Благоевград №33

  • 49 176
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Благоевград
  • Мнения: 143
Честит рожден ден Мама Цоцоланка!
Да си жива и здрава!  nbirthday

# 31
  • Мнения: 11 607
Марси, Деси, благодаря ви за пожеланията! За вас и за всички останали, които ми писаха и в скайпа, и във ФБ, ето тук можете да намерите почерпката - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528477.msg16424308#msg16424308

Марси, радвам се,че ти  хареса питката....По принцип  тя бе за да почерпя за чрд-то си .......

# 32
  • Благоевград
  • Мнения: 143
привет на надничащете в темата Simple Smile
как сте в дъждовният ден?
аз вече си мечтая за събота и неделя...
вчера с малката карахме колелата по алеята и беше много приятно времето,жалко че не си събрахме листа за да украсим есенно у дома.
тя искаше и да рисува с тях,но днес няма да стават
- ще почака  Simple Smile
марси - ние всяка вечер бъркаме кекса ха ха,носи и на първият етаж Simple Smile
а вие бъркате ли,пълните ли кухнята?
чао за сега

# 33
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Добро утро,
никакви ви няма, ей.... какво правите в това мрачно време.
jinjer_78 много трудно се наканваш значи за театър, ние пък гледаме да не пропускаме нови постановки, много и харесват на Виктория. Wink
А за кърмаческата, защо да не си подходяща, такава агитация ще ти хвърлим, че съвсем скоро ще се навиеш за следващите две близначета. Laughing
Деси какво стана с детската, ходи ли да се разправяш? На нас довечера ще ни бъде родителсктата среща, а вчера в детската са идвали от ТВ и са снимали дечицата. Вики ми обяснява че за някаква реклама е било, ама не мога да и вярвам много. Embarassed
И ние сме така с този кекс, вчера ме накара да я събудя рано и прави даже и за детската. Embarassed

# 34
  • Мнения: 11 607
Аз обичам мрачно време.....Хубаво си е в къщи, на топло, нещо хубаво по ТВ, чаша топло кафе, какао или чай.....Обаче.....Сами е свикнал навън да излизаме и мънка постоянно.....Та имаме конфликт на интереси......И е кофти и за учениците,че вече трябва да обличат повече дрехи за училище......

За кой кекс става въпрос?

Ана-Мария и Виктория са предучилищна група, нали? Не съм в грешка.......Мммм....Деси хайде тогава.....Първолак с бебе - да можеш легално да помагаш на каката догодина гледайки бебе.......

До кога изкарахте на кърмаческата? И изпуснах ли някоя клюка?

# 35
  • Благоевград
  • Мнения: 143
марси отложих го, защото и на нас родителската е днес.
точно ще са всички на куп.
и занесохте ли в градината?
мама цоцоланка - кекса е този в микровълнова, но сега децата сами си го бъркат и пекат в чашка  Simple Smile

# 36
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Мама Цоцоланка ще трябва да свиква Сами да си седи повече в къщи. Няма как, колкото и да не му харесва зима идва. Cry
На кърмаческата със сигурност си изпуснала нещо, аз почти последна си тръгнах някъде към 12 и нещо. Embarassed
Деси ама иначе продължава ли това спане в други групи. Иначе наистина родителската среща е най-подходящия момент, така ще имаш подкрепата и на другите родители. Wink
Иначе кекс разбирасе че отнесохме, как си представяш иначе Виктория да отиде на детска градина. Joy
Рецептата за него е ето тази. На по големите момиченца със сигурност ще им е много интересно да си го направят сами. Laughing

# 37
  • Мнения: 11 607
Да допълня тогава колекцията от кексове.....Този е в по-голямо количество, но отново е за МВ....(копи-пейс правя) Може обаче сместта да се разпредели в по-малки чашки за 4-5 мин.

Светкавичен кекс( в микровълнова печка)
време на приготвяне - 10 - 15мин (в зависимост от вълните)

Продукти:
3 яйца
1/2 ч. чаша захар
1/2 ч. чаша олио
1/2 ч. чаша прясно мляко
2 чаши брашно
1 бакпулвер
По желание - 50г настърган шоколад или какао или  стафиди или настъргана лимонова кора
За отгоре: по желание разтопен шоколад, друга глазура или просто пудра захар

Приготовление:
С миксер разбиваме яйцата,захарта, олиото и прясното мляко до получаването на хомогенна смес. Прибавяме брашното разбъркано с бакпулвера и отново добре разбиваме. Накрая добавяме настъргания шоколад(или стафиди или част от тестото смесваме с какао или настърганата лимонова кора) и внимателно разбъркваме. Наливаме в подходящ предварително намазнен и посипан с брашно съд(аз правих в тенджерка от йенско стъкло). Времето на "печене" зависи от мощността на микровълновата ви печка - моята е 800 W и "пекох" 12 мин.(сега вече пека на 8 мин) но при по-високи мощности може да пробвате как е след 7-8 минута. Когато по-късно направих малките кексчета, установих, че за да не става сухо е добре да се пече по-кратко време - мисля че 7-8 минути са достатъчни. Ако обаче искате да стане като блат за торта, го направете по-сухичък и сиропирайте! При малките кексчета пекох само 4-5 мин. Непременно проверете с дървен шиш, дали е опечен(не трябва да залепва тесто по шиша). ВАЖНО: отгоре остава бял - няма я онази тъмна коричка като на опечените по обикновенният начин кексове! да не си помислите че още не е готов  Аз затова и отгоре го полях с разтопен бял шоколад и със сладкарска боя направих "мрамора".
Извадете го от съда след като почети изстине (аз го извадих преди това и малко беше залепнал за стените).

ПС. може преди да го полеете с шоколада да го сиропирате(стана малко сух, но тук харесват сухите сладкиши).

# 38
  • Благоевград
  • Мнения: 143
Мама Цоцоланка Рецептата е тази, но в чаша да си бъркат
сами, много по-голямо впечатление им прави на децата , а и печенето
 си е шоу направо (като започне да се надига и да излиза ).
Цитат
Ана-Мария и Виктория са предучилищна група, нали? Не съм в грешка.......Мммм....Деси хайде тогава.....Първолак с бебе - да можеш легално да помагаш на каката догодина гледайки бебе.......
Да предучилищна са децата. А за бебето, сега е противопоказно,
защото таткото ни го няма  Wink
Marci Тази седмица още не са спали в друга група. Но, изобщо не съм се
отказала. Довечера ще видим колко родители ще са на моето мнение.
Но, определено за сборна група трябва да им аз заповед , а г-та да е в отпуск.  Wink

# 39
  • Мнения: 286
Здравейте и от мен,
времето ми действа приспивно на мене,та си поспинках до към обед след като заведох децата де  Mr. Green и не се притеснявам от това като започна работа винаги ще ставам рано и няма да имам достатъчно време за наспиване  Naughty
И аз съм го правила веднъж този кекс момичета много тестен ми стана,може би трябваше да пека още ,а в чашки не съм пробвала аз както пишеше го пробвах в йенско стъкло  Thinking
Нашата родителска е в понеделник,тази година учудващо и 5 чувала нови и грачки и нови фулмастри и други подобия са им предоставили от самата детска,предишните години все родителите събирахме пари,сега може за друго да се реши да се събират де не знам,но учителката ми каза че директорката е забранила категорично никакви спонсорства  Thinking
Днес децата бяха щастливи че отиват с чадърчетата на детска и Аси ме предупреди да погледна следобед първо времето на вън и тогава да тръгвам за тях може пак да са необходими чадърчетата а може и да не са  Grinning
Марси,ако може ей така изведнъж да стане направо да раждам иначе ще отложа следващата двойка за сега по финансови причини  Blush
Хубав ден !

# 40
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка Рецептата е тази, но в чаша да си бъркат
сами, много по-голямо впечатление им прави на децата , а и печенето
 си е шоу направо (като започне да се надига и да излиза ).

Това го разбрах идеално......Дадох рецепта и за по-голямо количество......Могат да решат да направят кекс и за баби, дядовци, мами и татковци.......Пак ще има емоцията на надуването на кекса, но този път в йена тенджера.....

# 41
  • Благоевград
  • Мнения: 143
добро утро,как сте?
кафенце няма кой да сложи
днес ме боли глава, което хич не е добре
снощи малката ми кулинарка беше разочарована , че не прави кекс. затова за днес си е дала поръчка за повече чашки
хайде лек ден на всички

# 42
  • Мнения: 19
Чета ви и аз - ама при мен нищо ново и не пиша изобщо. Обмисляме едно ходене до Добринище и още едно ходене на сватба на 31.10. Обаче фризьорките в Сливница не ги познавам и сега усилено си търся преса за коса, за да се направя сама - слагам обем отзад с онези вафлички. Кафе и аз не пих, нали винаги на вас чакам, но шоколад нагъвам усилено. До скоро!

# 43
  • Мнения: 286
Здравейте,днес и аз съм с главоболие от снощи даже,едва станах сутринта да оправя децата и ги изпратих на Жоро с леля му,и аз не съм пила кафе едно чайче си направих от мента  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 19
Дани, оправяй се бързо! Аз се сетих нещо - как ги печете тези кексчета на микровълновата , че искам да си направя и аз - на грил ли трябва да е или просто така?

Общи условия

Активация на акаунт