Моля за съвет!!!! памперс през ноща

  • 16 893
  • 134
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Случва се и през деня да забрави, че й се пишка, и да изпусне няколко капчици, преди да каже, което все още ми се струва за нормално. Или не е? newsm78

Напълно нормално е!
Обикновено усещат, че им се пишка, но не желаят да спрат играта. И когато леко си намокрят бельото сигнализират, че им се пишка.

# 31
  • Мнения: 782
Добре де, не ви ли притеснява запаряването... особено при момчетата  Rolling Eyes Памперс до 3г примерно бих преглътнала, ма 4-5  Crazy Ще чакате да стане и да ви каже "Мамо, махни го, вече не ми е удобен!?"

# 32
  • Мнения: 4 335
Синьт ми все още е с нощен памперс.Вьпреки,че не го иска и е голяма борба да го сложим ,сутрин винаги е мокьр.Пие много течности,не сьм и не бих го ограничила.Когато е готов,тогава ще го махна.

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имам две деца. И двете спяха нощем с памперс до точно пет години.
С първото имах някои притеснения и опитах много неща, но нищо не ставаше и го оставих сам да се откаже. С второто бях спокойна и изобщо не съм я тормозила.
Не се препоръчва нощното събуждане по няколко причини - първата най-важна за мен е, че се нарушава съня на детето и е възможно да се появи нервност заради лошия сън; втората е, че така се изгражда навик пикочният мехур да не задържа до сутринта, а да се изпразва по-рано, което не е целта все пак; трето - най-много да си спестите един памперс, макар че не е гаранция, няма да се научи детето, няма да има желания ефект.
Течности - аз не бих си лишила децата от вода, който иска да пробва, но не това е причината и не съм сигурна в ефекта, който се цели.
До пет години е нормално, чувала съм го от много места, след това вече може да се мисли за проблем.

# 34
  • Мнения: 5 940
Синът ми махна дневния памперс на две години и два месеца. Но още спи с памперс. Според мен нито буденето, нито махането му през през нощта помага / това не съм го пробвала, но в детската се опитаха и да го будят, и спи без памперс, без никакъв ефект, после се отказаха от буденето, осъзнаха, че го разстройват и му пречат на съня/. А лишаването от течности  въобще не означава, че детето се е научило да се контролира.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 225
Моят син спа с памперс нощем до  четири и половина, сух памперс за това време не видях, но и големите почнаха да му стискат и го махнахме, първите нощи имаше 2-3 инцидента, въпреки, че го изпишквах...после  го дигах да пишка към 1 като лягах и нямаше произшествия, 3 месеца по-късно на морето и след това при баба му стана ясно, че няма нужда вече и да го будим и си спи вече съвсем сух и спокоен.

По принцип аз не намирам проблем когато човек има нужда нощем да пишка ако разбира се не е повече от 1-2 пъти. И аз и мъжът ми и много други възръстни стават нощем да пишкат....не виждам защо от децата се очаква друго....
Така че пробвайте докато още е топло - буди детето за начало....пък после - или ще спре да се напишква или само ще си създаде навика да става и да ходи до тоалетна/гърне.

# 36
  • Мнения: 503
Аз сигурно съм от по-старомодните, но не си представям детето ми да говори разбираемо, да ходи добре, да се развива нормално и да е с памперси, все едно е малко бебе, пък било и само за през нощта. Това за 5-годишната възраст просто ми изглежда абсурдно. Преди време дори памперс на 2-годишна възраст ми изглеждаше странно, но като видях, че повечето родители учат децата на гърне между 2 и 3, реших да не коментирам. Но все имам чувствтото, че усвояването на тези хигиенни навици става по-трудно с всеки изминал месец (след като детето проходи, все пак трябва да може да се придвижи до гърнето). Като е бебче, то не е свикнало, че е нормално да е мокро, дори не му прави особено впечатление, че го слагаш на гърне, но след време като проходи, знае къде да отиде като му се пишка и така се е научило неусетно, все едно да го научиш да яде твърди храни - не чакаш само да ти ги поиска, защото може и до 5 години да чакаш. Но след като 2-3 години се подмокря системно в памперс, как да му обясниш после, че всъщност това не е нормалния начин, ами трябва да пишка в тоалетна/гърне?

# 37
  • Мнения: 24 467
Не си със старомодни разбирания. Просто не  правиш разлика между дневен памперс и нощно напикаване. Последното, както писах, няма нищо общо с първото и не се научава. Въпрос на специфика на организма е. Затова дадох линк към темата за нощното напикаване, за да се информират хората, които също не правят тази разлика. Нека не ти изглежда абсурдно, що се касае до нощното напикаване то може да  споходи човек и до пълнолетието му, независимо от усилията- негови, родителски и лекарски.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 225
Victory - напротив, на подходящата възръст става почти от раз...при едно малко дете изисква много повече усилия, факт е че чисто физиологически тялото озрява и може да задържа ако и пиш именно към 2-3 години, като ест е важен и психологически как е момента за детето.

# 39
  • Мнения: 782
Victory - напротив, на подходящата възръст става почти от раз...при едно малко дете изисква много повече усилия, факт е че чисто физиологически тялото озрява и може да задържа ако и пиш именно към 2-3 години, като ест е важен и психологически как е момента за детето.

Именно!

Judy, моля, стига навира тая тема за напикаването...само вкарваш излишни мисли в главите на майките  Stop Факт е, че има и такива случаи, знаем, но тук става въпрос за нещо различно  Peace

# 40
  • Мнения: 24 467
"Здравейте.Синът ми е на 3 години и 2 месеца и още е с памперс през ноща.Незнам как да го махна пробвах няколко пъти но той се напишква.Вече взех да се притяснявам да нямаме проблем.Досега не сме имали сух памперс на сутринта.Незнам какво да правя  Ще съм благодарна да споделите как успяхте с вашите дечица."

Кое е различното? Дете, което се изпуска нощем, но няма проблеми през деня си е чисто нощно напикаване. И как ще го "научите" да не се напикава, докато спи? Би ми било изключително интересно да науча, че вече има такива лечители. Знаете ли на колко хора ще се решат проблемите! Сигурно и за Спина бифида ще да е намерила някоя баба лек по селата.
Бих сложила засмяно емотиконче, ако не бе тъжно. Ако не сте били самите вие такова дете или нямате такова едва ли може да се разчита на емпатия. Това- защото се съмнявам да сте открили разрешение на този иначе често срещан проблем, който се превръща в тежък такъв за децата на по- голяма възраст. Особено като се изстъпани някой недоразбрал и започне да пита "Ама вие този тийн как не го научихте да ползва гърнето нощем?". Той, тийнът, и на училище ходи, примерно, по състезания и лагери и се чуди какво да прави именно поради наличието на този проблем. И да го дигате по 3 пъти на нощ и да го оставяте жаден от обяд до вечерта- проблемът няма да го решите. Ужас е, наистина. Чувала съм го от баби. Затова препоръчах на Виктори темата. Поне там пишат хора или изстрадали и/или запознати с проблема.
В темата има страници и линкове, каквито тук е безсмислено да се препечатват, цитират и преповтарят отново и отново. Мисълта и информацията никога не са излишни.

За научаването на гърнето има теми бол, тук жената пита за нощните проблеми. Страдащите от този проблем, дори в тийнейджърска възраст, отдавна са загърбили изпускането през деня. И е добре жената /авторката/ да се запознае от рано, т.к. е често срещано нещо, поне да не се притеснява излишно. Децата се лишават от благините на дневния памперс нейде между 1-2 години средно, но нощният понякога ги съпътства до 18 години /лично познат случай, роднина, както и други/.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 14:21 от Judy

# 41
  • София
  • Мнения: 44 225
да, ама става все още въпрос за едно доста малко дете, освен това - пробвах няколко пъти - нищо не значи...ето при нас трябваха 2-3 месеца например докато проможе да спи цяла нощ спокойно....общо взето да пробва с постоянстви 1месец поне...ако всяка нощ въпреки 1-2 будения детето се изпуска, може би тогава е редно да ес говори за проблем и т.н., ако спре да се напишква, ако се ограничи буденето до 1 път нощем....чак за драми и нощни напикавания надали иде реч...
(аз както писах също задължително ставам да пишкам нощем, не бих причислила това към нощно напикаване по никой начин Wink) въпроса е ако има нужда от такова ставане детето някак да дорасне момента когато само усеща, разбужда се и става...до тогава или памперс или помощ от родител просто му трябват.


Може би го вдига рано или изчаква повече и за това стават фалове(примерно).


От течности никога не бих лишавала детето, той и нощем понякога се буди да пие.

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Angel_Dust, а защо реши, че точно с буденето е най-удачният вариант?

# 43
  • Мнения: 24 467
Не разбирам нещо. Защо ви притеснява терминът "нощно напикаване"? Той е първо съвсем удачен- иде реч за напикаване през нощта, независимо от възрастта, когато през деня детето отдавна и стабилно има други навици. Второ- това не е диагноза, не е наименование на общо заболяване. За да се напикава нощем един човек причините могат да са изключително разнообразни- от физиологична особеност на организма до психически проблем /временен или с по- траен ефект/, както и недостигната степен на зрялост /също се упомена/. И човекът ще "узрее", ще му се затвори прешлен, ще му се реши психическият дискомфорт, като биде събуден нощем или какво? С буденето се предотвратява единствено мокрият чаршаф, нищо повече, т.е. то си е равносилно на памперса.
А е добре един родител да е запознат колкото се може по- рано с това, а не да се чуди какво е сторил и що не е, ако детето му продължи да се изпуска след 4 годишната си възраст, да речем.
Към авторката- нощният памперс е удачно да се махне едва когато поне месец бъде сух всяка вечер /редица лекари съм питала и редица статии съм чела, като бивше напикаващо се дете, човек с роднини с такъв проблем и едно дете, което се напикаваше нощем до 4 години/. Принципно най- често няколко месеца след махането на дневния се маха и нощния, но то е не защото трябва да се махне, а защото детето спира да се напикава, докато спи.

# 44
  • София
  • Мнения: 44 225
Angel_Dust, а защо реши, че точно с буденето е най-удачният вариант?

за нас беше...така че нищо не съм решила - просто предложение.
за мен будене е по-добре от напикано дете спящо мокро или будещо се ревящо и стресирано, чесе е напишкало, смяна дрехи, чаршафи, разбуждане и т.н.
Просто според мен каквото и да е с някакви бегли единични проби, надали ще стане.... трябва и мъничко поне постоянство в опитите.

Джуди, ами моето дете "узря" с будене нощем....така и така пък не може и вечно с памперси да спят нали....до кога е нормално да се чака? до 20 години?
ако е на психологична основа обаче...тогава е по-друго според мен....

Общи условия

Активация на акаунт