Моля за съвет относно кръвното налягане през бременността

  • 19 195
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 501
Maggie_magg , ясно , може би си попаднала и на добра марка не знам какъв е точно , но на свекърва ми също уж беше добър , точен и след няколко месеца започна да дава такива стойности , че дори да нямаш кръвно ще го вдигнеш. На мъжа ми показваше все 160/100 и подобни , на мен все 80/50 и някакви такива. Като го измери майка ми с нейния си апарат на мъжа ми беше 120/78 , а моето май 130/80 , защото нали имам страх от мерене и винаги го изкарва малко височко Grinning. Но ръчния апарат до сега никога не ми е показвал нормална стойност, все някакви шантави. Мислехме , че мъжа ми има високо кръвно , бяхме се шашнали , а той човека си бил добре ама апарата не е Twisted Evil.

# 16
  • Мнения: 47
Мами искам и аз да ви питам по повод мен, тук повече се споменава за високото кръвно, а аз искам да чуя и нещичко за ниското Simple Smile Аз съм с нормално кръвно, откакто съм бременна обаче е станало ниско. Рядко го меря, но винаги е около 90-60; а понякога дори приближавам границите. Чувствам се непрекъснато отпаднала, ям доста сладко, но това не помага много. Днес излязох на пазар до близкия магазин и доста гадничко ми причерня там. Помня, че се подпрях на една стена, заглъхнаха ми ушите, взе да става тъмно и в следващия момент се усетих как като пияна крача към изхода да ме духне малко вятърът. Следващия преглед при гинеколога ми е чак на 28-ми и се чудя да чакам ли чак до тогава или да припкам още утре... Има ли някой, на когото вече се е случвало нещо подобно?

# 17
  • Мнения: 3 497
Марви, аз бях така и с двете ми бременности.
За съжаление червеното вино при теб е противопоказно предвид положението, в което си.
Важно е да не събираш граници. Докато дойде време за лекар -
Гладай да не се изправяш рязко от спокойно положение, винаги първо раздвижи тялото, крайниците и задължително направи едно-две леки кръгчета с врата!
Когато се почувстваш замаяна, не се хващай някъде, а направо седни, ако можеш. Сядала съм насред тротоара, но не ми пука - по-добре така, отколкото да паднеш изведнъж.
Спане! Здраво спане! Ако не почиваш достатъчно, още повече ще ти се вие свят.
И повече разходки! То последните два реда важат за всяка здрава бременна, де Grinning


виж и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257807

# 18
  • Мнения: 5 877
В петия месец рядко се проявява прееклампсия, но с тези промени е добре да следиш. Ако беше в седми и нататък, веднага бих ти препоръчала изследване на албумина в урината, както и да те питам за подуване.
В петия... не знам.
Но тъй като аз съм с прекарана прееклампсия и висок риск от повтаряне, опитвам се да чета каквото мога по въпроса. Твърде малко се знае за тази болест, освен че при първо раждане рискът е 4-5%, при второ е по-нисък, ако не си карала първия път; ако си карала, става висок.
Прави ми впечатление, че повечето от жените, които са я прекарали, принципно имат ниско кръвно, 90 на 60. Моят случай също е такъв.

# 19
  • Мнения: 613
МарВи, и аз съм със същия проблем като твоя-ниско кръвно!Като сега по време на бремеността ми пада още повече.Вчера например ми беше нещо гадно,премерих го- 89/58  пулс 112 Shocked ясно от какво ми беше гадно.Започнах да пия много течности/хубаво е да са подсладени/ и гледах да се движа повече.Днес вече съм ОК,но продължавам с течностите.М8У другото не е правилно да се спи много при този проблем,защото от много спане кръвното пада още повече и става порочен кръг.Напротив трябва да се тонизират кръвоносните съдове с чести и леки разходки /продължителните имат обратния ефект/
Другото което е,че кръвното пада много след хранене,затова е хубаво да се хапва по малко,ако трябва начесто!То и без друго това си е правилния начин на хранене! Peace

# 20
  • Мнения: 47
Права си Ира2, и аз се усетих, че колкото повече се залежавам, по-трудно ми става да се изправя после. Друг е и въпросът, че съм ужасно злояда, а сега като забременях станах още по-злояда, вече и месото не ми понася и само на най-честите плодове и зеленчуци карам. Потрес! Simple Smile Ще поискам другият път при доктори някакви витамини за подсилване, въпреки, че за сега кръвните ми изследвания са добри... В кой месец си ти?

# 21
  • Мнения: 613
МарВи,в 4ти месец съм,а имам и лентичка Peace Аз пък съм точно обратното на теб,все съм гладна и ми се яде от всичко Heart EyesДобре е освен плодовете и заланчуците,да хапваш още и месо,сирене,кашкавал,мляко,яйца.На бебо са му необходими белтъци,за правилно формиране! PeaceВитамините могат да ти увеличат апетита,така,че не е лошо да взимаш! Peace

# 22
  • Мнения: 3 497
Имах предвид да няма недоспиване. Ако не се е наспал човек с ниско кръвно, още повече му се вие свят. Peace

# 23
  • Мнения: 47
Дааа, видях ти лентичката! Ама и аз съм един заплес, хихи! Ооо, сиренце и мляко обожавам! Их, че се подсетих ще ходя да си забъркам едно мляко с какао за лека нощ food010

# 24
  • Мнения: 3 497
С риск да ме нападнете Embarassed, щом изследванията са добри, не прекалявайте с изкуствените витамини. В смисъл не ги пийте през цялата бременност - ако наистина нямам апетит, бих взимала десет дни в месеца, двайсет почивка. Но пък плодовете и зеленчуците дават всичко почти, малко яйца, ядки, чаша мляко и...всичко е наред. Алергизират, а и отнемат част от естествения калций...Някои образуват урати из органите при злоупотреба.
(две листенца магданоз ви осигуряват например дневната доза витамин С)

# 25
  • Мнения: 4 589
На мен един доктор, който е практикувал в САЩ, бил е тук завеждаш на детската клиника ми каза, че е задължително да се приемат витамини по време на бременността, защото за съжаление вече не можем да си набавим достатъчно витамини и минерали от плодовете и зеленчуците.

# 26
  • Мнения: 3 497
рискувам да оборя. Не  е точно така. Да не говорим за фолирането на брашното за хляб!  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 47
На път съм да забия темата в друга посока, но за стандартите на САЩ, наистина ядат пластмасови зеленчуци.. тук все още има шанс да си намериш истински... В сезона де Simple Smile Попадала съм на баби, които продават продукцията си и честно казано ги предпочитам Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 497
Да, така е, права си.
Но е безумие да добавят фолиева киселина в брашното за хляба с цел превенция на гръбначните малформации у бременните Shocked

# 29
  • Мнения: 44
Здравейте момичета,

записвам се да следя темата и отивам да си купя спешно апарат за измерване на кръвно налягане. В 4тия месец съм и досега не съм го мерила, но имам страшно главоболие и четейки темата се съмнявам дали не е породено от високо кръвно. Дори ми се случи да ме боли нон стоп цяла седмица. Сега от три дни пак се събуждам с болки и ме мъчат по цял ден. Някоя от вас имала ли е подобни симптоми?

Общи условия

Активация на акаунт