Япония

  • 252 168
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 1
Здравейте, съжалявам ако е разисквано по-напред в темата. Интересува ме как стоят нещата с детските градини в Япония? Какви са таксите? Каква им е системата? И още как може да се намери работа в Япония чужденец, ако не се намира там? Или все още има резерви от тяхната страна към чужденци. Знаете ли каква е процедурата, или сайтове или агенции за подбор на персонал?

Аз съм силно впечатлена от Япония и мисля да потърся колкото мога информация. Много се радвам за тази тема и мисля да я прочета до край. Може би там не е така лесно просто човек да отиде и да започне отначало. То къде ли е? Но все пак културата е коренно различна. Ако имам възможност бих отишла на екскурзия, макар и да не е най-евтиното удоволствие.

# 1 051
  • Мнения: 398
Здравейте, отдавна не съм писала.
Днес търсейки да намеря нови филми за Япония в ютуб попаднах на късо документално филме за гората на самоубийците в Япония. Настръхнах докато го гледам, много тъжно, че толкова хора завършват там. Предполагам това не е приятна тема и за самите японци. Всичко е започнало, когато семейства са оставяли там най-старите членове от семействата си, а сега пред гората има коли които никой не е потърсил години... Но си стоят там както са оставени. Няма да сложа тук линк, защото имаше и неприятни меко казано гледки.

Аз съвсем наскоро питах група японци(4-5 човека) за тази гора, но нито един от тях не я знаеше.И аз съм гледала клипчето и от там я знам.Бяха доста млади на по около 20 години, може и от това да е.

# 1 052
  • Мнения: 1 224
И аз за пръв път чувам за тази гора. Едва ли мого японци знаят за нея, било то стари или млади.

lidia7 не е лесно да се емигрира в Япония, но не е невъзможно. Определени специалисти се търсят, но първо трябва да си в страната. Един от най-лесните варианти е да се дойде тук на специализация или обучение.
Детски градини има много и добре уредени, таксите са според дохода, но не надхвърлят 200 евро на месец. Има целодневни градини за работещи майки, трябва ти документ от работодателя с вписано работно време, подаваш го в кметството по местоживеене.

# 1 053
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Според мен знаят - гората е на второ място в света (след мост в Сан Франциско) и е до Токио. Наричат я още "Море от дървета". Просто японците са много деликатни, горди и това едва ли им е приятна тема. Годишно там намират около 100 души, има патрули които обикалят, за да намират останки, а ако срещнат човек - да го разубедят. Много тъжна гора, много ...

Хайде нещо по-весело!... Тъй като сега чета книга за древен Китай, където гадаели бъдещето на детето по лицето или походката, ако е проходило, се зачудих имат ли японците някакъв обичай когото детето прохожда? Всеки ли може да си позволи добро здравеопазване?

# 1 054
  • Мнения: 1 540
Здравейте, момичета! Страхотна тема с много информация сте изписали, поздравления   bouquet Аз все още я чета и съм запленена от Япония. Възникна възможност да кандидатствам по една програма за обучение в Япония за 1 година. Когато ме изберат (трябва да мислим положително  Laughing), смятам да отидем цялото семейство - със съпруга и дъщеря ми. Стипендията е 242 000 йени на месец. Мислите ли, че е достатъчно за трима ни (доколкото разбрах става въпрос за Осака)? Възможно ли е мъжът ми да си намери някаква работа (знае английски, но не на много добро ниво)? За детските градини прочетох, че трябва документ от работодател - а от университет върши ли работа?

# 1 055
  • Мнения: 25
Самурайке, момичето за което ти писах в момента е в Япония на някакъв езиков курс в Осака за месец по покана на Японското правителство. Избрана е само тя като най-добрата от най-добрите: поне така са и казали  и, че владее перфектно езика и дори говори на някакъв диалект, на който говорят в Осака. Посетила е Токио, Киото, Хирошима и още два града. Дълго се любувахме на снимките , които праща  с нейната майка. Знам, че ще научи много още за страната, защото тя непрекъснато чете и обича да учи.

# 1 056
  • Мнения: 1 224
Според мен знаят - гората е на второ място в света (след мост в Сан Франциско) и е до Токио.

Ами мостът е в центъра на Сан Франциско, покрая му са наредени стотици чивтове с обувки на скочили от него, винаги има разни активисти с плакати раубеждаващи самоубийците, води се отдавна кампания да се сложи предпазна ограда, но въпреки това най-младия смоубил се там е на 5 годинки, а най-възрастният - на 75.  Ама ако питаш някой американец за "моста на самоубийците" едва ли ще знае подробности.
За прохождането не знам, има обичай при навършване на 3, 5 и 7 години на детето - ходи се на храм, снимат се за спомен. Всеки има достъп до добро здравеопазване, можеш да посетиш желан от теб специалист без да се налага да минаваш през личен лекар, чакане и записване. Всички имат медицинска застраховка покриваща 70% от разходите, по желание и от някои фирми правят и допълнително медицинско застраховане за оставащите 30%.

Стипендията е 242 000 йени на месец. Мислите ли, че е достатъчно за трима ни (доколкото разбрах става въпрос за Осака)? Възможно ли е мъжът ми да си намери някаква работа (знае английски, но не на много добро ниво)? За детските градини прочетох, че трябва документ от работодател - а от университет върши ли работа?

Парите са достатъчни за трима ви, особенно ако нямате претенции към жилището. За една година ще се сместите и в две стаи и кухня, предполагам. Стипендията не се брои за доход, съответно градината на детенце ще е безплатна (или с минимална такса), за полудневна градина не трябва документ от работодател, за целодневна - може и от универитет, няма проблем. С не много добър английски и само за една година мъжът ти би си намерил работа трудно  newsm78 а и да намери нещо ще е в кухнята на някой МакДонълдс почасово. Според мен по-полезно би му било да се запише на безплатен курс по японски към общината (има ги насякъде), да се грижи за покупкие и детенцето и да работи върху английския си. В случай че ви хареса и решите да останете още ще му е много от полза. Ако ли пък не - ще ви останат приятни спомени без излищен стрес за дето и цялото семействио. Успех и да се обадите като пристигнете  Wink нали мислим позитивно!

369258 Браво на момичето!!!

# 1 057
  • Мнения: 1 540
Самурайка, благодаря за информацията Hug

Темата е страхотна, чета я с интерес. Дано и аз да мога да напиша нещо от собствен опит в Япония   bouquet

# 1 058
  • Мнения: 0
Zdraveite ima  li nqkoi ,koito da ima poveche informaciq za fondaciq Kiril i Metodii za specializaciqta v Qponiq trydni li sa izpitite i na kakvo trqbva da se nablegne i  ako te odobrqt  moje li da zamina sus semeistvoto  si  ako deto mi e na 2g Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 17:36 от jenitoJ

# 1 059
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Zdravei te ima  li nqkoi koito da ima poveche imformaciq za fondaciq Kirel i Metodi za specializanciqta v Qponiq trudnili sa izpitite i na kakvo trabva da se nablegne i  ako odobrut mojeli da se zamine sus semistvoto mi ako deto mi e na 2g Simple Smile
Преди да тръгнеш към Япония научи български език.

# 1 060
  • Мнения: 0
Съжалявам за грешките ,но в бързината и заради малката клавиатура на телефон съм ги допуснала.
И благодаря за вниманието. Simple Smile

# 1 061
  • Мнения: 44
jenitoJ, има изпит по английски, който според мен е лесен. След това идва по-трудната част. Но най-добре е да отидеш и да питаш на място. Ще ти дадат минал тест и ще ти разяснат какво точно да направиш. Трябва да си намериш унверситет, в който има твоята специалност, да си провериш дати на приемане и т.н. Темата която ще развиваш трябва да е на англисйки.
Стипендията за 3-ма е недостаъчна. Ние с мъжа и детето също искаме да ходим, но тя стига за един човек и това е.

Ето официалния сайт на монбукагакушо, стипендията с която работи фондацията(държавна японска):

http://www.studyjapan.go.jp/en/toj/toj0301e.html


А аз искам да попитам shark, ако е удобно разбира се, къде я дават таз стипедия, защото е двойно на държавната.






# 1 062
  • Мнения: 1 224
Сатори много вярно е отговорила. Нивото на англйският тест е виско като за средно образователно ниво, но по-лесен от ниво фиология. Ако успееш да намериш провинциален университет е по-добре . Стипендията е еднаква, но животът е по-евтин в маките градове, отколкото в Токио, Осака, Нагоя или Кобе. А и там имат по-малко чуждестранни студенти, т.е. шанса е мааалко по-висок. Но малко.

Има начини и семейство да отиде и да се оправи с една стипендия, има и такива случаи, но е идивидуално, завси от много неща и в крайна сметка задължително се минава през това единият да замине сам и другите да го последват след време.

Тук дават по-високи стипендии :
http://www.jsps.go.jp/english/

# 1 063
  • Мнения: 2 786
Чета темата понякога, но наскоро се запознах с едно японско семейство тук и ще ви чета още по-усърдно.  Mr. Green Винаги усмихнати и приветливи, говорят норвежки с удивително странен акцент и при поздравяване и за довиждане правят един много лек поклон с главата, едва забележим. Усещам се, че като си казваме здравей и чао, и аз започнах да правя този поклон заедно с тях, неволно.  Laughing

# 1 064
  • Мнения: 44
Почна преди няколко дни, но има чудесни неща, които си заслужават да се видят Simple Smile

23-те Дните на японската култура в България


http://www.bg.emb-japan.go.jp/bg/downloads/Days_23_program.pdf

Общи условия

Активация на акаунт