Съкратена лятна ваканция

  • 16 049
  • 393
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Да голяма логика -като е студено зимата ще почиват повече и ще дремят като патки в къщи,а по големите ще линкат по интернет-клубове,пак ще са на топло де.А през топлото лято нека се мъчат в жегите и да учат,да учат,нали ще стават професори!
Това предложение от родители ................ама те май съвсем са изтрещЯли!

И защо аджеба за сметка на децата трябва да се правят икономии?Изобщо не ми дреме откъде общината или училището ще намери пари за отопление,мен някой пита ли ме откъде намирам пари,но не го правя за сметка на децата си.

# 16
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Айде ..не са ги претоплили..по цял ден стоим с якетата и шубите...а държавните учреждения се късат от жега... моля ви се...Каквито и икономии да се мислят са за сметка на децата ,не за сметка на чиновника, на чиновника винаги му  е добре....
И какво мислите ще правят 1 месец през зимата вкъщи....оффффф....аман от промени, промени, все нещо променят и все повече затъваме....

# 17
  • Мнения: 654
По тази тема искам референдум Mr. Green
С тъжни очи дъщеря ми пита-Мамо,ти нали не си съгласна?

# 18
  • Мнения: 212
Да голяма логика -като е студено зимата ще почиват повече и ще дремят като патки в къщи,а по големите ще линкат по интернет-клубове,пак ще са на топло де.А през топлото лято нека се мъчат в жегите и да учат,да учат,нали ще стават професори!
Това предложение от родители ................ама те май съвсем са изтрещЯли!

И защо аджеба за сметка на децата трябва да се правят икономии?Изобщо не ми дреме откъде общината или училището ще намери пари за отопление,мен някой пита ли ме откъде намирам пари,но не го правя за сметка на децата си.
Кви интернет клубове,всеки има комп вкъщи.Зимата не се отлепват от тия компютри,щото на вън е клинч,могат да "пият кафе" и виртуално.
Лятото е съвсем различно. То е за забавление,а не да киснеш в училище,щото няма кой да те гледа(тва за по-малките).
Изобщо,като раждаш дете мислиш дали можеш да го гледаш,а не да чакаш да тръгне на даскало,за да се отървеш от грижите за него.
Ясно ми е,че хората работят,ама това е прекалено. Да натоварваш детето си за сметка на твоето свободно време.
Тотален егоизъм от страна на родители и учебна система.

# 19
  • Мнения: 22

 Кви интернет клубове,всеки има комп вкъщи.Зимата не се отлепват от тия компютри,щото на вън е клинч,могат да "пият кафе" и виртуално.
Лятото е съвсем различно. То е за забавление,а не да киснеш в училище,щото няма кой да те гледа(тва за по-малките).
Изобщо,като раждаш дете мислиш дали можеш да го гледаш,а не да чакаш да тръгне на даскало,за да се отървеш от грижите за него.
Ясно ми е,че хората работят,ама това е прекалено. Да натоварваш детето си за сметка на твоето свободно време.
Тотален егоизъм от страна на родители и учебна система.


  bouquet Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Ваканцията трябва да бъде такава каквато винаги е била,
но искам да попитам най-разпалените тук, особено Hass,
кой им гледа децата, когато са 3 месеца във ваканция.
Детето ми още е на детска градина и месеца в който
не работи, правим невъобразими схеми между роднините
с отпуски и болнични.
От сега се втрисам, когато ще тръгне на училище и ще идват ваканциите  ooooh!

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите ги гледат бабите и не ме бърка датата на тръгване на училище.
Това е уточнение, защото аз съм от тия, които не са твърдо против и си мислят, че нищо няма да им стане на децата, ако тръгнат на 1ви септември.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
А когато няма баби на разположение,
а няма и средства за гледачки, какво правим тогава ???
Направо не ми се мисли след 2 години  ooooh!

# 23
  • Мнения: 46 573
Е то по тази логика - да учат целогодишно?  Rolling Eyes
Детето е ангажимент, който сме поели и как ще се справим си е лично наша работа, не на училището.

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Джул, разбирам ви. Но съм съгласна с Никол, че това не може да е аргумент - "Защото няма кой да ни гледа децата". Който ги е гледал от 30 май до 1 септември, той ще ги погледа още 15 дни.
По-стабилен е икономическия аргумент - за спестените пари за гориво. Но пък тези спестени пари да се върнат пак в училищата, за подобряване на базата.

# 25
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз съм ходила на училище от 1 септември. Няма нищо страшно.
Има логика да се учи от по-рано, а между ваканциите за Коледа и Великден да има още една. Или самите те да са по-дълги.

Ама прочетохте ли статията или просто така... Като брой дни за почивка на децата промяна няма да има.

 Peaceу, ако тези 15 дена се обособят да кажем в междусрочна ваканция.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има логика и аз нямам нищо против.
И без това всяка зима губят точно толкова в грипни ваканции, тъкмо ще им направят по-голяма зимната почивка и ще пестят от отопление, а родителите от пари за лекарства.

# 27
  • Мнения: 1 479
Във време, в което бабите и дядовците на настоящите ученици са все още на работа и няма кой да ги гледа през дългата ваканция трябва да се помисли за варианти как да бъдат ангажирани децата и да се осигури някакво занимание за тях. Според мен по този въпрос ще трябва да се мисли, защото проблема ще става все по-осезаем. Дали да се съкрати ваканцията или да се помислят алтернативи това не мога да преценя, но трябва да се търсят варианти.
 PeaceТази дьржава да обьрне внимание на тези,които работим:родители+работещи баби и дядовци.Това ни е проблем за ДГ в момента,а после идва Училището. WhistlingКакви са тези отпуски по 3 месеца бе?Пьрво взимат пари от Дьржавата за платен год.отпуск+пари от незаконен труд по време на този отпуск. #2gunfire

Последна редакция: нд, 29 авг 2010, 18:08 от dannyangel

# 28
  • Мнения: 599
Абсолютно против съм.
Моето дете цяло лято си е ангажирано с тренировки, така че не бездейства.
А най-малко ме е грижа за икономиите на общината. Да си икономиса от друго(не е като да няма от какво), а не от децата.

# 29
  • Мнения: 804
Споменах интернет-клубове,защото в по малките градове,макар да имат компютри,децата се събират в тези клубове,а там могат да киснат и цял ден.

А когато няма баби на разположение,
а няма и средства за гледачки, какво правим тогава ???
Направо не ми се мисли след 2 години  ooooh!
Спокойно и аз съм в същото положение,нямам на кого да разчитам,още повече бабите са в други и то далечни градове.Но се справяме с мъжа ми.Рано Ви е още за училище,радвайте се на детството още.

Общи условия

Активация на акаунт