Вашите идеи за изненада на първокласниците

  • 20 225
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте мили родители. Имаме си първолаче. Госпожата иска от нас към комплекта с учебници на първия учебен ден да измислим и някаква (сладка) изненада. Имаме няколко дни с родителския комитет да решим каква да бъде точно тя. За целта разполагаме със 120 лв.- по 5 лв. на дете. Моля за вашите идеи.

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
 Аз съм начален учител.

Хубаво е/един вид традиция/ в първия учебен ден децата да се "захранят" с питка с мед. Идейка - на всяко парче/топче питка забодете клечка с листче с пожелание за всяко дете /обикновено моите родители "наричат" бъдеща професия.
Не забравяйте и стръкчето здравец на влизане в класната стая.

Друга идея, която осъществих миналата година и децата бяха много изненадани - такива листчета пъхнах в балони, надух ги и направихме състезание кой пръв ще си спука само с ръце балона и ще открие бъдещата си професия.

Хубаво е от тези пари да отделите и купите нещо красиво, но и потребно и полезно - красиви химикалки, тефтерчета, книжки за оцветяване, които ще ползват в първите училищни дни или книжка с приказка с едър шрифт - стимул да се научат да четат.

А иначе - за лакомства - влезте в специализиран магазин - там изборът е огромен - шоколади, бонбони, шоколадови яйца.

Моите ученици биха се зарадвали и на една голяма торта Grinning, мисля, че ще ви стигнат парите.

Това се сещам засега.

# 2
  • София
  • Мнения: 331
Аз съм начален учител.

Хубаво е/един вид традиция/ в първия учебен ден децата да се "захранят" с питка с мед. Идейка - на всяко парче/топче питка забодете клечка с листче с пожелание за всяко дете /обикновено моите родители "наричат" бъдеща професия.
Не забравяйте и стръкчето здравец на влизане в класната стая.

Друга идея, която осъществих миналата година и децата бяха много изненадани - такива листчета пъхнах в балони, надух ги и направихме състезание кой пръв ще си спука само с ръце балона и ще открие бъдещата си професия.

Хубаво е от тези пари да отделите и купите нещо красиво, но и потребно и полезно - красиви химикалки, тефтерчета, книжки за оцветяване, които ще ползват в първите училищни дни или книжка с приказка с едър шрифт - стимул да се научат да четат.

А иначе - за лакомства - влезте в специализиран магазин - там изборът е огромен - шоколади, бонбони, шоколадови яйца.

Моите ученици биха се зарадвали и на една голяма торта Grinning, мисля, че ще ви стигнат парите.

Това се сещам засега.

Много благодаря за хубавите идеи!!! Hug

# 3
  • Мнения: 1 879
Според мен е добре да им подарите и две топки - за момчетата да ритат, за момичетата да играят нещо друго. Може да не е голяма изненада, но все в някакъв момент ще установите, че класът целокупно трябва да си купи топка, защото училищните топки са само за физическо, а децата имат нужда да играят и в другото време.

Между другото, децата са толкова ошашавени в първия си ден, че не съм убедена, че се нуждаят от допълнителни изненади. Това, което им трябва, е някаква игра за запознанство.

Успех на първокласниците!

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 12:32 от Белмекенска

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Schultüten - типично немска традиция. Това са огромни, ярко украсени хартиени фунии, пълни със сладкиши, които се подаряват на децата в първия им учебен ден. Виждала съм преди няколко години такива в Била, но ако на някой му се занимава, ръчно направени ще са по-красиви.

# 5
  • у дома
  • Мнения: 7 179
Ние подарихме ето тази книжка http://www.book.store.bg/p31964/shtom-si-pyrvolak-znachi-si-iuna … -diado-pynch.html и бяхме купили две кутии бонбони (да има и за петокласниците,които ги посрещат) и сладки,това е... Госпожата си се беше ангажирала с питката и меда -това беше изненадата от нея.Успех!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 453
http://bglog.net/ClientFiles/b901f50c-664a-4fd2-b709-3863a018a75b/Image027.jpg, или например
тефтерче или химикал с такъв надпис - за спомен

# 7
  • у дома
  • Мнения: 7 179
Това с балоните е супер -откъде такива?

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 453
Това с балоните е супер -откъде такива?
Всъщност не знам, идеята е от нета - предполагам в рекламна или парти агенция могат да се поръчат.

# 9
  • у дома
  • Мнения: 7 179
За съжаление при нас няма такава агенция.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 929
Ние не успяхме да се организираме за 1вия учебен ден. Учителката беше украсила комплектите учебници. Бяха закупили и по един шоколад.
Аз купих по един химикал и два молива за всяко дете. Направих им по една картичка със стиха на Вазов "Детенце хубаво". Имаше и послание към родителите. Бях го увила като пергамент.
Като цяло не много празнично според мен.

# 11
  • Мнения: 58
Благодаря на всички, които се включиха  Hug  Мисля, че ще се спрем на малка фунийка  (Schultüte) в оранжев цвят и зелена хартия отгоре. Това трябва някакси да заприлича на морков  Grinning Някакви малки лакомства ще сложим вътре. Много ми хареса и идеята с питката и утре ще разуча какви възможности за поръчка имаме . Успешна учебна година и на вашите деца!

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 00:51 от geri_beri_

# 12
  • Мнения: 1 731
При нас ще бъде подаръка фуния с лакомства и тефтерче към нея,защото така или иначе тефтерче трябва.Питката е от нас,ще има слово за родители и първокласници и програма от децата.Понеделник сме на репетиция. Party

# 13
  • Мнения: 58
При нас ще бъде подаръка фуния с лакомства и тефтерче към нея,защото така или иначе тефтерче трябва.Питката е от нас,ще има слово за родители и първокласници и програма от децата.Понеделник сме на репетиция. Party

Браво!!! Много бързо сте се организирали при положение, че почти не се познавате още  Peace

# 14
  • Мнения: 7 167
Може да поканите по-големи ученици, които да приветстват и поздравят първокласниците в класната стая.
На момичетата могат да подарят по едно цвете, а на момчетата китка здравец.
Децата много се радват, когато получат внимание от по-големи ученици, възпитаници на същото училище.

Общи условия

Активация на акаунт