Аз откраднах, но даже не се усетих....А вие?

  • 35 395
  • 297
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте всички!
Седях си и се сетих че веднъж два пъти, случайно, ама наистина случайно ми се случи да открадна...Да, знам че щом е било повече от веднъж може да не се счита за случайност, но си беше newsm03
Първия път бях на разходка в мола...влязох в аптеката за да купувам нещо и на излизане реших да си взема една "брошура", както винаги правя. Да ама брошурата се оказа маска за очи на стойност 15 лева! Ако ви кажа че съм я върнала много ще излъжа! Усетих се какво съм направила след около стотина метра, но от срам ли, от що ли не се върнах! Много се двоумях дали да се върна! Беше ме страх и да не са се усетили, да не ме "погне" охраната, заобикалях аптеката през цялото време! Че дори и следващите 5-6 посещения в мола гледах да не минавам покрай нея...
Втория случай беше в един друг голям магазин (уж добре пазят, човек като знае че без да иска си е гепил нещо може да се изкуши да си открадне и нарочно  Wink ) Та там пазарих разни нещица, и едното от тях не съм го извадила от коша на бебешката количка! Платих си всичко, натоварих отново кошчето, тръгнах си спокойно! Прибрах се у дома, разтоварих, подредих по шкафовете всичко, вкл. и откраднатата вещ (подплънки за кърмачки ) и след около 1-2 час се усетих че тях не съм ги изваждала за да ги маркират....
хем ме беше срам от постъпката ми, хем и още и още като си спомня ме избива на смях....Деца не крадете, а мама сама краде  Joy Joy Joy

На Вас нещо подобно случвало ли се е

# 1
  • София
  • Мнения: 1 344
Ми,честно казано,не!Мене ме е шубе много,в крайна сметка всеки магазин има аларми,как не е изпискала при теб,незнам...!

# 2
  • София
  • Мнения: 38 489
Щом си всела подплънки за кърмачки, значи кърмиш.
А старо форумско правило е, че мозъкът изтича заедно с кърмата.
Така че ти е простено.
А що се отнася до шоплифтинга  - големите магазини са го отчели като определен процент.
Аз понякога как се изкушавам от разни дребни джвъджки /те са без аларми/! Blush

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
За втория случай как да е, но първия си е жива кражба. Трябвало е да се върнеш и да си платиш. Срам не срам ... и да ти се скарат виновна си, ще търпиш.
Преди месец на морето се случи да пазаруваме от Пикадили в един варненски мол. И аз като теб слагах нещата в коша на количката. Платихме и си тръгнахме. Като взехме да сгъваме обаче коричката на паркинга намерихме една опаковка от две млека Данонино, които явно бях пропуснала да изкарам и съответно да платя. Мъжът ми се върна до магазина и после ми каза че продавачката била изненадана и му казала че при нея за пръв път някой се връща да си плати нещо забравено.
Нали деца възпитаваме, а и да не са децата не е редно.

# 4
  • Мнения: 50
На мен ми се е случвало два пъти.Първият в голям магазин за дрехи.Купих си нещо,вече не помня точно какво,отивам на касата там ми закрепят и бонче за дрехата,аз я взимам и тръгвам.Нито плащам,нито касиерката ми търси пари.Отвън вече се усетих,но не се върнах. Mr. GreenВторият път си купувам цигари и виждам че ми връщат 10лв.повече,но си затраях.Беше ми интересно усещането,как ще се почуствам. Twisted Evil

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Вторият път си купувам цигари и виждам че ми връщат 10лв.повече,но си затраях.Беше ми интересно усещането,как ще се почуствам. Twisted Evil

А замисли ли се, как ще се чуства
продавачката ако това й е надницата за целия ден ???
Твоето си е умишлена кражба.
Да видя, че ми връщат повече и да си затрая ... абсурд  Naughty

# 6
  • Мнения: 22
На мен ми се е случвало два пъти.Първият в голям магазин за дрехи.Купих си нещо,вече не помня точно какво,отивам на касата там ми закрепят и бонче за дрехата,аз я взимам и тръгвам.Нито плащам,нито касиерката ми търси пари.Отвън вече се усетих,но не се върнах. Mr. GreenВторият път си купувам цигари и виждам че ми връщат 10лв.повече,но си затраях.Беше ми интересно усещането,как ще се почуствам. Twisted Evil
И мен скоро ми върнаха повече пари в един магазин ама веднага казах, аз очаквах да има едно благодаря поне, а тя взе парите и даже не ме погледна...после ме хвана яд че съм ги върнала...Май ми е харесало да крада  Joy Joy

А иначе наистина и аз се учудих как алармата не изписка, случвало ми се е пред мен хора в този магазин да им пиука даже за нещо тяхно...абе луда работа, поне съм спокойна че не съм само аз Simple Smile

# 7
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
На мен пък веднъж ми върнаха 5 лв в повече, казах на касиерката и тя беше много шокирана  Mr. Green Благодари ми към 10 пъти и каза, че за пръв път някой си признава..  Grinning

# 8
  • Мнения: 22
Вторият път си купувам цигари и виждам че ми връщат 10лв.повече,но си затраях.Беше ми интересно усещането,как ще се почуствам. Twisted Evil

А замисли ли се, как ще се чуства
продавачката ако това й е надницата за целия ден ???
Твоето си е умишлена кражба.
Да видя, че ми връщат повече и да си затрая ... абсурд  Naughty
Да така е! И аз следващия път (ама то няма да има такъв сигурно) в същия магазин, със същата продавачка ще зи замълча..... newsm53

# 9
  • Мнения: 1 335
И ние с мъжа ми веднъж си тръгнахме с една изтривалка в повече...

# 10
  • Мнения: 50
Вторият път си купувам цигари и виждам че ми връщат 10лв.повече,но си затраях.Беше ми интересно усещането,как ще се почуствам. Twisted Evil

А замисли ли се, как ще се чуства
продавачката ако това й е надницата за целия ден ???
Твоето си е умишлена кражба.
Да видя, че ми връщат повече и да си затрая ... абсурд  Naughty
А така,четете ми морал Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 2 241
Откраднах от един супермаркет в Рим  Blush
Напълно неволно.
Историята: с приятелката, с която бяхме там, влизаме да си напазаруваме. Тя държи кошницата с покупките, а аз държа в ръката си телефона, калъфа за очилата и портфейла си.Минавам през щанда с козметиката и се сещам, че нямаме клечки за уши и взимам едни, като си ги държа в ръката. Продължаваме да пазаруваме, взимам в другата си ръка и бутилка Мартини. В крайна сметка отиваме на касата, аз оставям Мартинито, вадим и останалите неща от кошницата, обаче понеже в другата си ръка държа телефона, калъфа за очилата, портфейла и клечките изобщо не се усещам, че в държа и клечките за уши.  Mr. Green
Видях ги чак на няколко пресечки по-надолу, след като реших да си сложа очилата.  Laughing
Изобщо не съм се усетила какво е станало. Просто заедно с другите неща в ръцете ми съм забравила да ги сложа...
Сега се бъзикаме с "откраднатите клечки за уши от Рим".
Вярно, 85 цента струваха, но все пак... Доста неудобно се почувствах  Crazy

# 12
  • Мнения: 5 228
Преди няколко месеца влязохме с дъщеря ми в Дженезис в Скай сити. Тя си хареса една фигурка-конче, а аз разглеждах, така и не харесах нищо и излязохме. След няколко метра детето се усети, че още държи кончето и не сме го платили. Върнахме се в магазина и го платихме, а кокошките-продавачки така лошо ме гледаха, все едно съм извършила обир. Направо ме хвана яд, че не го отмъкнахме.

# 13
  • Мнения: 690
Веднъж забравих да си платя обяда в едно ресторантче. След две изминати пресечки, се върнах на бегом и се разплатих. Embarassed

# 14
  • Мнения: 26
На мен ми се е случвало два пъти.
Единият път купуваме с мъжа ми глинен сач за подарък с поставка от Метро, заедно с други неща. Като отидохме в къщи, поглеждам фактурата и виждам, че касиерката е маркирала само глинената плоча, без подложката. Еми затраяхме си  Blush.
А последният път беше като пазарувах с количката с децата и купувах къси чорапи 2 кутийки. Отивам си в къщи, в торбата само една кутийка, в касовата бележка също една. Реших, че втората се е замотала и е останала на касата. На другия ден я открих в количката и помолих касиерката да си я таксува и нея.
Малко двоен стандарт  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт