Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 73-та тема

  • 126 856
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 398
Лулу-честит рожден на дъщеричката ти.За кексчетата направо останах без думи-голяма красота.

Честита годишнина Дитсан.Много нежна и красива тортичка  Heart Eyes

anisunshine може ли рецептата на това каремелено изкушение  eat

# 106
  • София
  • Мнения: 1 832
Лулу-честит рожден на дъщеричката ти, да е жива и здрава и много щастливо детство! Много симпатични кексчета!
Дитсан, Честита годишнина! И от мен още много по 25 години щастливи заедно! Много нежна и красива торта, заслужава си труда!
Аз показвам само все още сурови "Стара планина" карнаци и кИфтаци на "Браво", но не ми допаднаха кой знае колко, особено карнаците, кИфтета "по-стават" . Опитвах и на "Кауфланд" кебапчета и кюфтета, те ми допаднаха повече.

# 107
  • Мнения: X
Честит празник,кулинарки!
Честито и на всички имали повод да празнуват- рожденици,годишнини ,имени дни.     bouquet
Извинявайте,че така поздравявам,но съм изпуснала много  и ще се получи огрооомен пост.
matze , може ли рецептата на пуешкото "братен"?
От мен снимки няма!   Mr. Green
Ама отивам да меся Богородичната пита,и утре...   

# 108
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Честит празник на всички, които имат повод!!!

Едни Солени кифлички от мен Simple Smile

# 109
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 445
Момичета, момичета много сте лоши..... ooooh!  ooooh!  ooooh! каквато и система да прилагам при разглеждане на постовете ви все съм мокра аз и клавиатурата Joy  Joy  Joy

Честит рожден ден на детенцето на Лулу, с пожелания за много здраве и късмет   bouquet

ditsan честита годишнина, тортата е много красива, да имате много щастливи години напред

Ягодка тирамисуто за празника на съпруга ти е изкушаващо. Желая му много положителни емоции, а на малката Ягодка хиляда "му"-та от всички вкъщи, включително и от АЯ, а за теб и синчето целувки.

Огромни дразнители са: Лабрекс, леля Ог, mari_eta, Дес, Краси, Мама Цо, rossonera, merydit, Женя 83, Селма, Пеп-4о, Аелис и alex_og97 / с техните банички/, Елексирчето, matze, ilrai 78, Тайна и още и още....Предлагам да ги порицаем и наложим наказание .....те да си изберат какво да е то  Joy hahaha  Joy  hahaha Може да ни поканят някъде и да ни почерпят....ние пък няма да се дърпаме...въобще... Laughing  Simple Smile  Laughing  Simple Smile
 
за обед на гладните пилешко филе със сос       и едни палачинки от закуска тази сутрин
                                                                                       
 със сладко от капини и  течен шоколад



Желая ви хубав ден момичета  Heart Eyes  Hug  Heart Eyes


Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 23:24 от tutulina

# 110
  • Мнения: 779
zlatina_ZZ   Hands Clap  :сърдечно ти благодаря, досега сладката ги правеше само свекървата, този път и аз ще пробвам.

В тавата торе долу колко време/час може би/ ги пече, а след това бурканчетата сигурно след завиране 20 минути /или по-малко/ги вари.

извинявай за късния отговор ,но НЕ СЕ стерилизират бурканчетата.Като извадиш сладкото от фурната (още е вряло ) пълниш бурканчетата и ги обръщаш с капачката надолу.От топлината сами си се стерилизират. PeaceСладкото аз не го варя после в бурканите.То е толкова горещо ,няма смисъл-само си се стерилизира перфектно.Всяка година така си ги правя и проблем не съм имала.А относно времето за печене на самото сладко даже час ми се вижда много,не за друго ами ще вземе да стане много гъсто .Имай предвид,че после се сгъстява доста.Хайде успех Hug

# 111
  • Мнения: 202
Красиво и вкусно и в новата темичка.
Лулу ЧРД   nbirthday на дъщеричката ти.Кексчетата ти са приказни като за принцеска.
Честита годишнина Дитсан.Да е щастлив,красив и сладък живота като тортичката ти. newsm51
Приказни неща сте приготвили всички,супички,ястия,питки,салатки,десертчета,сладоледени и карамелени тортички,кифлички и сиренки,еклерчета,тирамису,банички,кюхен фантазии,кексче,абе направо кулинарна изложба.Толкова много фантазия и майсторство има в тях.За всички вас с уважение  newsm51,да не ви изреждам,че сте супер майсторки!
За днес кюфтенца с картофено пюре,печен пипер на фурна,питка и едно тутманиче с айрян.
Ще се върна да ви изчета с удоволствие.




 



 

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 17:31 от megans

# 112
  • Мнения: 1 265
zlatina_ZZ  зарадва ме, че не се изваряват, а и че времето за печене е по-малко. /.благодаря за обясненията!!! 55много обичам сливи, а по магазините такова сладко по-рядко се намира.  

# 113
  • София
  • Мнения: 4 141
Здравейте, момичета!
От мен  само едно кексче на бързо спретнато (срам не срам) Embarassed

# 114
  • Мнения: 2 126
Хайде от мен една карамелена тортичка:
Ани това Кодрит Кадир ли е?Ако не е,моля те дай рецептата Praynig

# 115
  • Мнения: 320
anisunshine, и аз се нареждам на опашката за рецептата на карамелената тортичка Praynig
vangobi, какво е това срам не срам, кексчето е превъзходно и моля и теб  за рецептата  Praynig
И една питка и тутманиче видях на megans засрамете се вече  Sad

# 116
# 117
  • Варна
  • Мнения: 522
vangobi, много добре изглежда кекса ти. Heart Eyes
megans, сега и питка трябва да меся Laughing
verabel , завиждам ти за местенцето на което сте били. Много обичам да хапвам сред природата Hug
Лулу, честит рожде ден на дъщеричката и на всички рожденички и именички, които съм изтървала тези дни . ooooh!
Лабрекс, можели рецептата за Käse Kuchen Фантазия .
Търсих го в темата ти но не го открих. newsm78

# 118
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, можели рецептата за Käse Kuchen Фантазия .
Търсих го в темата ти но не го открих. newsm78

ивка27, заповядай! Käse Kuchen Фантазия   bouquet

# 119
  • София
  • Мнения: 436
Тортичката е Кодрит Кадир, на Мими.   bouquet Само, че е увеличен карамела отгоре... Аз не обичам крем карамел по принцип, обаче пък на моя мъж това му е любимата торта и все ме врънка да му я правя...
Копирам я както са ми записките от компютъра, да не търся линк сега...


Кодрит Кадир


Разтваряме 5с.л. захар по дъното на тавата, като се карамелизира разпределяме равномерно по дъното. След минутка тя застива като стъкло.

За крем карамела:
2 ч.ч сухо мляко( 200гр) - аз слагам 800-900 мл. прясно мляко
200г захар
3 яйца - [u]тъй като млякото е увеличено, слагам 6 яйца[/u]
1-2 ч.л. ванилия
650 мл вода - съответно отпада
Разбиваме всички компоненти с миксера за няколко секунди. Получава се консистенция като прясно мляко. Изливаме върху карамела, ще се чуе звук като чупене на стъкло.

За кекса:
1 яйце
100г захар
100 мл прясно мляко
100 мл растително масло
1 непълна ч.л. бакпулвер
100-150г брашно
2 ч. л какао

Всичко се омесва като за кекс. Изливаме го на тънка струя в ЦЕНТЪРА на крем карамела. Не се притеснвяйте, във фурната кексовото тесто се надига и разпределя ВЪРХУ крем карамела. В това се състои тайната на тортата.
А сега как се пече. Кипнете съд с вода. Сложете формата с карамела в друга малко по-голяма по размер тава. Сипете кипналата вода във външната тава, т.е да се получи водна баня. Печете на 180 С до готовност на кекса, но не по малко то 45-50мин.
Като поизстине извадете от фурната и оставете добре да изстине заедно с водната баня. Най-добре да го сложите за няколко часа до една нощ в хладилника покрит с фолио. Като извадите от хладилника с нож освободете страните и обърнете в поднос.

Общо взето като си купя  1 л. мляко и го изразходвам цялото...  наистина тортата е страхотна, всички, които съм черпила са очаровани от нея... много ефектна... Благодаря на Мими за рецептата!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт