Nikon, Sony или Canon - моля, помогнете да направя окончателен избор

  • 12 171
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Старият ни фотоапарат се развали, не беше нищо особено, даже на моменти правеше ужасни снимки, особено при по-слаба светлина. От една седмица разглеждам и се спрях на тези марки и модели:
http://www.digicam.bg/models-Canon-powershot-sx210.html
http://www.digicam.bg/models-Sony-dsc-hx5.html
http://www.digicam.bg/models-Sony-DSC-HX1.html
http://www.digicam.bg/models-Nikon-coolpix-p100.html

Според вас кой от тях е най-добър за човек непрофесионалист да направи все пак ясна  и качествена почти професионална снимка?

Последна редакция: пт, 24 сеп 2010, 12:44 от antoniabg

# 1
  • Мнения: 176
 За мен лично Никон е професионален апарат и ако сега имах възможност бих си купила именно на тази марка  Peace Аз лично ползвам Сони и наистина съм доволна, ако сравня фотоапаратите на приятелките ( Канон, Панасоник,Олимпус) моя прави най- ясни  и качествени снимки  Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 580
       Питала съм двама приятели - единият се занимава професионално с фотография, а другият е търговец на фотографска техника и двамата ги степенуват така - Никон, Канон и Фуджи.

# 3
  • Мнения: 2 196
Нашият е Canon-доволни сме,но и за Nikon съм чувала много добри отзиви.Даже на сватбата ни един от гостите снима с Nikon и като ходих да си изкарам снимки казаха,че са с много добро качество.И двете марки са сполучливи.

# 4
  • Мнения: 7
Много благодаря на тези, които се отзоваха.   bouquet Искаше ми се повече мнения да събера, ако може да се включи и някой, ползвал някой от показаните модели, но колкото - толкова.В общи линии май се очертава да вземем Никона.

# 5
  • Мнения: 5 173
За мен лично Никон е професионален апарат и ако сега имах възможност бих си купила именно на тази марка
Баш турбосапунерка си е. Отиди в магазин, в който можеш да ги  тестваш, направя няколко снимки с всеки и ги разгледай вкъщи.
Аз имам 1 сапунерче Сони, на 5 г и 1/2, вади прекрасни цветове, а има и мн ръчни настройки.
Сега сме с Канон, но DSLR, Сонито ми стои на склад, но няма да се разделя с него.

# 6
  • Мнения: 493
3 фотоапарата сменихме, Канона е най-добър. Баща ми си купи Сони без да ме послуша, е, сега съжалява  Crazy hahaha

# 7
  • Мнения: 5 173
От W-серията ли?

# 8
  • Мнения: 907
Аз ползвам Canon Ixus 80 IS и съм много доволна. За "сапунерка" прави страхотни снимки. Помня, че фотографът, който ни снимаше на сватбата, казваше, че за него марката с главно "М" е Canon Simple Smile А нашето канонче между другото прави и доста прилични клипчета.
Имам спомен, че една позната си беше купила Nikon огледално-рефлексен и не беше много доволна (може и просто конкретния модел да не я удовлетворявал).

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Имам 3 фотоапарата и трите се Канон.Железни са! Peace

# 10
  • Мнения: 18
Аз имам стария модел на Канон sx200, перфектен е за джобен фотоапарат.
Не съм ползвала Никон, но сравнението между точно този модел на Канон и този на Никон не е уместно. Никона е малко по-различен клас, дори и само поради факта, че тежи двойно повече може да си направиш извод какво има в него. В един магазин ми хвалиха един малък Никон, но не помня кой модел.
За Сони моето лично мнение е, че могат да правят телевизори, но фотоапаратите нещо не им се удават. Въпреки че забелязвам доста хора ги ползват, аз когато съм снимала с Сони не ми се е получавало. Но въпрос на вкус...

Само да добавя, че според мен е задължително човек да има поне една сапунерка в колекцията си от фотоапарати, защото е най-лесно да сложиш малък фотоапарат в чантата отколкото нещо, което тежи половин кило. Та си прецени по-скоро къде и какво ще снимаш и тогава купувай.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Войната между Канон и Никон е всеизвестна. Един ще ти каже едно, друг друго. Ти прецени от какво имаш нужда точно и какво можеш да си позволиш. Ние имаме и DSLR NIkon D200 , и турбосапунерка Canon G9.  В полза на Никона разбира се, но пък и не са сравними категориите им. Преди носех и Канона, отдавна не го правя. След снимките, които имам от DSLR, не мога да ги сравнявам със снимките от Канона-сапунерка. Ако имаш желание и възможност, вземи огледално-рефлексен фотоапарат, ще ти се отблагодари стократно, но си трябва да се занимавш и учиш. Не става само с щракане. И най-важното - почти всичко зависи от човека зад обектива Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 2 575
от 3-те модела само Канонът е със ССД сензор, докато Сони и Никон са със CMOS , което доколкото помня влияе върху снимането при по-ниска светлина. Т.е. ССД е по-бърз и не прави много шум. Възможно е и да греша - говоря по спомени от преди 7-8 години.
Иначе сапунерките на Сони винаги са били МНОГО добри, докато Никон и Канон са майсторите в DSLR-те.
имах Canon Ixus  и бях доволна, но като го сравнявах навремето със Сонито на едни приятели от същия клас - определено Сони правеше по-ясни и контрастни кадри.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 773
Канон е най-добър. Прави страхотни снимки, изтърван е от детето няколко пъти, железен  е. Сони са пълен боклук.

# 14
  • Мнения: 2 575
Канон е най-добър. Прави страхотни снимки, изтърван е от детето няколко пъти, железен  е. Сони са пълен боклук.

Koe Sony и кой Canon точно съпоставяш? Здравината на една камера не определя качеството на снимката, която прави.
И ако може точно с пример защо са пълен боклук Сони Thinking Такива изказвания са много забавни....................

Общи условия

Активация на акаунт