Оформяне на питки и тестени изделия - стъпка по стъпка......

  • 432 644
  • 474
  •   1
Отговори
# 435
# 436
  • Мнения: 378
Наистина много красиво!

# 437
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Привет, да се включа и аз в тази хубава тема с едно въпросче. Как оформяте "фитилите". Мъчих се и с обикновено тесто и с козуначено ... нищо не става. Първо топче ли е, как го издърпвате равномерно  newsm78 На мен или ми се къса, или стане ту дебело ту тънко, и дебелата част при печенето се подува много грозно ...  Rolling Eyes

# 438
  • Мнения: 14
Запис и от мен. Аз за нищо не ставам в кухнята, но обожавам хубави питки. Дано прихвана нещо от таланта ви докато ви чета.

# 439
  • Мнения: 22 867
Привет, да се включа и аз в тази хубава тема с едно въпросче. Как оформяте "фитилите". Мъчих се и с обикновено тесто и с козуначено ... нищо не става. Първо топче ли е, как го издърпвате равномерно  newsm78 На мен или ми се къса, или стане ту дебело ту тънко, и дебелата част при печенето се подува много грозно ...  Rolling Eyes

радос, пробвай на първо време да премериш еднакви по-тегло парчета тесто, внимателно да ги направиш на еднакви по дължина фитили. Правя го с ръце, като търкалям фитила с длани, разтягайки го, докато се оформи. Горе-долу така, не намирам подходяща снимка, на тая попаднах в нета:

После сплиташ.

Ето и друг начин (снимките пак са от нета):
Скрит текст:
Топчетата трябва да са равни, като навиеш рулцата, оформяш крайчетата както ти трябват - изтънени и заострени, заоблени.... и плетеш.
         
 

# 440
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ПРи разтеглянето трябва ли да си намазниш ръцете? Втория начин ми изглежда лесен, може би него ще пробвам, поне ще станат равномерно дебели. Втасало тесто ли сплитате, или направо след омесването  newsm78

# 441
  • Мнения: 148
Зависи.Някои теста са със едно втасване и тях оформям веднага след замесване. Други са със две ,тях след първото втасване.

# 442
  • Мнения: 22 867
Да, както е написала ditsan, зависи. Аз най-често не втасвам по два пъти, замесвам тестото, оформям, оставям да втаса, мажа с яйце и пека. Това за хляб, пита, тутманици и подобни. Ако е козунак, вече е по-различно. Ръцете с нищо не мажа, ако тестото ми лепка, просто поръсвам с малко брашно и търкалям с длани фитила. Всъщност не го тегля, при търкалянето той си се разтегля, като раздалечавам ръцете........как го обяснявам само, дано ме разбереш.... Embarassed При козунак може и с намаслени ръце да го правиш. Изобщо, пробвай, с малко практика ще ти се получи, не е голяма философия. Peace    bouquet

Не можах да се стърпя, както търсех видео за оформяне на фитили, попаднах на позната питка, на Alyona е. В рукия сайт е представена като пирог с плънка. newsm78 Не знам как е станало, но снимките са точно нейните. Peace Всъщност пропусната е снимката с 4-те топки тесто. Явно не е намерено обяснение на четвъртата за какво е. Laughing

Последна редакция: сб, 05 апр 2014, 00:26 от labrex

# 443
  • Мнения: 25
Пуу, първа  Mr. Green
 
 
 
 
По идея на Лабрекс  Heart Eyes

Може ли рецепта  Hug

# 444
  • Мнения: 22 867

bebka, ето рецептата: ХЛЯБ "КУХАРКИНА КОРОНА" /Короната на готвачката/, но можеш да използваш и твое тесто. Peace

# 445
  • Мнения: 25
Много Благодаря   bouquet  На 10 ще се пробвам да я направя че имаме празник с моя мъж  Simple Smile Темата ви е страхотна чета ви с голям интерес   bouquet Hug обичам да правя различни неща  Heart Eyes

# 446
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте всички! Прекрасна тема открих при вас, където всеки може да открие полезна информация   bouquet. Четох различни рецепти за тесто за декорации на питки в интернет, но опита си е друго нещо. Ще съм ви благодарна, ако ми кажете как да направя тесто за декорация  Hug

# 447
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Само запис Embarassed

# 448
  • Мнения: 378
Здравейте всички! Прекрасна тема открих при вас, където всеки може да открие полезна информация   bouquet. Четох различни рецепти за тесто за декорации на питки в интернет, но опита си е друго нещо. Ще съм ви благодарна, ако ми кажете как да направя тесто за декорация  Hug
Може да ги направиш само с вода и брашно, формичките ще станат твърдички, ще са само за красота   bouquet

# 449
  • Варна
  • Мнения: 306
miriana86, а в този случай ще бъдат ли бели(поне такъв цвят съм виждала по снимки)?

Общи условия

Активация на акаунт