
  • Мнения: 6 243
Кливия, не знам има ли нужда от рецепта. Корите се нареждат една по една в тава и всяка се наръсва с подсладено топло мляко. Тук - там могат да се сложат ядки. Отгоре - нар. Някои ароматизират млякото с ванилия, може с и нещо друго, ако искаш по-нестандартен вкус ... това е. То си казва иска ли още мляко или е достатъчно, защото корите омекват веднага. Трябва да е сочно, но да не плува.

# 712
  • Мнения: 1 934
А тия вълшебни кори имат ли еквивалент на бг пазара  Wink

# 713
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Тц.Те са оризови кори, нямаме практика някак си тук да усвояваме ориза под такава форма. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 894
А тия вълшебни кори имат ли еквивалент на бг пазара  Wink
http://kitaiskistoki-lius.com/details.php?itemid=119

Обаче в  София е

# 715
  • Мнения: 22 867
А тия вълшебни кори имат ли еквивалент на бг пазара  Wink
http://kitaiskistoki-lius.com/details.php?itemid=119

Обаче в  София е

И на други места се продават, освен в китайски магазини, в магазините за здравословни храни, магазини " Здраве за вас", в магазин за диетични и диабетични храни, от тоя тип, в такива търсете.

# 716
  • Мнения: 11 747
И на мен ми се завъртя в главата, че има оризови кори в БГ. Никога не съм купувала, ама съфорумки са правили разни неща.

# 717
  • Мнения: 1 934
Аааа, сетих се.

Това са едни много фини, прозрачни, готвят китайски работи с тях. Може би ще успея да ги намеря в магазин пза здравословно хранене  Peace

# 718
  • Мнения: 6 243
Много ви моля, другарки, не бъркайте двата щата!

Ползвала съм и едните, и другите... не са вазаимозаменяеми. И в този случай, както и при други ситуации в тоя живот, размерът (в случая дебелината) имат голямо значение.  Mr. Green

Всъщност някой от писалите по-горе има ли лични впечатления, та така смело ги препоръчва? Или аз съм твърде претенциозна?

# 719
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Не си. Аз гюллач с китайствените кори не бих правила. С тях се правят пролетните рулца, ако не греша, все пак не в кулинарията ми е силата, но категорично се различават от гюллачените кори.

Общи условия

Активация на акаунт