Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 73-та тема

  • 126 848
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 265
rossonera може ли да споделиш рецептата за прасковеното парфе.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Чудесни, както винаги!

Аз го ударих на ваканция и съвсем нищо не съм правила...

Роца,
страхотни неща! Скуонсът публикува ли го вече като рецепта - да не съм изпуснала?

felicidad,
тиквеният цвят от обикновени тикви ли е или нещо специално като сорт? Прекрасна снимка!

# 47
  • Мнения: 22 867

rossonera може ли да споделиш рецептата за прасковеното парфе.

rossonera , и аз на опашката!   bouquet

anisunshine , много апетитни кифлички!   bouquet

Доматени оладушки, много вкусни! Heart Eyes От настъргани домати, яйце, нарязани наситно маслини, рендосано сирене, босилек, магданоз, чер пипер, сол, бакпулвер, брашно и пресован чесън в половината от тях, но с чесъна се харесаха повече. Peace

# 48
  • Мнения: 398
Срам не срам и аз се записвам без снимка, че с тая камера ме е яд да гледам снимките после. Embarassed

# 49
  • Варна
  • Мнения: 522
Не съм изчела още старата темата а вие нова сте пуснали пък и среща сте си устройвали.
Ами и аз искам на среща Laughing

Довечера ще пусна снимки, че щраках по празниците.
Пепика благодаря за новата тема Hug

# 50
  • Мнения: 125
Момичета, помогнете да приготвя канелони  Praynig

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 602
Аз ги направих с доматен сос-след като ги напълних с кайма ги сложих в тавичка, залях с доматения сос, поръсих с кашкавал и ги запекох.Ето как изглеждаха.



Друг вариант е вместо доматен сос да ползваш бешамел.
Успех в готвенето.

# 52
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
rossonera може ли да споделиш рецептата за прасковеното парфе.

rossonera , и аз на опашката!   bouquet

viola2003, labrex, веднага отговарям как точно го направих.

Основно се движех по рецептата за Малиново парфе на Пепи от тортената тема, което Дарилка (от същата тема) е представила в своя блок - Тук

Аз обаче си направих някои промени (нали наскоро правих и Къпиново парфе, по същата рецепта)...

Разбих за блата 3 яйца (моите бяха по-малки, домашни), добавих 4 с.л. захар, 3 с.л. брашно и 2 с.л. какао на д-р Йоткер, защото е най-тъмно, а не светло като останалите марки, на които попадам.
Готовата смес изпекох в намазнена 26 см. в диаметър откопчаваща се форма, както е и по рецепта. Оставих да се охлади, извадих и обърнах готовия блат в тортена чиния.
В това време си обелих 5-6 праскови (от градината ни са и точно сега зреят, много са сладки), нарязах ги на дребно и ги пасирах. Сложих ги в дълбока купа, към която добавих 580 гр. заквасена сметана (използвах две от "На баба" от по 290 гр.) и сложих захар на вкус - 2-3 с.л. Не сложих много, защото както казах прасковите ни са много сладки, така че вие си преценете. Обърках всичко много добре. В отделна купа разбих течната сметана. Купих си на Halta, малка опаковка от 200 мл. и разбих цялата, а не както пише по рецепта само 100 мл. Стана на сняг, пухкава. Смесих я с другата купа с прасковите и заквасената сметана. Отделно разтворих желатина на д-р Йоткер, но не както пише по рецепта 1 пакетче и половина, а две пакетчета, защото все пак добавям повече сметана и ми се стори задължително. На едно пакетче желатин (задължително на д-р Йоткер, че другите трудно хващат) от 10 гр. слагам 5 с.л. студена вода, за това в случая добавих 10 с.л. вода. Той набъбна за около 5-7 мин. и го сложих на котлон, съвсем леко да се разтопи и избистри. Добавих го към цялата смес и обърках много добре. Готовото парфе изсипах върху изпеченият какаов блат, върху който преди това задължително се слага ринг от формата, в която е печен, за да се оформи. Оставих го за цяла нощ в хладилника и на сутринта - воала.

Ето ги прасковите от градината ни и отново готовото парфе:

 

# 53
  • Мнения: 22 867
rossonera, благодаря, много добре изглежда и много вкусно звучи! Heart Eyes Peace А за градината направо ти завиждам, голямо удоволствие е да си откъснеш плод или зеленчук от домашна градина. За сега, само като отида при майка, ми се случва! Laughing

# 54
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Лабрекс, знаеш ли колко обичам разни чушко-доматени истории, пък тез твоите, малееее Crazy!

Росонера, прекрасно парфе и още по-прекрасно представяне Peace!

Хайде, заповядайте на следобедното кафенце с нещо подходящо -
Болиньос:

# 55
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
rossonera, благодаря, много добре изглежда и много вкусно звучи! Heart Eyes Peace А за градината направо ти завиждам, голямо удоволствие е да си откъснеш плод или зеленчук от домашна градина. За сега, само като отида при майка, ми се случва! Laughing

Ох, мани, 4 декара двор имаме. Хубаво е, но и ръчичка иска. Винаги крайният резултат обаче май на финал надделява... Simple Smile
Радвам се, че съм била полезна. Страхотно е парфето, не е много сладко и го препоръчвам на всеки.

П.С. mari-eta, много ти благодаря за думите!   bouquet

# 56
  • Мнения: 22 867
А за градината направо ти завиждам, голямо удоволствие е да си откъснеш плод или зеленчук от домашна градина. За сега, само като отида при майка, ми се случва! Laughing

Ох, мани, 4 декара двор имаме. Хубаво е, но и ръчичка иска. Винаги крайният резултат обаче май на финал надделява... Simple Smile

rossonera, права си, че ръце здрави иска и работа градината, гледам и майка как се трепе, повечето сама, но пък крайният резултат (когато го има, че понякога...) напълно си струва. Много се надявам някога и аз да си имам градинка. Peace Grinning А парфенцето със сигурност е страхотно!  bouquet

mari_eta, имах няколко омекнали домата и аха да ги хвърля, за салата няма да ги нарежа, и съгледах рецептичката. Направих ги по-скоро ей така, да видя какви са пк тия доматени олади, че и "прелест" са наречени. Не очаквах, че ще ми харесат толкова, много вкуснички! Взех да си мисля, че зимата сигурно и от лютеница ще станат. newsm78 Grinning
Пък ако метнеш едн-два (ама че съм скромна Embarassed) болиньос, улавям ги от воле! Grinning

# 57
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
mari_eta , май за първи път чувам за Болиньос newsm78.Много вкусно изглежда на снимката, има ли си рецепта?

# 58
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Лабрекс, мятам, пък ти побързай с улавянето, че мъжО си дойде и ги подхвана Mr. Green...

Аелис, и аз вчера чух/прочетох за пръв път и не мирясах докато не ги направя - пише, че е традиционен сладкиш/сладки към кафето в Бразилия.
Тестото е масленко, ронливо, но пък е много вкусно, особено за любителите на банани, стафиди и канела.
Ето, написах и рецептата: Болиньос

# 59
  • София
  • Мнения: 15 468
   Прекрасни неща приготвяте,момичета! newsm10 smile3501
 
   От мен днес едни свински ребърца на фурна!

  

Общи условия

Активация на акаунт