Чужди езици

  • 12 375
  • 182
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Ако трябва да избирате сега, какви чужди езици бихте учили? Защо?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Чуждите езици са ми изключителна слабост, макар единственият език, който да владея на отлично ниво, да е английският. Confused

   Изучавала съм испански и немски – първият ми се видя доста лесничък и приятен за учене, но така и не задълбочих.

   Естествено, никога не е късно, а и съм едва малко над 25, така че няма какво да се кахъря, че съм пропуснала възможности все още. Wink

   Ако говорим в сферата на мечтите, обаче, бих желала да науча японски или някой скандинавски език (всичките ми допадат). Heart Eyes

# 2
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Същите като преди - английски и френски, плюс испански. Защото ми харесват. Peace

Арабският също ме влече. Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 38 490
Холандски и японски искам да науча. Просто ми харесват, а и могат да ми влязат в употреба.
Трябва да си опресня испанския и руския.
С английския работя непрекъснато.

# 4
  • Мнения: 9 652
Бих учила някой по-екзотичен език. Японски, китайски, някой от арабските езици, някой от скандинавските езици. Нещо коренно различно от английски, немски, френски и руски.

А защо - защото виждам по-добри шансове за развитие, знаейки нещо, което малко хора на моя територия знаят.  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 38 490
В момента по контактните центрове много се търсят по-интересни езици и умирам, че не ги знам.
Даже един португалски.

# 6
  • Мнения: 10 687
Към езиците, които знам - английски, италиански и руски  - бих учила португалски. Защо ли? Харесва ми  Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Темата я пуснах за да си ориентирам детето. Седмокласничка е и иска да учи в езикова. Английски. Аз добавям и руски. От там натам-не можем да подредим езиците. Confused По важност. Sunglasses
Тя иска да учи азиатски езици, но във Варна няма такава езикова.
Ох, Акаша, от известно време съм луднала по една арабска песен. Последно простирах с танцова стъпка, а моят ме бъзика: ми те може и да псуват, докато пеят. С гугъл преводача е пародия, та още не съм се отказала някой да ми каже какво пеят. Grinning

# 8
  • Мнения: 10 687
За дете - китайски е добра перспектива  Peace

# 9
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Стейси,
Скрит текст:
би ли ми дала лик към нея, моля! Hug

# 10
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Поста беше за предишната тема, но заради Цвети го изтрих и поствам тук.

Случка: Ще обслужваме рускоговорящ клиент - комуникация за сега по имейл. 3 секретарки, коя от коя по-по най. Обаче, от поколението след 85 - руски не чували. Обяснявам колко е лесен и почти като бг. Четат, говоря им - все едно на китайски.   newsm78
Та, така- гледаш накъде духа вятъра.
Малката сега ще учи корейски - обяснявам да се насочи към китайския, обаче....не! Не и звучал толкова благозвучно.  Joy  Няма да и чупя хатъра, де.

Френския ми беше мечта от едно време, но...заради французите се отказах от него.
Сега се мъча на дърти години с италианския, защото често ходим там и ми се ще да си поръчам вечеря като хората. ooooh!

Ако въпросът е за след 7-ми клас - само не английски.  Това е най-лесния език и се научава даже и в школа. 5г "бъхтене" заслужават по-сложните. Peace Лично мнение, но и доказано.
Все пак, аз бих заложила на самото училище.  Ако вече в него има избор и на езици....

# 11
  • Мнения: 2 224
Ами английският е задължителен. Руският също се търси в сферата на туризма. Какъвто и език да знае човек, все си е от полза. Доколкото знам голям плюс е владеенето на арабски или китайски. За бг незнам дали е така.
Стейси, коя е песничката, умирам за арабска музика.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 282
Синът ми е в осми клас и учи японски. За мен беше лек шок като ми каза, че това иска, цялата година се чудех и маех дали да отстъпя. Сега съм доволна, че го направих - той е страшно щастлив, събрали са се там само деца, които изрично това са искали и са много амбицирани и те, и учителите им.
Иначе моята теория за училище след 7 клас е - търсете средата - който и език да се учи, всеки е богатство плюс, че действително не знаеш след години какво ще се котира. Средата обаче, в която детето ще прекара тези доста критични години, е много по-важна от конкретния език.
Когато сина ми ми сервира желаното си училище, търсих като гламава отзиви, познати, родители, завършили там - за да се ориентирам в каква среда се учи. Чух само положителни отзиви и това наклони везните. Гледайте училището, директора, учителите, децата, средния успех след 11 клас - не толкова езика.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Виждам как се справят с руския младите-никак. Даже предпочитат на английски да заговорят клиентите ни, или да ме извикат за помощ. Но аз съм го учила в училище, някога, разбирам го.
И аз мисля за някой екзотичен език. Дъщеря ми си е избрала( китайски, корейски), но това ще стане с курсове по-натам.
А за средното образование?

Акаша, ето я песента.  Grinning За какво пеят, такива усмихнати и щастливи.
Скрит текст:

# 14
  • Мнения: 2 465
Бих учила някой по-екзотичен език. Японски, китайски, някой от арабските езици, някой от скандинавските езици. Нещо коренно различно от английски, немски, френски и руски.

Ice Queen, би ли уточнила какво разбираш под "някой от арабските езици". Аз защо си мисля, че арабският език е един?

От гледна точка на авторката на темата вероятно китайският е наистина с перспектива. Всеки език е богатство. Една инженерка например сподели, че според нея френският е много тачен и ценен в бранша поради огромните строителни проекти на територията на бившите френски колонии. Зависи и какво ще учи детето по-натам, ако изобщо е наясно с това на този етап от живота си.

Общи условия

Активация на акаунт