Силикон и кърмене

  • 1 897
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Искам да попитам има ли мами, които имат силикон и са кърмели своите деца? Какви трудности сте имали и как са се справили с тях?
Аз живот и здраве ще родя през януари и съм със силикон, а 100 % съм ЗА кърменето, но се притеснявам дали ще е нещо по-различно от това да си без силикон. Първото си дете кърмих и имах страшно много кърма и се налагаше да се изцеждам постоянно с помпа, но тогава не бях със силикон.

# 1
  • USA
  • Мнения: 675
mucka84, аз съм с физиологичен разтвор, не че има значение това за кърменето, но си кърмя повече от успешно вече 14 месеца. Проблеми заради имплантите не съм имала досега. На теб къде ти е разреза?

# 2
  • Мнения: 15
mucka84, аз съм с физиологичен разтвор, не че има значение това за кърменето, но си кърмя повече от успешно вече 14 месеца. Проблеми заради имплантите не съм имала досега. На теб къде ти е разреза?
Под гърдата и съм подмускулно. Мен ме притеснява, ако трябва да се изцеждам дали ще мога да ползвам помпа.

# 3
  • USA
  • Мнения: 675
И при мен е подмускулно, с разрез под гърдата. И с помпа не съм имала проблем.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С тази техника на поставяне не би трябвало да има проблеми нито за кърмене, нито за изцеждане. Със силикон евентуално може по-кофти да се усеща препълването при слизането на млякото, но това се преживява и минава за 1-2 дни с подходящите мерки (които са същите както за всяка друга майка - студени компреси и цедене до облекчение).

Виждали сме успешно кърмещи майки и с възможно най-лошата техника на поставяне, така че не мисли силикона, а просто си се подготвяй за успешно кърмене - като знаеш и видиш как се прави, както и като имаш към кого да се обръщаш за помощ при нужда, нещата ще се случат Peace

# 5
  • Мнения: 3
смело мога да кажа, от наблюденията , които имам , че силиконът по никакъв начин не пречи на кърменето. има 3 много близки приятелки , които се чудят какви корекции да си направят по тялото и включително имат силикон. и 3те вече са майки децата им са с неколко годинки разлика и нито една не е имала проблем с кърменето. аз силикон няма да си слагам, защото поне това ми е едно нещата, които си харесвам в тялот, че имам хубав , голям, естествен баст, но иначе съм на 10000% за кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт