Отговори
# 30
  • Мнения: 7
Здравейте момичета-кокичета!

За бодитата - твърдо съм за тези, които предлагате. Наистина за новородено е много по удобно да са с копчета отпред или тип "прегърни ме". Онези, които се промушват през главата много трудно се обличат на малко човече - 3-4 кг.

За количките и това колко ще ги използваме - ние със сина ми ( той също е роден декември ) използвахме количка до 1г и 6 м. След това детето си ходи само и така хубавичко се изморява....та после да поспим  както трябва. Но това е индивидуално....моето момче се кефи да ходи и не иска количка....еее разбира се не прекаляваме с разстоянията.

Мен обаче ме вълнува една друга тема. СТВОЛОВИТЕ КЛЕТКИ. Аз много съм се навила да съхраним стволови клетки. Мисля другата седмица да се срещнем с Cryo Save. Но малко се притеснявам....да не излязат някакви мошеници....преди няколко години много се писа за далаверите в тази сфера. Сега вече има много информация....доста хора го правят...но пък е и много скъпо удоволствие. Но когато става въпрос за здравето на децата...човек е склонен на всичко.
Та има ли други майчета, които имат намерения да съхранят стволови клетки, или вече са сключили договори, с кои фирми...и тн. Пишете мнението си, ще ми бъде полезно да чуя всякакви становища и да обменим информация...благодаря предварително

# 31
  • Мнения: 83
Хайде и аз да се запиша в новата темичка.
Момичета тези бодита са много интересни аз имам само от тези дето се обличат през главата ще си потърся да си взема няколко.
dobra и аз винаги върху ританките слагах чорапи  Simple Smile все мислех че му е студено и накрая един ден повръщахме защото се бяхме претоплили.
А за това колко комплекта бодита,ританки и гащиризони ще ни трябват първоначално все си мисля че си зависи от бебо има някой бебета дето много повръщат и колкото и комплекти да имаш все не стигат аз лично в началото мисля че по 5броя от всичко ще стигне но това си е мое мнение разбира се.

# 32
  • Мнения: 12
Запис и от мен  newsm18

# 33
  • Мнения: 1
Запис и благодаря за темичката  newsm10

# 34
  • Мнения: 34
Запис и от мен Hug Hug Hug

Относно дрешките аз ще отбера каквтоо ми хареса от племенника понеже сме купували много яки дрешки за него,и ако нещо не ми стигне ще си го купя Peace Peace Peace сайта ми хареса само мъжо трябва да види как се поръчва от него,всичко е на супер цени Hug Hug Hug

augustas Аз много се замислих,но разбрах че е с абонамент от по 4000-5000лв което определено не по моя джоб така че ще си останем без стволови клетки,но определено съм  за ако може човек да си го позволи не се знае кога ще потрябват,дано да не се налага де Whistling

# 35
  • Мнения: 12
Айде да се запиша и аз.
Относно дрешките и аз ще отбера от племенника каквото има и от една приятелка, пък каквото остане ще си го купим,но определено се замислям за тези бодита тип "прегърни ме" и май ще си купя и такива.
Искам да ви питам кое е по-добре дървено креватче или кошарка?

# 36
  • Мнения: 55
Здравейте момичета-кокичета!

За бодитата - твърдо съм за тези, които предлагате. Наистина за новородено е много по удобно да са с копчета отпред или тип "прегърни ме". Онези, които се промушват през главата много трудно се обличат на малко човече - 3-4 кг.

За количките и това колко ще ги използваме - ние със сина ми ( той също е роден декември ) използвахме количка до 1г и 6 м. След това детето си ходи само и така хубавичко се изморява....та после да поспим  както трябва. Но това е индивидуално....моето момче се кефи да ходи и не иска количка....еее разбира се не прекаляваме с разстоянията.

Мен обаче ме вълнува една друга тема. СТВОЛОВИТЕ КЛЕТКИ. Аз много съм се навила да съхраним стволови клетки. Мисля другата седмица да се срещнем с Cryo Save. Но малко се притеснявам....да не излязат някакви мошеници....преди няколко години много се писа за далаверите в тази сфера. Сега вече има много информация....доста хора го правят...но пък е и много скъпо удоволствие. Но когато става въпрос за здравето на децата...човек е склонен на всичко.
Та има ли други майчета, които имат намерения да съхранят стволови клетки, или вече са сключили договори, с кои фирми...и тн. Пишете мнението си, ще ми бъде полезно да чуя всякакви становища и да обменим информация...благодаря предварително

Здравей Augustas Wink И мен ме вълнува от известно време темата за стволовите клетки. Аз бях 100% решена да отделим тези не малко пари и да запазим. Проверих някои опции и също се спрях на Cryo Save. Не мисля, че са мошеници, все пак това е най-голямата европейска компания в тази сфера. Но все пак идва въпроса доколко е сигурно съхранението, дори и на 2 независими места... И то за период от 10-15-20 години... При нас таткото е по-скоро против... и на него му звучи малко като измама, малко несигурно. Разбира се ако си реша, ще си постигна моето, но и аз започнах да обмислям по-задълбочено.

Другото, което е от лекар научих малко повече и после се зачетох по темата, но на английски. Тези клетки не са панацея, за жалост. Оказва се, че ако не дай Бог, детенце се разболее от някакви видове левкемия, напр., тези неговите си стволови клетки, не биха могли да помогнат в голям процент от случаите. Не ми се коментира още на какви болести не може да се помогне, да не пишем лоши неща в темата... И да се молим всичко да е наред с бебчетата! Но всичко това ме замисли доколко има смисъл. Засега обаче, и аз съм повече ЗА. И ще продължа да се интересувам от темата. ще обменяме инфо със сигурност.

Лека вечер, момичета Wink

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Исках да ви попитам дали мислите да взимате бебефони,нека и настоящите майки да дадат някаква гледна точка,ако имат.
Също като markochka ,и аз се интересувам за кой тип легълце да бъде.Изключително много ме влечат тези сгъваемите на 2 нива с плота за повиване.Само не знам за тях нужни ли са отделно да се закупи матрак или не?
А сега в МЕТРО пускат оферта бебешко легло кошара на бертони + бебефони с адаптер за 120 лв.

# 38
  • Мнения: 83
За леглата аз моя син го гледах в тези кошари за игра дето се водят те са на 2 нива като е малко бебето и после като порасне те си се продават с дюшечета и ги има в различни големини,бях доволна от него защото са със мрежешти стени и детето не се удряше а за другите трябва да се купят допълнителни едни възглавнички продават се по магазините а и са по високи и децата по късно започват да ги прескачат това също е удобство.Нашето за съжаление беше от тези по малките и бързо му омаля след това взех едно дървено с решетки от една приятелка и ми се налагаше до леглото да слагам нещо меко защото той все се катереше по него и падаше така че сега ще взема от по големите кошари за игра за да го използвам по дълго време.
За бебефоните аз нямах със сина ми но не ми и трябваше детската ми се намира точно до кухнята и веднага го чувах щом заплаче,но ако ви е по голям апартамента по добре да имате на една приятелка детето така и се беше стреснало,сложила го да спи и отишла да готви то се събудило и доста време е плакало и после не искаше да стой без нея и за минута така че вместо да се травмират децата по добре да имаш бебефон.

# 39
  • Мнения: 844
записче  Blush

# 40
  • Мнения: 58
Честита ви нова тема!
За стволовите клетки - съм ЗА, но с  Naughty и с  newsm78 Още дори не съм го обсъдила с моя дори, има нещо мътно май с тези клетки....Калина,ако е вярно това,което пишат, ще се замислим.При нас парите не са проблем, но да се дадат за нещо, в което не сме сигурни или не вярваме напълно....от друга страна тези пари на фона на това,което се изхарчи по тоя апартамент, са нищо.
Бебефони-ще взема със сигурност. апратамента е голям ,а и да не притичвам да видя ми какво прави, ми заспало ли е, ми събудило ли се е.?

