До кога ще стелилизирате бебешките принадлежности

  • 1 695
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 781
До 40 ден след всяко хранене, сега веднъж на ден. От много стерилност само беля може да си докараш-имам преки наблюдения върху такова дете.....

# 31
  • Мнения: 7 640
Веднъж на ден. през останалото време мия с гореща вода и сапун.
това според мен е труд на вятъра, детето ти практически не се храни от стерилно шише, така че къде е смисъла да стерилизираш веднъж дневно тогава newsm78

# 32
  • Мнения: 221
На мен педито ми обясни, че шишетата се стерлизират след всяко хранене до 6-тия месец, защото до тогава още не е укрепнала лигавицата на стомаха (ако съм разбрала правилно) и има опасност да попаднат бактерии и да стане беля. Аз лично спрях да ги стерлизирам на 5 и 1/2 месеца, защото имам куче и ако гледам детето прекалено стерилно има опасност да стане много чувствително и да придобие алергии в последствие (поне аз така мисля). Все пак съм на мнение, че ако шишетата не се стерлизират след всяко хранене няма смисъл от стерлизация.

# 33
  • Мнения: 2 074
Аз бях решила да стерилизирам до 1 год., обаче майка ми развали микровълновата миналата седмица и сега е на ремонт. Това ми се видя удобен случай да приключа със стерилизацията.

# 34
  • Мнения: 5 299
Веднъж на ден. през останалото време мия с гореща вода и сапун. И то не, че ме мързи, а защото мисля, че прекалената стерилизация не е полезна. На моя приятелка, на нейна позната ( ех, че дълго стана) дететото им постоянно болно ходи точно заради прекалена стерилизация. Ако види темета сигурно ще ви обясни по подробно за какво става въпрос.

Бря - едва ли е заради прекалената стерилизация, но щом казваш.

# 35
  • Мнения: 442
Стерилизирам още (по един път на ден), тъй като имам стерилизатор и нищо не ми пречи измитите шишета да ги подредя и да ги пъхна в микровелето. докога така - не знам. може би, докато на снаха ми й потрябва стерилизатор и й подаря моя.

На моя приятелка, на нейна позната ( ех, че дълго стана) дететото им постоянно болно ходи точно заради прекалена стерилизация. Ако види темета сигурно ще ви обясни по подробно за какво става въпрос.

 Shocked newsm78

# 36
  • на село
  • Мнения: 3 926
Никога не съм стеризирала след всяко ядене, обаче пък още ги слагам в стерилизатора веднъж на месец -месец и половина и аз незнам защо   newsm78 Simple Smile

# 37
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз от два-три месеца не стерилизирам. Водата също не преварявам. Давам Девин с розов етикет.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Стерилизирах до преди 10-тина дена т.е до 11-тия месец. Освен това шишетата се стерилизират не заради микробите по принцип, а защото млякото е добра среда за развитие на бактерии, а храносмилателната система на бебето е незряла. Няма нищо общо с това дали бебето ще лази, лапа и т.н.

# 39
da6teria mi e 9 meseca i o6te steliliziram 6i6etata sled vsiako xranene.imam stelilizator na avent za MB,mnogo udoben.smiatam do godinka.

Общи условия

Активация на акаунт