за спиралите

  • 1 651
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
здравейте мами, извинявам се предварително ако някъде има такава тема но аз нея намерих
искам да ви споделя моя проблеи и ако някоя от вас е със спирала да ми каже дали това е нормално.
от 13.09 съм със спирала и все още ми зацапва дори си ходя с ежедневни превръзки,това дали е нормално и другото че когато се мия напипвам можеби конците и споделете

# 1
  • Мнения: 9 451
Чувала съм,че е нормално да се кърви 10-15 след поставянето на спиралата.Постепенно кървенето отшумява.
Обади се на лекаря,който ти я е поставял.

# 2
  • Мнения: 72
Здравей, малкото зацапване в началото го дават за нормално - докато свикне организма с чуждото тяло (обади се на лекаря си във всеки случай обаче). С моята спирала, усетих че нещо не беше наред, когато кървенето си беше не като зацапване, а чисто светло червено. Относно конците - първият път като си слагах спирала, лекарят ме посъветва да остави конците по-дългички, защото той самият беше страдал дълго време от късо подрязани конци. Той ги остави доста дълги (което също не е най-добрият вариант, поради средата - ако се мотлявчат прекалено много в тази влага и различни видове течения по време на целия цикъл, ако не се почистят добре итн.) В крайна сметка моите конци бяха някъде около сантиметър и нещо. Друго нещо, което може да следиш, е дължината - при миене измери горе долу на пръстче докъде ти стигат и си проверявай от време на време - така ще разбереш ако има смъкване на спиралата (не е страшно, но ако се случи е добре да разбереш Simple Smile). Поздрави Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9
аз съм вече 3 год. със спирала най-обикновена имам предвид( Копер Т ) че са различни видове но съм мноооого доволна и не ми се е случвало това което посочвате.Нямала съм висящи конци нито пък зацапване. Само да отбележа че е важно да се поставя по време на цикъла (ако си спомням добре май беше към края). Няколко седмици след това се прави ехограф за да се види местоположението.При мен си беше на идеалното място - лекарката ми даде снимка от ехографа + гаранция с датата на поставяне подпис и печат.Миналата година ходих пак на ехограф и си беше ок.Случва ми се зацапване само понякога ден- два преди цикъл.

# 4
  • Мнения: 395
при мене тече и цапа и три месеца, но и по принцип по време на двете цезарови кървях страшно много - просто организъм...Накрая гинеколога ми изписа вит С, но 1000 - конска доза и след това ми спря, ама така ми спря, че сега вече година и нещо въобще не ми идва мензиса и аз съм много щастлива, защото ми беше писнало от кръвотечения и ужасни болки.

# 5
  • Мнения: 2 865
Отиди на ехограф да видят как стои, да не се е разместила нещо.
Като ти я слагаха мериха ли дълбочина на матката и гледаха ли те веднага след това с ехограф?
Няма как да я напипваш като се миеш.
Обикновена ли е или хормонална?

# 6
  • Мнения: 96
спиралата мисля че се казваше GOLD T със златна нишка и струва око 100лв.,утре мисля да звънна на доктора да му обесня как стоят нещата, защото от днес ми се засили кървенето всякаш ще ми идва

Общи условия

Активация на акаунт