Къде хвърлихте пъпчето?

  • 3 571
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 693
На Емо пъпчето е на стадион Българска армия в Борисовата градина.

# 31
  • Мнения: 1 216
В моето семейство има традиция пъпчето да се хвърля на покрива на къщата. Вярва се, че така ще го грабне щъркел и детето ще израстне волно и свободно като птиците. Мисля да постъпя по същия начин някой ден.  Flowers Four Leaf Clover

# 32
  • Мнения: 1 793
az ne sum go hvurlila oshte, a beb4o e po4ti na 5 meseca. dori se zamisliam dali da ne go zapazia

# 33
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: mimkata
Като родих тук(в Холандия),споделих с акушерката каква е традицията в България,а тя ми разказа как е тук.Зна4и пъпната връв е връзката между майката и детето.Дават на бащата да я среже,за да прекъсне тази връзка.Пъпа го пазят докато детето се ожени/омъжи и в деня на сватбата му го дават в знак на това,4е се отделя от родителите си.
   Аз също не съм решила къде да го хвърля,а наближава да си купим кра4ета.Трябва да побързам Rolling Eyes


много ми хареса холандкия обичай! никаква холандска връзка нямаме, но понеже пъпчетата и на трите ни деца си стоят в къщи, те отдавна са проходили, а ние така и не решихме къде да ги хвърлим, мисля да въведа тази традиция у нас. дано само не загубя пъпчетата до тогава...
иначе моето и на брат ми пъпчетата са паднали в болниците, в които сме родени, и двамата сме стояли по-дълго след раждането си там  и дори не им е хрумнало на сестрите да ги дадат на мама. но нито аз, нито брат ми имаме нещо общо с болници. добре поне, че за сега не ни се налага да ги посещаваме за каквото и да е било...

# 34
Цитат на: mimkata
Като родих тук(в Холандия),споделих с акушерката каква е традицията в България,а тя ми разказа как е тук.Зна4и пъпната връв е връзката между майката и детето.Дават на бащата да я среже,за да прекъсне тази връзка.Пъпа го пазят докато детето се ожени/омъжи и в деня на сватбата му го дават в знак на това,4е се отделя от родителите си.
   Аз също не съм решила къде да го хвърля,а наближава да си купим кра4ета.Трябва да побързам Rolling Eyes


Хубава традиция, само дето се чудя как ли го съхраняват пъпчето, щото то като позасъхне заприлича на мърсолче, и ако го получиш едно такова за сватбата...ох,  изби мъ на смях Laughing
Иначе аз не съм хвърляла пъпчетата, ами просто решихме нека дезата ни  сами си избират  bowuu

Въпрос към МИМКАТА ?. Я кажи какви крачета ще купувате, че аз нещо не съм в час?

# 35
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: mama-bena
Хубава традиция, само дето се чудя как ли го съхраняват пъпчето, щото то като позасъхне заприлича на мърсолче, и ако го получиш едно такова за сватбата...ох,  изби мъ на смях Laughing


 Grinning сега като го каза и се сетих за едно девойче американче дето се оженило за французин и му подарили на сватбата дългогодишно сирене съхранявано старателно от сватбата на свекъра и свекъвата му... не можеше да разбере какво да го прави това миризливо нещо и защо мъжът и не разрешава да го изхвърли... е, пъпчетата поне не миришат.

# 36
  • Мнения: 397
И аз не съм решила още къде да хвърля пъпчето на малкия калпазанин, а вече сме на месец и половина.Поуспокоих се като прочетох napisanoto tyk. okaza se, 4e ne samo az se bavja s hwarljaneto na papa. nasheto pap4e padna w bolnicata, parwo misleh da go ostawia tam, no posle se otkazah, bashta mu nastojawa da go hwarlim w car simeonowata gradina, zashtoto bilo hubawo, ama na men ne mi se iska da stane gradinar. hubawo bilo da se pusne pap4eto w te4ashta woda, no pak marica e mnogo mrasna, izobshto mnogo e slojno Grinning

Общи условия

Активация на акаунт