Да ви питам- има ли разлика в това,което се изследва на втора и на трета ФМ? 2-та е между 19-23г.с и се гледат вътр. орани и ....и... А на Третата какво се гледа? Има ли смисъл да се прави ако не се е правила втората?

# 41
  • Мнения: 1
Добрутро Rolling Eyes

Темата за бебефоните ме вълнува и мен. Ние няма да сме в голям апартамент(тепърва ще се местим) , но често ще съм самичка с бебо и най-много ме интересува дали у-вото мога да го вземам в банята . Не знам дали има смисъл да взимаме такава джаджа само за едната баня newsm78

За стволовите клетки- мноого анти настроени сме Naughty


Приятен ден  bouquet


# 42
  • Мнения: 20
Добро утро! Интересни теми прочетох по-горе  newsm78. И мен ме вълнува кошарка ли да избера или дървено легълце - решетките отпред малко не ми допадат...вярно са за предпазване ама са си решетки...ако има легълца с добра големина и стабилност срещу преобръщане /нали бебчетата ни ще растат!/. Обмислям да е такова, още повече, че е на нива и в началото, докато детенцето е малко удобството за нас ще е голямо. За щерката имахме дървено легло и имах два комплекта странични предпазители с връзки, за да не се удря, но хитрушката се завираше под тях и пак се удряше и трябваше общо взето да я наблюдавам непрекъснато...и двата вида легла си имат предимства и недостатъци - ако е дървено с решетки започват да се набират и да се хващат за решетките - това било много полезно за бебечетата според специалистите...
Аз и каката ще сме бейбифоните  Laughingако все пак ми потрябва ще си взема, за да съм по-спокойна.
На 1 и 2-ра ФМ се наблюдава всичко, което е възможно да се види според съответните седмици на бебенцето. Лично аз ще ходя и на 3-та, защото така съм си решила, а и на този 4Д се вижда как се храни бебето / кръвотока от плацента към бебе/ сърцето, мозъка и всичко др. с по-големи подробности; измененията, които може да настъпят...за мен това са достатъчно неща, които си заслужават, за да се възползвам от този вид наблюдение, макар и платено.
Вчера разглеждах доста неща за бебета в различни онлайн магазини - български. Ако някоя мама има опит и е поръчвала и е доволна да сподели за коректни търговци - толкова хубави неща има за бебета, как ще се удържам, не знам Rolling Eyes
Днес съм решила да напазарувам някои от нещата от списъка за родилния дом за мен. Зная, че е рано, но каката ме изненада в 32 седмица - изтекоха ми водите - и не бях подготвена за нищо. PraynigМоля се този път бебчо да си изчака момента и да не бърза!
Това е от мен! Сред Вас се чувствам страхотно! Благодаря много, че Ви има  Hug Hug Hug
Лек, слънчев и безпроблемен ден!

# 43
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен,
По повод легълцата ние решихме да е дървено от типа дето стават и на юношеско,да се надявам че няма да сбъркаме.Иначе вече имам доста дрешки,онзи ден кумата ме зареди понеже нейния бонбон е на 9 месеца и всичко което вече не се ползва е в къщи.Но и новички дрешки ще си купя все пак си ми е мерак.
За покупките за родилното се посъветвах с една от септемврийките,ако някоя мама от СФ ще ражда в Шейново да знае че ще и трябват:
"За бебето нищо не ти трябва, всичко дават в болницата. В деня на изписването само трябва да ти донесат дрешките и одеалцето за изписването, както и твоите дрехи за изписването.
Иначе си вземи чехли (по-добре джапанки), кърпи, колкото ти трябват (там не дават), чаша, вилица, лъжица , нож. Превръзки (има за родилки, вършат чудесна работа, особено първите дни), ако искаш лигнин, гащи си вземи (има и еднократни или обикновени по-големи за да не протичаш), пакет памперси (от малките пакети) и пакет мокри кърпички за бебето. Мажеш да си вземеш малко пакетче мокри кърпички и за теб, все за нещо ще ти послужат. Вземи си, ако имаш помпа за цедене и подплънки за кърма, добре е и да имаш сутиен. Това е при вариант, че ти слезне кърмата още в болницата. Можеш да си вземеш и крем за зърна - Лансинох (не трябва да се измива) или Гармастан ( този се мие преди кърмене). Нощници не ти трябват, тъй като там дават. Друго не се сещам засега. "
Извинете ме за дългия пост но мисля ще  е в полза.
Хубав ден от мен.

# 44
  • Мнения: 329
Добро утро, мами-сладурани!
Събудих се рано съботно, защото принцесата ми беше седнала на пикочния мехур Grinning
Днес ще ходим на вилата на едни приятели.

Да споделя и аз опита си по обсъжданите теми.
Ние ще замразим стволови клетки в Крио Сейв. Така направихме и с баткото. От всичко, което прочетох те ми се сториха най-надеждни когато раждах преди 1 година и 9 месеца. Сега има и други добри варианти. Така или иначе цената при всички е подобна и за съжаление доста висока. Наясно сме, че има много въпросителни около това колко е сигурно, че биха могли да помогнат и точно за какви болести, но смятаме, че ако има дори минимален шанс някой ден да помогнат на децата ни трябва да го направим.
За мен единствения аргумент против замразяването на стволови клетки е твърде непосилната цена за много млади семейства в България.
Иначе, разбира се, че се надявам никога да не се налага да се уверявам в целебната им сила.

За бебефоните - миналия път взехме видео бебефон на Чико, който струваше цяло състояние. Затова пък нищо не струваше като качество. Почти никога не съм го ползвала освен да се забавлявам да гледам бебето докато спи в другата стая, а когато бяхме на почивка и наистина ми трябваше все правеше някакви смущения и не работеше добре. Според мен за вкъщи е абсолютно ненужна вещ.
Не така стои въпросът обаче ако пътувате често и отсядате на различни места, където може да се наложи да оставите бебето на по-голямо разстояние докато спи например. По тази причина преди няколко месеца взех дигитален бебефон на Авент. Ние имаме вила на 80 км от София и лятото ходим там почти всеки уикенд за да може малкия да тича и да се забавлява на воля. бебефонът ми върши прекрасна работа когато той спи на втория етаж, а ние сме на първия или в двора.
На тези, които решат да купуват бебефон препоръчвам дигитален. При аналоговите, ако имате и други може да се смесват сигналите с близки бебефони и да чувате всички бебета наоколо не само вашето.

За леглото - ние купихме и двата варианта. Имаме дървено с решетки, които аз много държах да се свалят, защото доближих легълцето със свалена решетка от едната страна до нашата спалня. При кърменето е много удобно, защото беб е на една ръка разстояние и не се налага да ставаш и да го вдигаш. Същото е и като се разбужда и плаче през нощта, гушкаш с едно движение. Истината е, че звучи добре, но не сме се възползвали дълго от това удобство, защото Макси спи между нас на спалнята и изобщо не иска да чуе за леглото си  Grinning Ще опитаме да приучим малката бебка да спи в това креватче, но да видим дали тя има същите планове  Laughing
Сгъваемата кошара сме ползвали винаги на вилата и когато пътуваме. Много са удобни. Особено в началото на горното ниво. Не се налага да се навеждаш чак толкова.

Брей, пак стана цял ферман. Hug на всички и прекрасни почивни дни с много слънце в душите ви пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт